• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Aplikacja mobilna VIZUM.APP w Twoim telefonie... Pobierz!

Aplikacja mobilna VIZUM.APP w Twoim telefonie... Pobierz!

Aktualności 16 Listopada 2020

Użytkowników aplikacji mobilnej VIZUM przybywa. W Bieruniu jest to już kilkaset osób. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do bezpłatnego pobrania tej wyjątkowej aplikacji, dzięki której odbiorcy na bieżąco otrzymują na telefon wszystkie ważne informacje, ciekawostki, ostrzeżenia i komunikaty.

 

 

Kto jest nadawcą w aplikacji mobilnej Vizum.app?

 • Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia - Oznacza to, że mając w swoim smartfonie aplikację Vizum.app wiedzieć będziecie nie tylko o wszystkim tym, co dzieje się w Bieruniu, ale również o imprezach sportowych i wydarzeniach kulturalnych organizowanych na terenie całej Metropolii, a także o inicjatywach i przedsięwzięciach podejmowanych przez Urząd Metropolitalny.

 

 

 • Zarząd Transportu Metropolitalnego - Jednostka organizacyjna Metropolii, która zarządza transportem publicznym to bardzo ważny nadawca. Dzięki niemu wiedzieć będziecie na bieżąco o wszystkim, co dotyczy rozkładu jazdy na obszarze wszystkich 41 gmin członkowskich Metropolii, w tym również w naszym mieście. ZTM poinformuje Was o nowych godzinach kursowania autobusów, o opóźnieniach w kursach autobusów, o zmianach tras poszczególnych autobusów, o przesunięciach przystanków autobusowych itd...

 

Dzięki zakładce TRANSPORT  w aplikacji Vizum od teraz możecie szybko i sprawnie kontrolować rozkłady jazdy komunikacji publicznej i dostępnosć rowerów miejskich na terenie Metropolia GZM. A to dopiero początek... W module TRANSPORT macie przejrzysty dostęp do odjazdów i biletów tramwajów i autobusów, jednolitą mapę wszystkich dostępnych pojazdów na minuty w okolicy oraz możliwość zamawiania taksówek. Jest też alternatywa dla mieszkańców, którzy nie używają samochodów (lub kierowców wybitnie nieznoszących korków) oraz miłośników jednośladów. Zamiast instalować wiele różnych aplikacji do sprawdzania dostępności różnych opcji transportowychwygodniej jest sprawdzić czym możecie pojechać w jednej aplikacji. Dzięki temu przemieszczanie się pomiędzy miastami będzie prawdziwą przyjemnością! 

 

 

 

 • Regionalny System Ostrzegania - Nadawca ten umieszcza w aplikacji Vizum.app różnego rodzaju komunikaty, w tym ostrzeżenia meteorologiczne oraz hydrologiczne i mapkę prezentującą stan wód na najistotniejszych wodowskazach polskich rzek. W systemie generowane są też inne ostrzeżenia odwołujące się do miejscowych zagrożeń np. wypadków drogowych, korków, a także zagrożeń epidemicznych (koronawirus). Ponadto, w RSO dostępne są poradniki dotyczące m.in. tego jak udzielić pierwszej pomocy lub jak zachować się podczas burzy, powodzi czy ataku terrorystycznego.

 

 

 

 • Miasto Bieruń - Oczywiście Bieruń również jest nadawcą w aplikacji mobilnej Vizum.app. Codziennie nadajemy do Was rozmaite informacje dotyczące inwestycji miejskich, imprez i wydarzeń kulturalnych, artystycznych oraz sportowych, ostrzegamy Was o utrudnieniach w ruchu drogowym, informujemy o inicjatywach społecznych i oświatowych.

Informacje na temat tego, co dzieje się w Bieruniu otrzymujecie w kategoriach:

 • Aktywny Bieruń
 • Kulturalny Bieruń
 • Historyczny Bieruń
 • Społeczny pukt widzenia
 • Budujemy dla Was!
 • UWAGA! Bieruń!

Sami możecie zdecydować, które kategorie Was interesują. Aplikacja Vizum selekcjonuje i porządkuje je dla Was, według Waszych preferencji. Czytaj więcej - KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

Warto podkreślić, że aplikację Vizum.app wdrożyło już wiele miast w Polsce. Dzięki temu użytkownik posiadający tą aplikację w swoim telefonie, wjeżdżając do innego miasta (np. będąc na wakacjach lub wycieczce) otrzymuje wszystkie informacje nadawane przez to miasto. VIZUM używane jest m.in. w Warszawie, w Trójmieście, a także np. w Pszczynie.

 

 

Poniżej linki do sklepów z aplikacjami do pobrania:

Sklep Play: https://link.vizum.app/bierun-android

App Store: https://link.vizum.app/bierun-iphone

 

Czytaj także:

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry