Strona główna/Miasto/Sprzedaż gruntów

Miasto z lotu ptaka

Sprzedaż gruntów

Na terenie Bierunia znajduje się 38,5 h terenów inwestycyjnych wchodzących w skład Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Podstrefy Tyskiej, która w 2005 r. decyzją Rady Ministrów uzyskała status prawny.

W 2013 roku strefa wzbogaciła się o pierwszego inwestora - 11 h gruntu zakupiła firma Millenium Logistic Parks, która prowadzi działalność deweloperską i jest właścicielem zlokalizowanych w różnych rejonach Polskich dużych parków przemysłowo - logistycznych. MLP zamierza wybudować w Bieruniu hale produkcyjno-usługowe o łącznej powierzchni 58 tys. m kw.

Co można zyskać inwestująć w strefie?

  • 27 hektarów terenu przeznaczonego do zabudowy produkcyjno - usługowej
  • doprowadzone media niezbędne do przeprowadzenia inwestycji
  • węzeł komunikacyjny
  • położenie na styku aglomeracji: Katowic, Krakowa, Bielska-Białej i Cieszyna
  • zwolnienia od podatku od nieruchomości będących regionalna pomocą inwestycyjną. Zwolnienia dotyczą gruntów, budynków i budowli będących nową inwestycją na okres od roku do 3 lat, a ich wysokość jest uzależniona od spełnienia warunków określonych w Uchwale Nr VIII/3.2012 Rady Miejskiej w Bieruniu z dnia 31 maja 2012 r.

W 2013 roku została wybudowana droga dojazdowa do terenów inwestycyjnych, na którą gmina pozyskała 13 mln zł ze środków unijnych. Oprócz drogi, wybudowano chodniki i ścieżkę rowerową, zatoki i przystanki autobusowe, zjazdy, oświetlenie, kanalizację deszczową oraz linię zasilająca. Przebudowano również sieć energetyczną i gazową.

Strefa ekonomiczna - banerZapraszamy do zapoznania się z ofertą strefy:

Kategoria: powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
jpg Teren inwestycyjny 121.69KB Plik: Teren inwestycyjny
pdf OFERTA INWESTYCYJNA GMINY 248.58KB Plik: OFERTA INWESTYCYJNA GMINY

 

do góry