• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Czujniki Airly w Bieruniu pomogą na bieżąco monitorować stan powietrza

Czujniki Airly w Bieruniu pomogą na bieżąco monitorować stan powietrza

Aktualności 20 Listopada 2019

Czujniki zamontowane w sześciu lokalizacjach ułatwią decyzję: warto wybrać się na spacer, czy może lepiej zostać w domu... Dane dotyczące jakości powietrza w Bieruniu zbierane są z sześciu stacji: Chemików, Krakowska, Turystyczna, Granitowa, Węglowa, Warszawska.

Czujniki Airly mierzą w czasie rzeczywistym stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10 i najważniejsze parametry pogodowe dając informację o jakości powietrza w lokalizacji, w której są umieszczone. Nadzór nad procesem instalacji, kalibracja z państwowymi stacjami oraz ciągła weryfikacja wyników gwarantują rzetelność prezentowanych informacji. Dane z sensorów przesyłane są co minutę na serwery, gdzie po ich weryfikacji i kalibracji udostępniane są m.in. na platformie, w aplikacjach, na tablicach LED oraz poprzez raporty.

Airly dostarcza też aplikacje mobilne na system Android oraz iOS, dzięki temu można śledzić stan powietrza w każdym momencie. Aplikacje mobilne Airly umożliwiają m.in. zapamiętanie ulubionych lokalizacji, w których przebywamy najczęściej np. praca, dom oraz otrzymywanie powiadomień o jakości powietrza, czy stworzenie widgetu na ekran główny telefonu.

 

Aplikację można pobrać tutaj poprzez sklep Google Play KLIKNIJ TUTAJ oraz poprzez App Store KLIKNIJ TUTAJ.

Wizją Airly jest tworzenie najbardziej innowacyjnych i skutecznych narzędzi służących do pomiaru jakości powietrza i dostarczanie najbardziej rzetelnych i aktualnych danych dotyczących zanieczyszczeń do możliwie największej ilości ludzi. Misja to zwiększenie świadomości na temat jakości powietrza na całym świecie, a przez to skuteczny wkład w rozwiązanie problemu zanieczyszczeń i poprawę jakości życia ludzi na całym globie.

 

 

System monitoringu jakości powietrza Airly pomaga budować świadomość i gromadzić informacje na temat przyczyn zanieczyszczenia powietrza na danym terenie. Ta wiedza pozwala potem lokalnym władzom na planowanie i wdrażanie rozwiązań, które wpłyną pozytywnie na poprawę jakości powietrza. Już po wprowadzeniu tych rozwiązań, dzięki rozbudowanemu panelowi analitycznemu Airly można przeanalizować, czy podjęte działania przyniosły oczekiwany efekt oraz wyciągnąć wnioski na przyszłość.

 

Na stronie internetowej Miasta Bieruń dane pobrane z czujników prezentowane są na bieżąco w zakładce jakość powietrza KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry