• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Załóż konto w e-Urzędzie i korzystaj z ułatwień

Załóż konto w e-Urzędzie i korzystaj z ułatwień

Aktualności 5 Lipca 2024

eUrząd to elektroniczny urząd dostępny 24h/dobę! Jeśli posiadasz konto w eUrzedzie, w każdej chwili masz dostęp do informacji o swoich zobowiązaniach (podatki i opłaty) oraz o stanie Twojej korespondencji prowadzonej z Urzędem. Poprzez portal możesz zapłacić online za swoje zobowiązania oraz zobaczyć deklaracje złożone poprzez platformę ePUAP. 

 

Elektroniczne formularze, aplikacje mobilne, powiadamianie za pomocą SMS, płatności online - dzięki nowym narzędziom wykorzystywanym w kontaktach pomiędzy urzędem a mieszkańcem, urzędowe sprawy załatwiane są szybciej i bez konieczności wychodzenia z domu - KLIKNIJ TUTAJ. 

 

 eUrząd

KLIKNIJ TUTAJ

Jak założyć konto na platformie eUrząd?

Rejestracja:

  • Dostęp do danych o stanie Państwa spraw, zobowiązaniach podatkowych i opłatach, oraz niektórych, związanych z Państwem, wpisach w rejestrach prowadzonych przez Urząd jest możliwy po dokonaniu rejestracji.

  • Rejestracja wymaga posiadania konta na ogólnopolskiej elektronicznej platformie usług administracji publicznej ePUAP.

  • Jeżeli masz już konto na platformie ePUAP, to wypełnij i złóż "Wniosek o konto na platformie eUrząd"  podpisując go podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym .

  • Jeżeli nie masz jeszcze konta na platformie ePUAP, to możesz założyć je tutaj .

 

 

 

Jak samodzielnie założyć profil zaufany (ePUAP)?

                                                         

 

 

                                                          

 

 

                                                         

 

Odpowiedzią na zmieniające się potrzeby mieszkańców oraz konieczność usprawnień na linii mieszkaniec - urząd stała się intuicyjna i prosta w obsłudze platforma eUrząd. Dzięki niej mieszkańcy i przedsiębiorcy - bez konieczności odwiedzania urzędu - mogą zapoznać się ze statusem załatwianych spraw. Przykładowo, sprawdzić można, czy przesłana deklaracja śmieciowa została już przyjęta przez Wydział, na jakim etapie jest rozpatrywanie naszego pisma, kto zajmuje się daną sprawą. Poza tym sprawdzić można należne kwoty do zapłaty w zakresie podatków i opłat oraz dokonać elektronicznych płatności.

 

 

eUrząd i jego korzyści dla Ciebie:

- czynny 24 godziny na dobę

- dostęp do informacji i składanie wniosków

- interaktywne formularze

- płatności przez internet

- oszczędność czasu

 

 

eUrząd 2

 KLIKNIJ TUTAJ i skorzystaj z eUrzędu.

 

 

Ponadto, eUrząd za pośrednictwem platformy ePUAP udostępnia formularze elektroniczne (np. deklaracja dotycząca odpadów). Portal posiada również wersję mobilną, dzięki której w każdej chwili możemy skorzystać z dostępu do  danych przy pomocy teleofonu lub innych urządzeń mobilnych.

 

 

Czytaj również:

Podobne wiadomości:

do góry