• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Strona internetowa cmentarza komunalnego w Bieruniu przeszła metamorfozę

Strona internetowa cmentarza komunalnego w Bieruniu przeszła metamorfozę

Aktualności 30 Października 2020

Przypominamy, że mieszkańcy Bierunia mają do dyspozycji nowoczeną stronę internetową Cmentarza Komunalnego mieszczącego się przy ulicy Soleckiej-bierunkomunalny.grobonet.com. Miasto Bieruń w zeszłym roku wdrożyło szereg zmian i ułatwień dla użytkowników tej strony, co powinno zdecydowanie ułatwić poruszanie się po cmentarzu.

Do tej pory osoby korzystające z serwisu GROBONET miały do dyspozycji interaktywny plan cmentarza, mogły zapoznać się z regulaminem czy poznać cennik. Teraz możliwości jest znacznie więcej. Pojawiły się też liczne ułatwienia - KLIKNIJ TUTAJ.

 

 KLIKNIJ TUTAJ

Miasto Bieruń zakończyło modernizację strony internetowej. Połączona została ona również z wyszukiwarką pochowanych na Cmentarzu Komunalnym w Bieruniu Nowym osób, przy wsparciu serwisu Grobonet 2.6. Oprócz mapy cmentarza, na stronie internetowej znalazły się uszeregowane na nowo zakładki z informacjami, takimi jak: cennik i regulamin, nekrologi oraz wzmianki o zasłużonych, pochowanych i rocznicach pochówku.

Wdrożono też nową szatę graficzną, która sprzyja wirtualnemu spacerowi. Mogą go odbyć użytkownicy serwisu, poruszając się po fotorealistycznej przestrzeni wirtualnej. Istnieje możliwość obejrzenia nagrobków oraz całej przestrzeni cmentarza. Obraz da się dowolnie powiększyć, zmniejszyć i wybrać kierunek spaceru.

Połączenie strony internetowej wraz z wyszukiwarką Grobonet 2.6 daje możliwość mieszkańcom i rodzinom pochowanych na cmentarzu osób wyszukania miejsca pochówku bliskich osób, które nie będą w stanie ich odnaleźć w obrębie cmentarza. Aby ułatwić tę funkcjonalność dla użytkowników smartfonów, strona została dostosowana do wyświetlania na  urządzeniach mobilnych.

Oprócz wyszukania miejsca pochówku bliskich, z poziomu strony internetowej cmentarza komunalnego w Bieruniu Nowym, internauci mogą wykonać takie czynności jak: zlecenie sprzątania nagrobka, zapalenie znicza lub udekorowania grobu. Można również dokonać opłaty za miejsce na cmentarzu drogą internetową, umieścić kondolencje w karcie grobu ostatnio pochowanych osób lub zapalić wirtualny znicz.

 

Podobne wiadomości:

do góry