Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 927.

 • Aktualności - 2020-11-23 Ku końcowi zmierzają prace przy SP1 Aktualności 23 listopad

  Ku końcowi zmierzają prace przy SP1

  To już ostatni etap prac związanych budową nowego skrzydła budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu wraz nowoczesną salą gimnastyczną i kompleksem sportowym. Inwestycja zakończona będzie w pierwszym kwartale 2021 roku.

 • Aktualności - 2020-11-23 Trening sprawności syren Aktualności 23 listopad

  Trening sprawności syren

  Jutro zawyją syreny!

 • Aktualności - 2020-11-23 RAPORT EPIDEMICZNY Aktualności 23 listopad

  RAPORT EPIDEMICZNY

  Sytuacja epidemiczna w całej Europie jest wciąż bardzo groźna.

 • Aktualności - 2020-11-23 "Zimowe uciechy na górce" zrealizowane Aktualności 23 listopad

  "Zimowe uciechy na górce" zrealizowane

  Mamy to! Zadanie pn.: "Zimowe uciechy na górce" realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 zostało już zakończone. W Ścierniach, przy Przedszkolu nr 1 powstała górka saneczkowa, która służyć będzie nie tylko przedszkolakom, ale i innym dzieciakom z okolicy i nie tylko zimą, ale i w ciepłe dni.

 • Aktualności - 2020-11-20 Burmistrz Krystian Grzesica był gościem SILESIA24.PL - Zobaczcie! Aktualności 20 listopad

  Burmistrz Krystian Grzesica był gościem SILESIA24.PL - Zobaczcie!

  Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica był gościem poranka #PoranekS24 w SILESIA24.PL. Opowiadał o planach Miasta Bierunia na 2021 rok, o walce Miasta z pandemią koronawirusa i o niezwykle ambitnym planie inwestycyjnym, jaki sukcesywnie jest realizowany w naszym mieście. Zachęcamy do obejrzenia rozmowy!

 • Aktualności - 2020-11-18 Wznowiono roboty budowlane na Węglowej Aktualności 18 listopad

  Wznowiono roboty budowlane na Węglowej

  Trwa przebudowa ulicy Węglowej wewnętrznej. Wykonawca wznowił po przerwie roboty budowlane i nie zamierza ich zawieszać dopóki warunki pogodowe są dobre. Czym podyktowana była przerwa w pracach?

 • Aktualności - 2020-11-17 Ruszyła przebudowa dworca w Bieruniu Nowym Aktualności 17 listopad

  Ruszyła przebudowa dworca w Bieruniu Nowym

  Rozpoczęły się prace związane z przebudową budynku starego dworca kolejowego w Bieruniu Nowym i przystosowaniem go na potrzeby nowoczesnego Centrum Przesiadkowego.

 • Aktualności - 2020-11-17 Tereny inwestycyjne lepiej skomunikowane? Rozpoczynamy budowę nowej infrastruktury! Aktualności 17 listopad

  Tereny inwestycyjne lepiej skomunikowane? Rozpoczynamy budowę nowej infrastruktury!

  Rusza budowa drogi łączącej ulicę Ekonomiczną z ulicą Hodowlaną wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową oraz infrastrukturą techniczną. To bardzo ważna inwestycja, o strategicznym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego miasta.

 • Aktualności - 2020-11-17 Ku końcowi zmierzają prace na ulicy Pszennej Aktualności 17 listopad

  Ku końcowi zmierzają prace na ulicy Pszennej

  Jeszcze w tym roku oddana do użytku mieszkańców będzie jedna z ważniejszych inwestycji drogowych ostatnich lat. Mowa tu o chodniku, który powstaje wzdłuż ulicy Pszennej w Ścierniach wraz z nowoczesnym oświetleniem w technologii LED i siecią kanalizacji deszczowej. Realizacja tego zadania możliwa jest dzięki środkom pozyskanym z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Koszt to blisko 760 tysięcy złotych.

 • Aktualności - 2020-11-16 Biletomat solarny na Placu Autobusowym Aktualności 16 listopad

  Biletomat solarny na Placu Autobusowym

  Absolutna nowość! Na Placu Autobusowym w Bieruniu stanął solarny biletomat, w którym kupować można już bilety autobusowe. Na razie płacić można tylko monetami, ale już wkrótce uruchomiona zostanie funkcja płatności kartą. Bieruń jest jedną z trzech gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, na terenie której Zarząd Transportu Metropolitalnego premierowo zainstalował to nowoczesne urządzenie.

do góry