• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1409.

 • Aktualności - 2022-07-01 Od 1 lipca można składać wnioski o przyznanie świadczenia "Bieruński Bon Żłobkowy" Aktualności 1 lipca

  Od 1 lipca można składać wnioski o przyznanie świadczenia "Bieruński Bon Żłobkowy"

  Od 1 lipca można już składać wnioski o przyznanie świadczenia pn. "Bieruński Bon Żłobkowy". Przypomnijmy - jest to forma wsparcia udzielana przez Gminę Bieruń rodzicom i opiekunom dzieci do lat 3. 

 • Aktualności - 2022-06-30 Miasto Bieruń Samorządowym Liderem Edukacji! Aktualności 30 czerwca

  Miasto Bieruń Samorządowym Liderem Edukacji!

  27 czerwca 2022 roku w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczano Certyfikaty i Znaki Jakości „Samorządowy Lider Edukacji”. W imieniu Miasta Bierunia wyróżnienia odebrały Sekretarz Miasta Bierunia Jolanta Sałęga oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Bieruniu Małgorzata Wolny.

 • Aktualności - 2022-06-30 Oferta pracy w Urzędzie Miejskim Aktualności 30 czerwca

  Oferta pracy w Urzędzie Miejskim

  Burmistrz Miasta Bierunia ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze w Biurze Zamówień Publicznych.

 • Aktualności - 2022-06-29 Możliwość wydłużenia świadczenia 40 zł
za zakwaterowanie i wyżywienie uchodźców z Ukrainy Aktualności 29 czerwca

  Możliwość wydłużenia świadczenia 40 zł za zakwaterowanie i wyżywienie uchodźców z Ukrainy

  Gminy otrzymały prawo do wydłużenia ponad 120 dni okresu wypłaty świadczenia 40 zł za dzień zakwaterowania i wyżywiania uchodźców z Ukrainy Zasady przedłużania okresu wypłaty świadczenia przez gminy zostały określone w ROZPORZĄDZENIU RADY MINISTRÓW z dnia 24 czerwca 2022 r. (Dz.U. Poz. 1336).

 • Aktualności - 2022-06-29 Bieruń i miasta partnerskie podpisały Akt Solidarności Aktualności 29 czerwca

  Bieruń i miasta partnerskie podpisały Akt Solidarności

  Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica oraz przedstawiciele miast parterskich Bierunia: Gundelfingen (Niemcy), Moravskiego Berouna (Czechy) i Ostroga (Ukraina) 24 czerwca w Urzędzie Miejskim w Bieruniu złożyli podpisy pod Aktem Solidarności. Burmistrz czwartego miasta partnerskiego Meung sur Loire (francja) nie mogła być obecna osobiście, jednak zaakceptowała dokument i wyraziła zgodę na umieszczenie pod nim faksymili. 

 • Aktualności - 2022-06-29 Bieruński Bon Żłobkowy - nowa forma wsparcia dla rodziców dzieci do lat 3 Aktualności 29 czerwca

  Bieruński Bon Żłobkowy - nowa forma wsparcia dla rodziców dzieci do lat 3

  Gmina Bieruń wspiera podmioty prowadzące żłobki na jej terenie, poprzez dofinansowanie działalności opiekuńczo-wychowawczo-dydaktycznej. Dotychczas dotacja wypłacana była z budżetu Gminy niepublicznym żłobkom - na podstawie umowy dotacyjnej, a wsparcie trafiało bezpośrednio na konto placówki obniżając tym samym koszty ponoszone przez rodziców. Od lipca 2022 r. dotacja wypłacana będzie w wysokości 300 zł miesięcznie jako

 • Aktualności - 2022-06-28 W Bieruniu powstaną trzy łąki kwietne! Aktualności 28 czerwca

  W Bieruniu powstaną trzy łąki kwietne!

  W ramach projektu Metropolitalne Łąki Kwietne, w Bieruniu w tym roku powstaną dwie łąki - przy ulicy Węglowej (na terenie zielonym przed Szkołą Podstawową nr 3) oraz na ulicy Marcina (na wysokości Żłobka "Mikołajkowo").

 • Aktualności - 2022-06-28 Kolejny krok na drodze do przebudowy drogi wojewódzkiej 934 biegnącej do Bierunia Aktualności 28 czerwca

  Kolejny krok na drodze do przebudowy drogi wojewódzkiej 934 biegnącej do Bierunia

  Bardzo ważny krok na drodze do kompleksowego remontu drogi wojewódzkiej numer 934, przebiegającej przez Imielin, Chełm Śląski i Bieruń!

 • Aktualności - 2022-06-28 Święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w Bieruniu Aktualności 28 czerwca

  Święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w Bieruniu

  Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 5 lat i z tej okazji po raz pierwszy bedziemy obchodzić jej święto! 2 lipca w miastach GZM - m.in. w Bieruniu - będą odbywać się spacery, wycieczki, warsztaty i inne wydarzenia, które pozwolą poznać metropolię z niecodziennej perspektywy! 

 • Aktualności - 2022-06-28 Prace na skarpie rzeki Małej Wisły w Czarnuchowicach Aktualności 28 czerwca

  Prace na skarpie rzeki Małej Wisły w Czarnuchowicach

  Od 29 czerwca br. będą trwały prace związane z zabezpieczeniem lewej skarpy rzeki Małej Wisły w Czarnuchowicach. Prace prowadzi Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego HYDROMEX na podstawie umowy z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. 

do góry