Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 482.

 • Aktualności - 2019-11-13 Komunikat dotyczący utrudnień w ruchu drogowym na ulicach Łysinowej i Marcina Aktualności 13 listopad

  Komunikat dotyczący utrudnień w ruchu drogowym na ulicach Łysinowej i Marcina

  Urząd Miejski w Bieruniu informuje, że od dnia 19.11.2019 r., do dnia 20.11.2019 r. będą prowadzone roboty drogowe związane z ułożeniem warstwy ścieralnej z asfaltobetonu na przebudowywanych ulicach, co spowoduje całkowite zamknięcie całej ul. Marcina i ul. Łysinowej, bez możliwości dojazdu mieszkańców do posesji.

 • Aktualności - 2019-11-12 Wyjątkowe Święto Niepodległości w Bieruniu! Odsłoniliśmy Pomnik Powstańców Śląskich Aktualności 12 listopad

  Wyjątkowe Święto Niepodległości w Bieruniu! Odsłoniliśmy Pomnik Powstańców Śląskich

  "Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku, teraźniejszości, ani prawa do przyszłości" - ten chyba najbardziej znany cytat z Marszałka Józefa Piłsudskiego jest najlepszym opisem okoliczności, w jakich dziś się tu znajdujemy i w jakich dokonujemy symbolicznego aktu odsłonięcia i poświęcenia pomnika. Tymi słowy Burmistrz Krystian Grzesica rozpoczął swoje przemówienie podczas uroczystego

 • Aktualności - 2019-11-12 Nowe ścieżki rowerowe w Bieruniu - ZOBACZCIE FILM! Aktualności 12 listopad

  Nowe ścieżki rowerowe w Bieruniu - ZOBACZCIE FILM!

  W roku 2019 zrealizowane zostały dwie duże inwestycje, które rozwinęły w sposób znaczący infrastrukturę rowerową w Bieruniu oraz skomunikowały istniejące odcinki ścieżek rowerowych, łącząc je w rozrastającą się sieć. ZOBACZCIE FILM!

 • Aktualności - 2019-11-13 Mamy miodomat w Urzędzie Miejskim Aktualności 13 listopad

  Mamy miodomat w Urzędzie Miejskim

  Tak, jak obiecywaliśmy - do Urzędu Miejskiego w Bieruniu zagościł miodomat, który stoi na parterze przy Kancelarii Ogólnej. Zapraszamy wszystkim mieszkańców do zakupu miodu, natomiast pszczelarzy zainteresowanych sprzedażą swojego miodu zachęcamy do współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Ziemia Pszczyńska".

 • Aktualności - 2019-11-12 Straż Miejska ma nowy pojazd specjalny Aktualności 12 listopad

  Straż Miejska ma nowy pojazd specjalny

  Straż Miejska w Bieruniu otrzymała nowy pojazd specjalny, który zapewni funkcjonariuszom większe bezpieczeństwo i efektywność działania. Nowy samochód - Opel Combo Life wersja XL zastąpił wysłużonego i wyeksploatowanego Volkswagena Transportera.

 • Aktualności - 2019-11-09 Nowy Pomnik Powstańców Śląskich i Święto Niepodległości w Bieruniu - odsłuchajcie materiału w Radio Express FM Aktualności 9 listopad

  Nowy Pomnik Powstańców Śląskich i Święto Niepodległości w Bieruniu - odsłuchajcie materiału w Radio Express FM

  Zachęcamy do odsłuchania ciekawego materiału radiowego na temat nowo powstałego na terenie historycznej Hamrowizny Skweru Powstańców Śląskich oraz zrekonstruowanego Pomnika Powstańców Śląskich, którego odsłonięcie nastąpi w Święto Niepodległości! KLIKNIJ I ODSŁUCHAJ!

 • Aktualności - 2019-11-09 Cała Metropolia w Twoim telefonie? Transport publiczny, imprezy i wydarzenia... Pobierz VIZUM! Aktualności 9 listopad

  Cała Metropolia w Twoim telefonie? Transport publiczny, imprezy i wydarzenia... Pobierz VIZUM!

  Dobra wiadomość dla użytkowników aplikacji mobilnej VIZUM i wspaniała zachęta dla mieszkańców, którzy dopiero noszą się z zamiarem pobrania tej aplikacji na swój telefon! Kolejnymi nadawcami w VIZUM są Urząd Metropolitalny (Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii) oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego - jednostka organizacyjna GZM zarządzająca lokalnym transportem zbiorowym na terenie 41 gmin członkowskich.

 • Aktualności - 2019-11-08 UWAGA! Roboty budowlane związane z instalacją oświetlenia wzdłuż drogi rowerowej! Aktualności 8 listopad

  UWAGA! Roboty budowlane związane z instalacją oświetlenia wzdłuż drogi rowerowej!

  W dniu 08.listopada 2019 r. rozpoczynają się roboty związane z realizacją  zadania pn.:„Zaprojektowanie i budowa oświetlenia drogi rowerowej od ul. Baryki do ul. Kościelnej” w ramach projektu pn. „Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń Stary -  etap I”.

 • Aktualności - 2019-11-08 Zapraszamy na grudniowy wyjazd do Gundelfingen w Niemczech Aktualności 8 listopad

  Zapraszamy na grudniowy wyjazd do Gundelfingen w Niemczech

  Zapraszamy Mieszkańców Bierunia na wyjazd do naszego miasta partnerskiego w Niemczech - Gundelfingen, który odbędzie się w dniach 6-9 grudnia 2019 roku.

 • Aktualności - 2019-11-08 Zniżki dla osób powyżej 60. roku życia Aktualności 8 listopad

  Zniżki dla osób powyżej 60. roku życia

  Zniżki w sklepach, aptekach, punktach usługowych, instytucjach kultury i ośrodkach sportu. Zobaczcie z jakich programów skorzystać mogą bieruńscy seniorzy, by za towary i usługi płacić mniej. 

do góry