• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1964.

 • Aktualności - 2024-06-17 Przed nami NOC ŚWIĘTOJAŃSKA NAD WISŁĄ! Aktualności 17 czerwca

  Przed nami NOC ŚWIĘTOJAŃSKA NAD WISŁĄ!

  29 czerwca spotkajmy się nad Wisłą w Bieruniu (obok restauracji "Degolówka"), na największej plenerowej imprezie tego lata. Wspólnie przeżyjmy Noc Świętojańską, podczas której gwiazdą wieczoru będzie MARGARET!

 • Aktualności - 2024-06-18 Odpad nie jest śmieciem - może być cennym surowcem. Segregujmy świadomie! [ZOBACZ FILM] Aktualności 18 czerwca

  Odpad nie jest śmieciem - może być cennym surowcem. Segregujmy świadomie! [ZOBACZ FILM]

  Recykling zaczyna się od prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, czyli tych wytwarzanych w gospodarstwie domowym. Od tego, w jaki sposób posegregujemy odpady, zależy, ile z nich zostanie poddanych recyklingowi i otrzyma „drugie życie”.

 • Aktualności - 2024-06-18 AKTUALIZACJA: Zmiana organizacji ruchu na bieruńskiej starówce Aktualności 18 czerwca

  AKTUALIZACJA: Zmiana organizacji ruchu na bieruńskiej starówce

  Rozpoczęły się prace związane z wprowadzeniem zmian organizacji ruchu na starówce. Pierwsze zmiany już weszły w życie: ulica Krakowska stała się drogą z pierwszeństwem przejazdu na skrzyżowaniach z ul. Spyry i Kudery. Jakie jeszcze zmiany przed nami i od kiedy zaczną obowiązywać? Wyjaśniamy poniżej.

 • Aktualności - 2024-06-17 Bieruńskie Werble robią larmo! Włącz nowy odcinek podcastu! Aktualności 17 czerwca

  Bieruńskie Werble robią larmo! Włącz nowy odcinek podcastu!

  Ta grupa bez wątpienia potrafi zrobić hałas czy jak sami o sobie mówią, zrobić larmo. Chodzi o członków zespołu Bieruńskie Werble, którzy co sobotę pod wodzą maestro Krzysztofa Nowakowskiego trenują w kinoteatrze Jutrzanka. Dołączyć może do nich każdy. Jak to zrobić i czego się spodziewać? O tym wszystkim opowiedzą sami werbliści w najnowszym odcinku miejskiego podcastu „Zakochaj się w Bieruniu”.

 • Aktualności - 2024-06-16 Zapisy na wyjazd na Święto Moravsky'ego Berouna w Czechach Aktualności 16 czerwca

  Zapisy na wyjazd na Święto Moravsky'ego Berouna w Czechach

  Dużo muzyki, dobra zabawa i spora dawka słońca - tak najczęściej wyglądają Berounskie Slavnosti na Krizovem Vrchu, czyli obchody Dnia Moravsky’ego Berouna, w których udział zwyczajowo biorą mieszkańcy Bierunia. Uwaga! Rozpoczęły się zapisy na tegoroczny wyjazd do naszego czeskiego miasta partnerskiego na Święto Miasta 2024.

 • Aktualności - 2024-06-15 Trwa przebudowa ulicy Granitowej wewnętrznej Aktualności 15 czerwca

  Trwa przebudowa ulicy Granitowej wewnętrznej

  W dobrym tempie postępują prace związane z przebudową ulicy Granitowej wewnętrznej. Trwają roboty ziemne. W najbliższych dniach układany będzie krawężnik.  Niebawem inwestycja wejdzie w kolejny etap, w związku z tym od 20 czerwca nastąpi kolejna zmiana w organizacji ruchu.

 • Aktualności - 2024-06-14 Trwa Budżet Obywatelski Miasta Bierunia 2025 Aktualności 14 czerwca

  Trwa Budżet Obywatelski Miasta Bierunia 2025

  Jeszcze przez miesiąc można zgłaszać propozycje projektw do Budżetu Obywatelskiego 2025. Pierwszy etap tegorocznej edycji - etap składania wniosków - trwać będzie do 14 lipca. Głosowanie rozpocznie się 1 października. Szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej. Zachęcamy do działania.

 • Aktualności - 2024-06-14 Nowy numer RODNI jest już dostępny Aktualności 14 czerwca

  Nowy numer RODNI jest już dostępny

  Jest już nowy, czerwcowy numer RODNI! Jak zwykle znajdziecie w nim obszerny raport z prowadzonych inwestycji, a także relację z Dnia Dziecka oraz Biegu Chwalisza, informację o Budżecie Obywatelskim i wiele więcej!

 • Aktualności - 2024-06-14 Ogłoszenie - nieruchomości przeznaczone do zamiany Aktualności 14 czerwca

  Ogłoszenie - nieruchomości przeznaczone do zamiany

  Burmistrz Miasta Bierunia działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. informuje, że na tablicy ogłoszeń został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonych do zbycia w trybie zamiany.  

 • Aktualności - 2024-06-13 Trwa przebudowa ulicy Jastrzębiej i odcinka drogi wewnętrznej ul. Sokolskiej Aktualności 13 czerwca

  Trwa przebudowa ulicy Jastrzębiej i odcinka drogi wewnętrznej ul. Sokolskiej

  Trwają roboty ziemne na ulicy Jastrzębiej w Bieruniu Nowym. W tym wykonywane jest odwodnienie drogi. Przypomnijmy: Przebudowa drogi wewnętrznej ulicy Jastrzębiej i odcinka drogi wewnętrznej ulicy Sokolskiej odbywa się na odcinku o długości łącznie około 300 metrów.

do góry