• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1765.

 • Aktualności - 2023-10-02 Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023 Aktualności 2 października

  Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023

  W poniedziałek, 2 października, o godzinie 9:00 ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Miasta Bierunia 2024. Etap ten potrwa przez dwa tygodnie - do niedzieli, 15 pażdziernika (do godziny 23:59).

 • Aktualności - 2023-09-28 SPOTKANIA Z PASJĄ - startujemy z realizacją niezwykłego projektu wybranego w Budżecie Obywatelskim 2023! Aktualności 28 września

  SPOTKANIA Z PASJĄ - startujemy z realizacją niezwykłego projektu wybranego w Budżecie Obywatelskim 2023!

  3 spotkania o podróżach i 3 spotkania o zdrowiu - to element projektu pn.: DAWKA WIEDZY DLA DUCHA, INFRASTRUKTURA DLA OKA I CIAŁA, który wybrany został do realizacji - głosami mieszkańców - w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Zatem starujemy ze SPOTKANIAMI Z PASJĄ.

 • Aktualności - 2023-09-27 Dbamy o bieruńską starówkę! Wkrótce kolejne inwestycje Aktualności 27 września

  Dbamy o bieruńską starówkę! Wkrótce kolejne inwestycje

  W obrębie Parku Kulturowego obejmującego obszar staromiejski trwa obecnie remont ulic Słowackiego, Latochy i Kopcowej. Wkrótce rozpocznie się kolejna inwestycja: Miasto Bieruń otrzymało 1 milion złotych dofinansowania w ramach II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków - POLSKI ŁAD na rewitalizację zabytkowych budynków ratusza.

 • Aktualności - 2023-09-27 Trwa przebudowa drogi osiedlowej przy ulicach Homera Aktualności 27 września

  Trwa przebudowa drogi osiedlowej przy ulicach Homera

  W dobrym tempie postepują prace związane z przebudową drogi wewnętrznej w osiedlu Homera. "Metamorfozie" poddawany jest odcinek o długości około 150 metrów - od zjazdu z ulicy Oświęcimskiej (na wysokości siłowni plenerowej) do bloku Oświęcimska 400c. Powstaje w ten sposób alternatywna droga dojazdowa na osiedle Homera, co z pewnością poprawi komfort poruszania się mieszkańców. Co ważne, powstają też dodatkowe miejsca

 • Aktualności - 2023-09-27 RozkręciliśMY miasteczko ruchu drogowego NA GRANITOWEJ Aktualności 27 września

  RozkręciliśMY miasteczko ruchu drogowego NA GRANITOWEJ

  Miasteczko ruchu drogowego na osiedlu Granitowa jest już otwarte. Jego uroczysta inauguracja nastąpiła w poniedziałek, 25 września podczas akcji RozkręcaMY miasteczko ruchu drogowego na Granitowej. Mamy nadzieję, że obiekt dobrze będzie służył najmłodszym mieszkańcom miasta. Zapraszamy do wypróbowania go!

 • Aktualności - 2023-09-26 Opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych Aktualności 26 września

  Opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

  Urząd Miejski w Bieruniu przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o obowiązku wniesienia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

 • Aktualności - 2023-09-22 Strażacy Ochotnicy z Bierunia w nowym odcinku podcastu Aktualności 22 września

  Strażacy Ochotnicy z Bierunia w nowym odcinku podcastu

  Nie znasz dnia, ani godziny - to powiedzenie idealnie oddaje rytm życia strażaków ochotników. Wszyscy oni są bohaterami, którzy pozostają w ciągłej gotowości, ponieważ w każdej chwili może zawyć syrena, mobilizując ich do akcji. Czy to pożar, czy wypadek - ich pomoc jest nieoceniona. Jakie są kulisy ich codziennej służby? Jakie wyzwania stoją przed nimi każdego dnia? O tym wszystkim usłyszycie w najnowszym, 9-tym już

 • Aktualności - 2023-09-22 Rusza modernizacja boiska w Czarnuchowicach Aktualności 22 września

  Rusza modernizacja boiska w Czarnuchowicach

  Rusza modernizacja boiska sportowego w Czarnuchowicach. Stary obiekt zlokalizowany przy budynku filii Przedszkola nr 2 na ulicy Mielęckiego zyska nowoczesną bezpieczną nawierzchnię. Pojawią sie też nowe bramki, kosze i słupki do siatkówki. Inwestycja kosztuje ponad 200 tysięcy złotych.

 • Aktualności - 2023-09-22 Nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów Aktualności 22 września

  Nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów

  Do 20 października składać można wnioski o przyznanie stypendium dla studentów! Stypendium stanowi formę pomocy materialnej dla najzdolniejszych studentów - mieszkańców Bierunia. Ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży poprzez pokonanie trudności w dostępie do kształcenia, zwłaszcza bariery ekonomicznej oraz motywowanie do osiągania coraz wyższych wyników w nauce.

 • Aktualności - 2023-09-22 Przetarg ustny na sprzedaż samochodu Fiat Doblo Aktualności 22 września

  Przetarg ustny na sprzedaż samochodu Fiat Doblo

  Burmistrz Miasta Bierunia ogłasza przetarg ustny nieograniczony (licytacja) na sprzedaż samochodu osobowego marki Fiat model Doblo. Termin przetargu - 4 października, godzina 10:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Bieruniu.

do góry