• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1148.

 • Aktualności - 2021-08-04 Etap I Budżetu Obywatelskiego 2022 - FINISZUJEMY! Aktualności 4 sierpnia

  Etap I Budżetu Obywatelskiego 2022 - FINISZUJEMY!

  16 lipca 2021 roku ruszła kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Inicjatywa ta wraca po rocznej przerwie i przeprowadzona zostanie w Bieruniu już po raz szósty. Mieszkańcy do wykorzystania mają 400 000 złotych - połowę tej kwoty na projekty ogólnomiejskie (duże), a drugą połowę na projekty mniejsze, realizowane w danym rejonie miasta.

 • Aktualności - 2021-08-04 Do kupienia nowe gadżety miejskie z logo Bieruń Ci przaje Aktualności 4 sierpnia

  Do kupienia nowe gadżety miejskie z logo Bieruń Ci przaje

  Parasole składane dostępne w trzech kolorach - niebieskim, czerwonym i pomarańczowym, saszetki biodrowe zwane potocznie nerkami, kolorowe kominy odzieżowe - to nowości gadżetowe sygnowane logiem Bieruń Ci przaje, które kupić można między innymi w Urzędzie Miejskim w Bieruniu. Zachęcamy do nabywania!

 • Aktualności - 2021-08-04 Nowy numer RODNI Aktualności 4 sierpnia

  Nowy numer RODNI

  Nowy, sierpniowy numer RODNI już czeka na Was w ponad trzydziestu stałych punktach dystrybucji. W bieżącym wydaniu przeczytacie m.in. o Budżecie Obywatelskim, wakacyjnych propozycjach kulturalnych, pierwszym bieruńskim muralu i aktualnie prowadzonych inwestycjach miejskich.  Jest także serwis sportowy. 

 • Aktualności - 2021-08-01 M108 - nowa metrolinia łącząca Tychy, Bieruń, Chełm Śląski i Imielin Aktualności 1 sierpnia

  M108 - nowa metrolinia łącząca Tychy, Bieruń, Chełm Śląski i Imielin

  Kolejna dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji publicznej! Od 7 sierpnia ruszy kolejna metrolinia, która usprawni transport pasażerski w Bieruniu. M108 zastąpi dawne 54 jednak znacząco wzrośnie częstotliwość kursowania autobusów na tej trasie.

 • Aktualności - 2021-07-30 Prace konserwacyjne na wałach przeciwpowodziowych Aktualności 30 lipca

  Prace konserwacyjne na wałach przeciwpowodziowych

  Urząd Miejski w Bieruniu informuje, że w okresie od lipca do października br., pod nadzorem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, prowadzone są prace konserwacyjne na wałach przeciwpowodziowych (w tym ich wykaszanie). 

 • Aktualności - 2021-07-29 Rusza modernizacja boiska sportowego przy KS Unia Bieruń Stary Aktualności 29 lipca

  Rusza modernizacja boiska sportowego przy KS Unia Bieruń Stary

  Bieruńscy pasjonaci sportu trochę na to czekali... Ale stało się! Rusza modernizacja starego boiska znajdującego się na terenie klubu Unia Bieruń Stary. 29 lipca Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica podpisał umowe z wykonawcą, na mocy której do końca listopada wymieniona zostanie nawierzchnia boiska oraz zamontowane zostaną bramki i piłkochwyt.

 • Aktualności - 2021-07-29 Komunikat w sprawie przerw w dostawie prądu! Aktualności 29 lipca

  Komunikat w sprawie przerw w dostawie prądu!

  Przerwy w dostawach prądu na osiedlach Granitowa, Węglowa oraz w innych miejscach nowobieruńskiej części miasta to poważny problem, który ostatnio często jest zgłaszany do Urzędu Miejskiego w Bieruniu.

 • Aktualności - 2021-07-29 Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 Aktualności 29 lipca

  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  Od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - przeprowadzane raz na 10 lat największe polskie badanie statystyczne, które jest głównym źródłem obiektywnej wiedzy o liczbie osób zamieszkujących Polskę, ich pracy, miejscu zamieszkania, wykształceniu czy warunkach życia.

 • Aktualności - 2021-07-27 Postępy prac na łączniku Ekonomicznej i Hodowlanej Aktualności 27 lipca

  Postępy prac na łączniku Ekonomicznej i Hodowlanej

  Pierwszy odcinek łącznika pomiędzy ulicami Ekonomiczną i Hodowlaną wygląda już imponująco! Ułożono chodnik z kostki betonowej, a na jezdni i ścieżce rowerowej pojawił się asfalt. Na kolejnych odcinkach cały czas trwają pracę przy podbudowie drogi. Inwestycja zakończona zostanie na początku przyszłego roku.

 • Aktualności - 2021-07-27 Budżet Obywatelski 2022 - DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO! Aktualności 27 lipca

  Budżet Obywatelski 2022 - DOWIEDZ SIĘ WSZYSTKIEGO!

  16 lipca ruszy nabór wniosków prowadzony w ramach nowej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. W tym roku mieszkańcy do zagospodarowania mają 400 000 złotych.

do góry