Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 360.

 • Aktualności - 2019-07-16 Muzeum Miejskie w Bieruniu realizuje ciekawe projekty Aktualności 16 lipiec

  Muzeum Miejskie w Bieruniu realizuje ciekawe projekty

  Muzeum Miejskie w Bieruniu (w organizacji) działa prężnie, mimo, iż nie ma jeszcze swojej siedziby. Na lato i jesień tego roku przygotowało bardzo bogatą ofertę historyczno - kulturalną, która zainteresuje z pewnością nie tylko mieszkańców Bierunia, ale również wszystkich entuzjastów historii ziemi pszczyńskiej.

 • Aktualności - 2019-07-16 Trwa budowa nowej sali sportowej przy SP1 Aktualności 16 lipiec

  Trwa budowa nowej sali sportowej przy SP1

  Trwa budowa nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bieruniu. Przypomnijmy, że stara, nie przystająca do XXI wieku sala została wyburzona. W jej miejscu powstanie nowoczesny obiekt będący odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania uczniów, rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji szkoły.

 • Aktualności - 2019-07-16 Święto naszego miasta partnerskiego - Moravsky'ego Berouna Aktualności 16 lipiec

  Święto naszego miasta partnerskiego - Moravsky'ego Berouna

  Dużo muzyki, dobra zabawa i spora dawka słońca - tak w skrócie opisać można Berounskie Slavnosti na Krizovem Vrchu, czyli obchody Dnia Moravsky’ego Berouna, w których udział wzięli również mieszkańcy Bierunia.

 • Aktualności - 2019-07-15 Koniec etapu składania wniosków w V edycji Budżetu Obywatelskiego Aktualności 15 lipiec

  Koniec etapu składania wniosków w V edycji Budżetu Obywatelskiego

  Zakończył się etap składania propozycji projektów do Budżetu Obywatelskiego 2020. Od dziś rozpoczyna się etap weryfinakacji merytorycznej oraz opiniowania nadesłanych wniosków.

 • Aktualności - 2019-07-11 Trwa remont drogi dojazdowej do garaży na osiedlu Granitowa Aktualności 11 lipiec

  Trwa remont drogi dojazdowej do garaży na osiedlu Granitowa

  Trwa V etap modernizacji drogi dojazdowej do garaży na osiedlu Granitowa. W ramach zadania remontowane są trzy dojazdy do garaży. Prace zakończone mają być do października tego roku.

 • Aktualności - 2019-07-11 Kolejny etap prac nad przywróceniem Hamrowiźnie historycznego charakteru Aktualności 11 lipiec

  Kolejny etap prac nad przywróceniem Hamrowiźnie historycznego charakteru

  Trwają prace nad „metamorfozą” historycznej Hamrowizny. Rozebrany został obelisk, który stał dotychczas przy budynku Poczty Polskiej. Przeprowadzono prace rozbiórkowe fundamentu spod obelisku, w trakcie których podjęto próbę znalezienia pierwotnego pomnika.

 • Aktualności - 2019-07-10 Ostatnie dni na złożenie wniosku do Budżetu Obywatelskiego Aktualności 10 lipiec

  Ostatnie dni na złożenie wniosku do Budżetu Obywatelskiego

  Do końca tygodnia składać można propozycje projektów do V edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Czekamy na wypełnione przez Was formularze.

 • Aktualności - 2019-07-08 Oświadczenie zarządu BPIK Sp. z o. o. w sprawie incydentu dotyczącego zanieczyszczenia rzeki Wisły ciemną cieczą Aktualności 8 lipiec

  Oświadczenie zarządu BPIK Sp. z o. o. w sprawie incydentu dotyczącego zanieczyszczenia rzeki Wisły ciemną cieczą

  Poniżej przedstawiamy oświadczenie BPIK Sp. z o. o. w sprawie incydentu z zeszłej soboty dotyczącego zanieczyszczenia rzeki Wisły ciemną cieczą.

 • Aktualności - 2019-07-08 Komunikat w sprawie incydentu zanieczyszczenia rzeki Wisły ciemną cieczą Aktualności 8 lipiec

  Komunikat w sprawie incydentu zanieczyszczenia rzeki Wisły ciemną cieczą

  W minioną sobotę doszło do przedostania się ciemnej cieczy do systemu odpływowego - najprawdopodobniej z przepompowni obsługiwanej przez BPIK na zlecenie kopalni. Ciecz, według zapewnień BPIKu nie jest szkodliwa dla środowiska, mimo, iż ma nieprzyjemny wygląd.Prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające.

 • Aktualności - 2019-07-05 Załóż konto w elektronicznym urzędzie i korzystaj z ułatwień Aktualności 5 lipiec

  Załóż konto w elektronicznym urzędzie i korzystaj z ułatwień

  eUrząd to elektroniczny urząd dostępny 24h/dobę! Jeśli posiadasz konto w eUrzedzie, w każdej chwili masz dostęp do informacji o swoich zobowiązaniach (podatki i opłaty) oraz o stanie Twojej korespondencji prowadzonej z Urzędem. Poprzez portal możesz zapłacić online za swoje zobowiązania oraz zobaczyć deklaracje złożone poprzez platformę ePUAP. 

do góry