• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1622.

 • Aktualności - 2023-03-27 Media o Zielonym Budżecie Miasta Bierunia! Aktualności 27 marca

  Media o Zielonym Budżecie Miasta Bierunia!

  Ostatnie dni na złożenie propozycji projektu w Zielonym Budżecie Miasta Bierunia 2024. Na wnioski Mieszkańców czekamy do 31 marca! Tymczasem zachęcamy do odsłuchania bardzo ciekawych audycji radiowych dotyczących naszej innowacyjnej zielonej inicjatywy. O Zielonym Budżecie Miasta Bierunia opowiadały: Radio eM, Radio ESKA i  Radio Express. 

 • Aktualności - 2023-03-24 Po co nam zieleń w mieście? Nowy podcast już jest! Aktualności 24 marca

  Po co nam zieleń w mieście? Nowy podcast już jest!

  Zieleń w mieście to nie tylko ładna i estetyczna przestrzeń. To coś więcej. Rośliny skutecznie obniżają temperaturę i poprawia jakość powietrza, co ma szczególne znaczenie w zabudowanych przestrzeniach. Krótko mówiąc: tam gdzie są  drzewa i kwiaty, żyje się lepiej. Nikt z nas nie chce przestrzeni anonimowej, lecz oswojonej i przyjaznej, a więc takiej, w której jest miejsce również na zieleń.

 • Aktualności - 2023-03-24 Bieruń nagrodzony tytułem Lidera Transformacji Energetycznej! Aktualności 24 marca

  Bieruń nagrodzony tytułem Lidera Transformacji Energetycznej!

  Od kilku lat konsekwentnie dokonujemy wymiany sodowego i rtęciowego oświetlenia ulicznego na nowoczesne, energooszczędne i przyjazne środowisku naturalnemu oświetlenie wykonane w technologii LED. I zostaliśmy dostrzeżeni, więcej - nagrodzeni za te działania. 16 marca na odbywającym się w Warszawie Polskim Kongresie Klimatycznym nadano naszej gminie tytuł „Lidera Transformacji Energetycznej 2023”.

 • Aktualności - 2023-03-24 Rozpoczynają się roboty budowlane na ulicy Kolejowej! Aktualności 24 marca

  Rozpoczynają się roboty budowlane na ulicy Kolejowej!

  28 marca rozpoczną sie prace budowalane na ulicy Kolejowej w Bieruniu. Od rana tego dnia prawdopodobnie obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy! Mamy nadzieję, że osiągnięte w ciągu kilku miesięcy efekty wynagrodzą Państwu chwilowe niedogodności. Podkreślmy, inwestycja zrealizowana zostanie do 4 miesięcy od dnia wejścia wykonawcy na plac budowy.

 • Aktualności - 2023-03-24 Program Ograniczenia Emisji na terenie miasta Bierunia - etap XII Aktualności 24 marca

  Program Ograniczenia Emisji na terenie miasta Bierunia - etap XII

  3 marca 2023 r. ruszYŁ nabór do Programu Ograniczenia Emisji na terenie miasta Bierunia - etap XII. Wnioski można składać w terminie do dnia 31 marca 2023 r. w siedzibie Bieruńskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych w Ścierniach przy ul. Turystycznej 1.

 • Aktualności - 2023-03-24 Trwa nabór wniosków do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia Aktualności 24 marca

  Trwa nabór wniosków do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia

  Wystartował Zielony Budżet Miasta Bierunia. Do 31 marca 2023 roku Mieszkańcy mają czas na przygotowanie i złożenie swojej propozycji zielonego projektu. To już druga edycja naszej zielonej inicjatywy, dzieki której Mieszkańcy Bierunia mają bezpośredni wpływ na proces zazieleniania i ukwiecania miasta. Zapraszamy do udziału!

 • Aktualności - 2023-03-23 Przetarg na sprzedaż nieruchomości w Bieruniu Aktualności 23 marca

  Przetarg na sprzedaż nieruchomości w Bieruniu

  Burmistrz Miasta Bierunia ogłasza pierwszy publiczny nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż nieruchomości tj. działki nr 782/251 (użytek: Dr) o powierzchni 0,2686 ha, położonej w Bieruniu przy ul. Turyńskiej (obręb Bieruń Stary, karta mapy 1), wpisanej do księgi wieczystej nr KA1T/00018402/7 prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Tychach.

 • Aktualności - 2023-03-22 Jak zmieni się teren za bieruńską Groblą? Aktualności 22 marca

  Jak zmieni się teren za bieruńską Groblą?

  Przeszło 80 osób uczestniczyło w spotkaniu konsultacyjnym w sprawie zagospodarowania terenu za historyczną Groblą w Bieruniu. Miasto przygotowało swoje propozycje, a projektant z LIGAS Architekci przedstawił wstępne założenia i omówił przyjęte rozwiązania.

 • Aktualności - 2023-03-22 Można pozyskać do 80 000 zł na termomodernizację budynków jednorodzinnych
Aktualności 22 marca

  Można pozyskać do 80 000 zł na termomodernizację budynków jednorodzinnych

  Gmina Bieruń ogłasza nabór wniosków do Program STOP SMOG, do którego miasto przystąpiło  wraz z 11 gminami i Górnośląsko - Zagłębiowską Metropolią. Wnioski przyjmowane będą do 31 marca br. 

 • Aktualności - 2023-03-21 Inwestujemy w sport! Powstaje nowa infrastruktura sportowo-rekreacyjna w Bieruniu Aktualności 21 marca

  Inwestujemy w sport! Powstaje nowa infrastruktura sportowo-rekreacyjna w Bieruniu

  Rok 2023 będzie w Bieruniu niezwykle pomyślny dla młodych amatorów sportu, którzy marzą o nowoczesnej infrastrukturze sportowo - rekreacyjnej. Miasto Bieruń ma w planach na najbliższe miesiące zrealizowanie kilku bardzo ambitnych inwestycji, które zmienią "sportowe" oblicze całej okolicy. Pojawią się kolejne boiska, nowe plenerowe obiekty sportowe, a także miasteczko ruchu drogowego.

do góry