Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 753.

 • Aktualności - 2020-07-02 Ruszył nabór do programu „MOJA WODA”
Aktualności 2 lipiec

  Ruszył nabór do programu „MOJA WODA”

  Do 5 tysięcy złotych dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe, będzie można otrzymać z nowego programu „MOJA WODA”, ogłoszonego przez Ministerstwo Klimatu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 • Aktualności - 2020-07-02 Nowa RODNIA już dostępna! Aktualności 2 lipiec

  Nowa RODNIA już dostępna!

  Nowy numer RODNI jest już dostępny. Znajdziecie go jak zawsze w stałych punktach dystrybucji. Tematem wiodącym w lipcowym wydaniu jest oczywiście otwarcie Centrum Sportowego Homera ADRENALINA! O czym jeszcze można przeczytać?

 • Aktualności - 2020-07-01 Rusza inwestycja na Wita i na Skrajnej Aktualności 1 lipiec

  Rusza inwestycja na Wita i na Skrajnej

  1 lipca 2020 roku nastąpiło przekazanie placu budowy na ulicy Wita wykonawcy - firmie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Grzegorz Opitek z Chełmu Śląskiego, która zrealizuje długo wyczekiwaną inwestycję. Mowa tu o budowie chodnika wzdłuż ulicy Wita oraz oświetlenia ulicznego w technologii LED na ulicy Wita i na ulicy Skrajnej.

 • Aktualności - 2020-07-01 Nowe oświetlenie uliczne na ulicy Jerzego Aktualności 1 lipiec

  Nowe oświetlenie uliczne na ulicy Jerzego

  Szanowni Mieszkańcy! Informujemy, że w dniach 29-30 czerwca 2020 r. prowadzone były prace związane z modernizacją oświetlenia ulicznego na ulicy Jerzego w Bieruniu.

 • Aktualności - 2020-07-01 Droga wewnętrzna w osiedlu Chemików wyremontowana Aktualności 1 lipiec

  Droga wewnętrzna w osiedlu Chemików wyremontowana

  Zakończyły się prace związane z przebudową drogi wewnętrznej - ulicy Chemików, w ramach zadania budżetowego pn.: „Droga ul. Chemików wewnętrzna”. 1 lipca nastąpił odbiór techniczny robót. Droga oddana została już do użytku mieszkańców.

 • Aktualności - 2020-06-30 Muzeum Miejskie zaprasza na wakacje z utopcami! Aktualności 30 czerwiec

  Muzeum Miejskie zaprasza na wakacje z utopcami!

  Utoplec to jeden z najbardziej znanych stworoków ze śląskich legend. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu opowieści o nim były bardzo powszechne. Mając na uwadze popularność postaci utopca w naszym mieście, Muzeum Miejskie w Bieruniu (w organizacji) przygotowało na wakacje cykl wydarzeń związanych z tą postacią.

 • Aktualności - 2020-06-30 Video-reportaż z otwarcia Centrum Sportowego Homera ADRENALINA Aktualności 30 czerwiec

  Video-reportaż z otwarcia Centrum Sportowego Homera ADRENALINA

  25 czerwca 2020 rok! Ta data na stałe zapisze się w historii Bierunia. Tego własnie dnia oficjalnie otwarte zostały Centrum Sportowe Homera ADRENALINA oraz nowy obiekt Świetlicy wsparcia dzienne o charakterze opiekuńczym NADZIEJA. 

 • Aktualności - 2020-06-29 Nie stój z BOK-u! Czas na Twój pomysł! Aktualności 29 czerwiec

  Nie stój z BOK-u! Czas na Twój pomysł!

  Projekt „OgarniaMY Młodych” - na który Bieruński Ośrodek Kultury pozyskał środki z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + wkracza w decydującą fazę. Przypominamy, że osoby, które mają pomysły na działania kulturalne, mogą je teraz zgłaszać do BOK. Mają na to czas do 31 lipca! Najciekawsze z nich zostaną zrealizowane.

 • Aktualności - 2020-06-29 Film o powstawaniu ADRENALINY Aktualności 29 czerwiec

  Film o powstawaniu ADRENALINY

  W 2020 roku w Bieruniu powstało Centrum Sportowe Homera ADRENALINA - jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów sportowych na Śląsku. Hala pełni dwie funkcje - centrum wspinaczkowego i centrum sztuk walki. Jak do tego doszło, że w naszym niespełna dwudziestotysięcznym mieście powstał tak wyjątkowy obiekt? 

 • Aktualności - 2020-06-29 OSP doposażona w nowy sprzęt! Aktualności 29 czerwiec

  OSP doposażona w nowy sprzęt!

  Kaski ratownictwa technicznego, wiertarko-wkrętarka, szlifierka kątowa, pilarka tarczowa, pilarka szablasta i klucz udarowy - to sprzęt zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 dla Ochotniczej Straży Pożarnej Bieruń Nowy.

do góry