Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 706.

 • Aktualności - 2020-05-18 Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje w 2020 roku Aktualności 18 maj

  Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje w 2020 roku

  Mieszkańców potrzebujących skorzystać z bezpłatnej, profesjonalnej pomocy prawnika, doradcy obywatelskiego lub mediatora zapraszamy do punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego.

 • Aktualności - 2020-05-18 Przebudowa drogi wewnętrznej na osiedlu Chemików - postępy Aktualności 18 maj

  Przebudowa drogi wewnętrznej na osiedlu Chemików - postępy

  Trwają prace związane z gruntowną przebudową najbardziej zniszczonego odcinka drogi wewnętrznej - ulicy Chemików. Obecnie wykonywana jest podbudowa. Inwestycja zrealizowana zostanie do lipca 2020 roku. Jej koszt to prawie 232 tysiące złotych.

 • Aktualności - 2020-05-15 Informacja dla Mieszkańców - Debata nad Raportem o stanie Miasta Aktualności 15 maj

  Informacja dla Mieszkańców - Debata nad Raportem o stanie Miasta

  Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Bieruniu (28 maja) odbędzie się debata nad Raportem o stanie miasta za 2019 rok. Będą mogli w niej wziąć udział radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy Bierunia, którzy złożą Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Bieruniu pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 20 osób (warunek ten wynika z Ustawy o samorządzie gminnym z 8 marca 1990 roku - art. 28aa pkt 7).

 • Aktualności - 2020-05-15 Informacje i komunikaty ARiMR Aktualności 15 maj

  Informacje i komunikaty ARiMR

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje:

 • Aktualności - 2020-05-15 Postępy w realizacji inwestycji na osiedlu Chemików Aktualności 15 maj

  Postępy w realizacji inwestycji na osiedlu Chemików

  Od tygodnia na osiedlu Chemików realizowane są inwestycje, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców osiedla. Zadania te nie są wprawdzie duże, ale są niezwykle ważne, gdyż ich realizacja odbywa się na wyraźny wniosek mieszkańców.

 • Aktualności - 2020-05-13 Nowe oświetlenie na ulicy Lipcowej Aktualności 13 maj

  Nowe oświetlenie na ulicy Lipcowej

  W zeszłym tygodniu zakończyły się prace związane z budową oświetlenia ulicznego na bocznej ulicy Lipcowej w Bieruniu. To jedno z sześciu zadań, na które Gmina Bieruń pozyskała dofinansowanie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 • Aktualności - 2020-05-12 Pomoc dla bieruńskich przedsiębiorców uchwalona! Aktualności 12 maj

  Pomoc dla bieruńskich przedsiębiorców uchwalona!

  W życie weszły dwie Uchwały Rady Miejskiej w Bieruniu, podjęte na ostatniej Sesji, których celem jest wsparcie bieruńskich przedsiębiorców i ograniczenie uciążliwości wynikających z trudnej sytuacji, w jakiej obecnie się znajdują. Zachęcamy do zapoznania się z treścią Uchwał.

 • Aktualności - 2020-05-12 Innowacyjny Bieruń! Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnych Aktualności 12 maj

  Innowacyjny Bieruń! Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnych

  Dlaczego warto korzystać z aplikacji mobilnych oferowanych przez Miasto Bieruń? Internet zrewolucjonizował świat! W ostatnich latach jesteśmy świadkami tego, jak portale internetowe, nowoczesne programy komputerowe, a wreszcie także aplikacje mobilne zmianiają nasz sposób codziennego funkcjonowania. Wiele z istniejących dziś możliwości sprawia, że nasze życie jest prostsze bo sporo spraw załatwić możemy nie wychodząc z domu, a

 • Aktualności - 2020-05-11 Roboty rozbiórkowe przy drodze wewnętrznej na osiedlu Chemików Aktualności 11 maj

  Roboty rozbiórkowe przy drodze wewnętrznej na osiedlu Chemików

  Rozpoczęły się roboty rozbiórkowe na drodze wewnętrznej - ulicy Chemików. Podkreślmy, że realizowana inwestycja obejmuje przebudowę drogi o długości 140 m (i szerokości jezdni 3,0 m - 4,5m), budowę i przebudowę miejsc postojowych oraz przebudowę chodnika. Termin zakończenia prac planowany jest na lipiec 2020.

 • Aktualności - 2020-05-11 Na osiedlu Chemików powstaje nowy ciąg komunikacji pieszej Aktualności 11 maj

  Na osiedlu Chemików powstaje nowy ciąg komunikacji pieszej

  Ruszyła kolejna inwestycja na osiedlu Chemików, wprawdzie niewielka, ale znacząca bo realizowana na wniosek Mieszkańców tego osiedla. Powierzchnia gruntu o długości 85 metrów (i szerokości 1,5 m) zostanie utwardzona kostką betonową. Dzięki temu osiedle Chemików zostanie skomunikowane ciągiem pieszym z marketem znajdującym się przy drodze powiatowej - ulicy Chemików.

do góry