Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 483.

 • Aktualności - 2019-10-31 Zapalono znicze ku pamięci zmarłych samorządowców Aktualności 31 październik

  Zapalono znicze ku pamięci zmarłych samorządowców

  Dzień Wszystkich Świętych oraz Zaduszki to czas, w którym w sposób szczególny wspominamy zmarłych z naszych rodzin, zmarłych przyjaciół oraz ludzi, którzy odegrali ważną rolę w naszym życiu, a których nie ma już z nami. Nasze miasto w ostatnim czasie straciło kilka bardzo ważnych osób, a nasz Urząd stacił kilku przyjaciół i mentorów.

 • Aktualności - 2019-10-31 Asfaltowanie ulicy Łysinowej i dróg bocznych Aktualności 31 październik

  Asfaltowanie ulicy Łysinowej i dróg bocznych

  Od tygodnia prace związane z gruntownym remontem ulic Łysinowej i Marcina oraz dróg krzyżujących się z nimi są na etapie układania asfaltu. Jesteśmy na finiszu tej długo wyczekiwanej inwestycji. Mamy nadzieję, że korzyści z niej wynikające zrównoważą chwilowe uniedogodnienia. 

 • Aktualności - 2019-10-31 Witamy nowo narodzonych mieszkańców Bierunia Aktualności 31 październik

  Witamy nowo narodzonych mieszkańców Bierunia

  W dniach 25 i 30 października Burmistrz Miasta Bierunia odwiedzał kolejne rodziny, w których urodził się mały bierunianin lub bierunianka. Na ręce rodziców maluchów złożył powitalny prezent - misia w koszulce z napisem: "Bieruń Ci przaje" oraz kronikę „Najcenniejsze chwile mojego życia”.

 • Aktualności - 2019-10-31 Strona internetowa cmentarza komunalnego w Bieruniu przeszła metamorfozę Aktualności 31 październik

  Strona internetowa cmentarza komunalnego w Bieruniu przeszła metamorfozę

  Miasto Bieruń wdrożyło szereg zmian i ułatwień dla użytkowników strony internetowej Cmentarza Komunalnego mieszczącego się przy ulicy Soleckiej-bierunkomunalny.grobonet.com 

 • Aktualności - 2019-10-30 Nowy numer "RODNI" jest już dostępny! Aktualności 30 październik

  Nowy numer "RODNI" jest już dostępny!

  Listopadowy numer RODNI jest już dostępny w stałych punktach. Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po niego i przeczytania o wszystkim tym, co dzieje się w Bieruniu. A dzieje się bardzo wiele! Nowa redakcja RODNI to nowa jakość i nowe spojrzenie na nasze miasto!

 • Aktualności - 2019-10-29 OSP Bieruń Nowy ma nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy Aktualności 29 październik

  OSP Bieruń Nowy ma nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy

  Ochotnicza Straż Pożarna Bieruń Nowy ma nowy wóz strażacki! To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla druhów ochotników, ale również dla wszystkich mieszkańców Bierunia. 28 października nastąpiło oficjalne przekazanie wozu strażakom. Towarzyszł temu uroczysty apel strażacki.

 • Aktualności - 2019-10-28 Wyremontowano kolejną drogę gminną - ulicę Groblaną Aktualności 28 październik

  Wyremontowano kolejną drogę gminną - ulicę Groblaną

  Systematycznie poprawiany jest stan dróg w naszym mieście. Tym razem remontowi poddany został odcinek ulicy Groblanej, znajdującej się w pobliżu Potoku Bijasowickiego. 25 października nastąpił odbiór techniczny robót budowlanych. Przebudowana droga oddana już została do użytku mieszkańców.

 • Aktualności - 2019-10-27 Puma w Bieruniu? Prosimy o ostrożność! Aktualności 27 październik

  Puma w Bieruniu? Prosimy o ostrożność!

  W związku z doniesieniami medialnymi, dotyczącymi prawdopodobnego zauważenia na terenie naszego miasta pumy, uprzejmie prosimy o niezwłoczny kontakt z policją lub strażą miejską w przypadku zaobserwowania czegoś, co mogłoby wskazywać na obecność w Bieruniu lub okolicach zwierzęcia przypominającego pumę.

 • Aktualności - 2019-10-26 Otwarto Zieloną Pracownię w Szkole Podstawowej nr 1 Aktualności 26 październik

  Otwarto Zieloną Pracownię w Szkole Podstawowej nr 1

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu mogą już korzystać z ZIELONEJ PRACOWNI. 23 października nastąpiło oficjalne jej otwarcie. Nowa sala została bardzo nowocześnie wyposażona, w związku z czym ma teraz niesamowite funkcje dydaktyczne. Z całą pewnością stanie się też wizytówką szkoły.

 • Aktualności - 2019-10-25 Asfaltowanie ulicy Marcina Aktualności 25 październik

  Asfaltowanie ulicy Marcina

  Prace przy remoncie ulic Łysinowej i Marcina postępują w bardzo dobrym tempie. Pogoda niezwykle sprzyja! Obecnie trwa etap prac związanych z asfaltowaniem. W minionych dniach położono asfalt na ulicy Marcina. Jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z wyremontowanej drogi.

do góry