Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 578.

 • Aktualności - 2020-02-10 Apel o zgłaszanie padłych dzików Aktualności 10 luty

  Apel o zgłaszanie padłych dzików

  W związku z występowaniem w Polsce wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) istnieje konieczność podejmowania w województwie śląskim działań zapobiegawczych, w tym monitorowania zagrożenia. Jednym z takich działań jest lokalizowanie oraz szybka izolacja i utylizacja padłych dzików.

 • Aktualności - 2020-02-10 Ruszył Rejestr Danych Kontaktowych Aktualności 10 luty

  Ruszył Rejestr Danych Kontaktowych

  Rejestr Danych Kontaktowych (RDK) to baza, dzięki której mamy pewność, że administracja publiczna ma dostęp do naszych aktualnych danych kontaktowych.

 • Aktualności - 2020-02-08 Trwa remont ulicy Granitowej Aktualności 8 luty

  Trwa remont ulicy Granitowej

  Trwają intensywne prace związane z realizacją ostatniego etapu przebudowy ulicy Granitowej. Przypomnijmy, że poprzednie trzy etapy prac prowadzone były w latach 2014-2018. Etap czwarty, ostatni zakończony zostanie do czerwca bieżącego roku (pierwsza część tego etapu - przebiegająca wzdłuż bloków do końca kwietnia). 

 • Aktualności - 2020-02-08 Bieruń wytrwale walczy ze smogiem! Aktualności 8 luty

  Bieruń wytrwale walczy ze smogiem!

  W roku 2019 został pomyślnie zrealizowany VIII etap Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie miasta Bierunia. Zmodernizowanych zostało 155 źródeł ciepła, co z pewnością przyczyni się do mniejszej emisji zanieczyszczeń w trwającym właśnie sezonie grzewczym. Była to kontynuacja działań związanych z ograniczaniem niskiej emisji, które gmina realizuje od 2004 roku.

 • Aktualności - 2020-02-07 Ogłoszenie Burmistrza Miasta Bierunia Aktualności 7 luty

  Ogłoszenie Burmistrza Miasta Bierunia

  Burmistrz Miasta Bierunia informuje, że został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy.

 • Aktualności - 2020-02-06 Witamy nowo narodzonych mieszkańców Bierunia Aktualności 6 luty

  Witamy nowo narodzonych mieszkańców Bierunia

  W dniu 5 lutego Burmistrz Miasta Bierunia odwiedzał kolejne rodziny, w których urodził się mały bierunianin lub bierunianka. Na ręce rodziców maluchów złożył powitalny prezent - misia w koszulce z napisem: "Bieruń Ci przaje" oraz kronikę „Najcenniejsze chwile mojego życia”.

 • Aktualności - 2020-02-05 UWAGA! Nabór wniosków na usuwanie azbestu Aktualności 5 luty

  UWAGA! Nabór wniosków na usuwanie azbestu

  Starostwo Powiatowe w Bieruniu ogłosiło nabów wniosków na realizację zadań związanych z usuwaniem odpadów zawierających azbest zeskładowanych na posesji zlokalizowanych na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

 • Aktualności - 2020-02-04 Ogłoszenie Burmistrza Miasta Bierunia - wykaz nieruchomości przeznaczonych do najmu Aktualności 4 luty

  Ogłoszenie Burmistrza Miasta Bierunia - wykaz nieruchomości przeznaczonych do najmu

  Burmistrz Miasta Bierunia działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r. informuje,

 • Aktualności - 2020-02-03 Nowe książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bieruniu Aktualności 3 luty

  Nowe książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bieruniu

  Do bieruńskich bibliotek trafiło sporo nowych książek. Najświeższe pozycje, jeszcze ciepłe, czekają już na półkach obu naszych placówek. Zachęcamy do wypożyczania i czytania!

 • Aktualności - 2020-02-03 Nowa RODNIA już dostępna! Aktualności 3 luty

  Nowa RODNIA już dostępna!

  Nowy numer RODNI jest już dostępny. Znajdziecie go jak zawsze w stałych punktach dystrybucji. Tematem wiodącym w styczniowym wydaniu jest oczywiście budżet miasta na 2020 rok. O czym jeszcze można przeczytać?

do góry