Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 454.

 • Aktualności - 2019-09-30 Prezenty powitalne dla najmłodszych bierunian Aktualności 30 wrzesień

  Prezenty powitalne dla najmłodszych bierunian

  27 września Burmistrz Miasta Bierunia odwiedzał kolejne rodziny, w których urodzili się mali bierunianie. Na ręce rodziców maluchów złożył powitalny prezent - misia w koszulce z napisem: "Bieruń Ci przaje" oraz kronikę „Najcenniejsze chwile mojego życia”.

 • Aktualności - 2019-09-27 Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2020 Aktualności 27 wrzesień

  Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2020

  Znamy już wyniki głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Przypominamy, że do rozdysponowania mieszkańców było łącznie 880 tysięcy złotych - 200 tysięcy złotych na projekt ogólnomiejski i 680 tysięcy złotych na projekty pozostałe (mniejsze).

 • Aktualności - 2019-09-25 Mamy nową drogę rowerową Aktualności 25 wrzesień

  Mamy nową drogę rowerową

  Prace przy budowie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Węglowej zakończyły się. Ścieżka czeka na odbiór techniczny, ale rowerzyści już zaczęli ją „testować”. Warto podkreślić, że zrealizowana inwestycja skomunikowała istniejącą drogę rowerową - łączącą część starobieruńską i nowobieruńską z Plantami Karola.

 • Aktualności - 2019-09-25 Będzie dodatkowa winda w Szkole Podstawowej nr 1 Aktualności 25 wrzesień

  Będzie dodatkowa winda w Szkole Podstawowej nr 1

  Gmina Bieruń otrzymała dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na budowę szybu windowego wraz z montażem windy przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Bieruniu.  

 • Aktualności - 2019-09-24 90. urodziny Stefanii Adamczyk i Joanny Winiarz Aktualności 24 wrzesień

  90. urodziny Stefanii Adamczyk i Joanny Winiarz

  We wrześniu przedstawiciele naszego miasta odwiedzlili dwie Jubilatki, które w ostatnim czasie świętowały swoje 90. urodziny. Mimo osiągniętego tak zacnego wieku, obie Jubilatki cieszą się wspaniałym samopoczuciem i pogodnym podejściem do świata, a swą energią mogłyby obdarować wiele osób.

 • Aktualności - 2019-09-23 Budowa Homera Centrum na ostatniej prostej Aktualności 23 wrzesień

  Budowa Homera Centrum na ostatniej prostej

  Zakończyły sie prace remontowe i budowlane w hali zwanej Homera Centrum. Stara, niszczejąca i szpecąca osiedle sala gimnastyczna, używana wiele lat temu przez funkcjonującą w Bieruniu jednostkę wojskową zmieniona została w nowoczesny obiekt spełniający najwyższe standardy. Właśnie rusza ostatni etap prac - montaż ścianek wspinaczkowych! Trwa również wyposażanie pomieszczeń w sprzęt i meble.

 • Aktualności - 2019-09-23 Postępy w pracach przy przebudowie ulic Łysinowej i Marcina Aktualności 23 wrzesień

  Postępy w pracach przy przebudowie ulic Łysinowej i Marcina

  Trwają prace związane z przebudową ulic Łysinowej i Marcina, które ruszyły w sierpniu tego roku. Remontowane odcinki dróg zostały wyłączone z ruchu, natomiast dla mieszkańców wyznaczono objazdy. Inwestycja za kwotę ponad 6 milionów złotych ma się zakończyć już w listopadzie. Korzyści z niej wynikające z pewnością zrównoważą chwilowe uniedogodnienia.

 • Aktualności - 2019-09-23 Yonex Polish International - podsumowanie Aktualności 23 wrzesień

  Yonex Polish International - podsumowanie

  W dniach 19-22 września na terenie naszego miasta odbył się międzynarodowy turniej badmintonowy - Yonex Polish International. Impreza ta, uchodząca za jedną z największych tego typu w Europie, na stałe wpisała się w kalendarz bieruńskich wydarzeń sportowych - w tym roku zorganizowana została w Bieruniu już po raz piąty. 

 • Aktualności - 2019-09-19 Oświetlamy Bieruń Aktualności 19 wrzesień

  Oświetlamy Bieruń

  Za nami kolejny krok na drodze do kompleksowej modernizacji oświetlenia zewnętrznego na wielu ulicach naszego miasta. 16 września Burmistrz Miasta Bierunia podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Śląskiego, na mocy której inwestycja oświetleniowa Bierunia, o wartości ponad 1 milion 668 tysięcy złotych dofinansowana zostanie kwotą ponad 1 milion 386 tysięcy złotych, w ramach RPO WSL.

 • Aktualności - 2019-09-18 Atrakcyjne działki na sprzedaż w Gminie Bieruń Aktualności 18 wrzesień

  Atrakcyjne działki na sprzedaż w Gminie Bieruń

  Gmina Bieruń oferuje atrakcyjne działki na sprzedaż, które usytuowane są w sąsiedztwie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego "Góra Chełmeczki". Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

do góry