Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 709.

 • Aktualności - 2020-05-12 Innowacyjny Bieruń! Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnych Aktualności 12 maj

  Innowacyjny Bieruń! Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnych

  Dlaczego warto korzystać z aplikacji mobilnych oferowanych przez Miasto Bieruń? Internet zrewolucjonizował świat! W ostatnich latach jesteśmy świadkami tego, jak portale internetowe, nowoczesne programy komputerowe, a wreszcie także aplikacje mobilne zmianiają nasz sposób codziennego funkcjonowania. Wiele z istniejących dziś możliwości sprawia, że nasze życie jest prostsze bo sporo spraw załatwić możemy nie wychodząc z domu, a

 • Aktualności - 2020-05-11 Roboty rozbiórkowe przy drodze wewnętrznej na osiedlu Chemików Aktualności 11 maj

  Roboty rozbiórkowe przy drodze wewnętrznej na osiedlu Chemików

  Rozpoczęły się roboty rozbiórkowe na drodze wewnętrznej - ulicy Chemików. Podkreślmy, że realizowana inwestycja obejmuje przebudowę drogi o długości 140 m (i szerokości jezdni 3,0 m - 4,5m), budowę i przebudowę miejsc postojowych oraz przebudowę chodnika. Termin zakończenia prac planowany jest na lipiec 2020.

 • Aktualności - 2020-05-11 Na osiedlu Chemików powstaje nowy ciąg komunikacji pieszej Aktualności 11 maj

  Na osiedlu Chemików powstaje nowy ciąg komunikacji pieszej

  Ruszyła kolejna inwestycja na osiedlu Chemików, wprawdzie niewielka, ale znacząca bo realizowana na wniosek Mieszkańców tego osiedla. Powierzchnia gruntu o długości 85 metrów (i szerokości 1,5 m) zostanie utwardzona kostką betonową. Dzięki temu osiedle Chemików zostanie skomunikowane ciągiem pieszym z marketem znajdującym się przy drodze powiatowej - ulicy Chemików.

 • Aktualności - 2020-05-11 Śląski Pakiet dla Gospodarki Aktualności 11 maj

  Śląski Pakiet dla Gospodarki

  Śląski Pakiet dla Gospodarki w znacznej mierze powstał w oparciu o środki unijne zarządzane z poziomu województwa. Pakiet będzie uzupełnieniem działań strony rządowej w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. 

 • Aktualności - 2020-05-11 Kolejny Krzyż Męki Pańskiej odrestaurowany! Aktualności 11 maj

  Kolejny Krzyż Męki Pańskiej odrestaurowany!

  Kamienny Krzyż Męki Pańskiej z 1907 roku zyskał nowe oblicze i nową lokalizację. Poddany został bowiem pracom restauratorskim i konserwatorskim, a ponadto został przeniesiony z ulicy Turyńskiej na ulicę Wylotową. W nowym miejścu bieruński zabytek prezentuje się świetnie!  Łączna wartość zadania to 64 tysiące złotych.

 • Aktualności - 2020-05-09 Remont ulicy Bijasowickiej bocznej Aktualności 9 maj

  Remont ulicy Bijasowickiej bocznej

  Rozpoczyna się jeden z najbardziej wyczekiwanych remontów dróg w Bieruniu. Ulica Bijasowicka boczna, której stan techniczny był od dawna bardzo zły, zyska nową nawierzchnię, ale również kanalizację deszczową, kanał teletechniczny i nowe oświetlenie. 7 maja przekazano wykonawcy plac budowy.

 • Aktualności - 2020-05-09 "OgarniaMY Młodych" - BOK zaprasza do współtworzenia kultury! Aktualności 9 maj

  "OgarniaMY Młodych" - BOK zaprasza do współtworzenia kultury!

  Od lutego Bieruński Ośrodek Kultury realizuje projekt o nazwie „OgarniaMY Młodych”, który ma na celu zaangażowanie mieszkańców (szczególnie ludzi młodych) we współtworzenie kulturalnego życia miasta. Osoby, które mają pomysły na działania kulturalne i chciałyby zrobić coś ciekawego dla bieruńskiego środowiska, będą mieć możliwość działania i realizowania swoich pomysłów. BOK otrzymał na to grant pieniężny w

 • Aktualności - 2020-05-09 Zakończono prace remontowe w hali sportowej przy ulicy Szarych Szeregów Aktualności 9 maj

  Zakończono prace remontowe w hali sportowej przy ulicy Szarych Szeregów

  Trwają prace związane z realizacją kolejnego etapu remontu zaplecza szatniowo - sanitarnego w hali sportowej mieszczącej się przy ulicy Szarych Szeregów. Przypomnijmy, że w grudniu zeszłego roku Gmina Bieruń pozyskała 50% dofinansowania z Ministerstwa Sportu na realizację zadań o łącznej wartości 330 tysięcy złotych. Prace te stanowią kolejny etap modernizacji hali sportowej.

 • Aktualności - 2020-05-08 Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - otwieramy Biblioteki! Aktualności 8 maj

  Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - otwieramy Biblioteki!

  Od dziś, 8 maja bieruńskie biblioteki ponownie są czynne! Działać będą jednak na zmienionych nieco zasadach, których celem jest zapewnienie Czytelnikom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa sanitarnego. Dzisiejszy dzień został wybrany na uroczyste otwarcie bibliotek nie przypadkowo - dziś obchodzimy bowiem Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek!

 • Aktualności - 2020-05-08 Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 7 maja 2020 roku Aktualności 8 maj

  Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 7 maja 2020 roku

  Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że podjęła wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych przez Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 10 maja 2020 r., do których była zobowiązana przepisami prawa.  

do góry