Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 709.

 • Aktualności - 2020-05-06 UWAGA! Utrudnienia w ruchu drogowym na osiedlu Chemików. Rusza remont drogi wewnętrznej! Aktualności 6 maj

  UWAGA! Utrudnienia w ruchu drogowym na osiedlu Chemików. Rusza remont drogi wewnętrznej!

  Informujemy, iż w związku z przebudową odcinka drogi wewnętrznej - ulicy Chemików w Bieruniu, od dnia 11 maja planowane jest wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na okres do 9 czerwca.

 • Aktualności - 2020-05-05 Informacje i komunikaty ARiMR Aktualności 5 maj

  Informacje i komunikaty ARiMR

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje:

 • Aktualności - 2020-05-05 Szósta edycja Budżetu Obywatelskiego zawieszona! Aktualności 5 maj

  Szósta edycja Budżetu Obywatelskiego zawieszona!

  Na zeszłotygodniowej Sesji Rady Miejskiej w Bieruniu, podjęto decyzję, że w tym roku nie będzie realizowana szósta edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia (Uchwała nr V/12/2020) Zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczo)na będą na walkę z epidemią koronawirusa i jej następstwami.

 • Aktualności - 2020-05-04 Zanieczyszczenie rzeki Mlecznej - komunikat Aktualności 4 maj

  Zanieczyszczenie rzeki Mlecznej - komunikat

  Wczoraj, 3 maja, o godzinie 5.40 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach odebrał zgłoszenie o zanieczyszczeniu rzeki Mlecznej w Bieruniu.

 • Aktualności - 2020-05-04 Życzenia z okazji Dnia Strażaka! Aktualności 4 maj

  Życzenia z okazji Dnia Strażaka!

  W dniu dzisiejszym strażacy wspominają swojego Patrona - św. Floriana. 4 maja w naszej tradycji obchodzony jest jako "Dzień Strażaka". To święto tych wszystkich, którzy pełnią niebezpieczną i pełną zagrożeń, ale także w swoisty sposób piękną służbę.

 • Aktualności - 2020-05-04 Święto Konstytucji 3 maja w Bieruniu Aktualności 4 maj

  Święto Konstytucji 3 maja w Bieruniu

  Mieszkańcy Bierunia wywiesili biało-czerwone flagi w oknach, a Burmistrz Miasta Bierunia wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Bieruniu złożyli kwiaty pod bierunskimi Pomnikami Powstańców Śląskich - na Rynku i na Skwerze Powstańców Śląskich.

 • Aktualności - 2020-04-30 Oświadczenie Burmistrza Miasta Bierunia w sprawie otwarcia przedszkoli w Bieruniu Aktualności 30 kwiecień

  Oświadczenie Burmistrza Miasta Bierunia w sprawie otwarcia przedszkoli w Bieruniu

  Drodzy Mieszkańcy!Jak wiecie, Premier RP poinformował o możliwości otwarcia żłobków i przedszkoli od 6 maja, jednak:

 • Aktualności - 2020-04-30 Nowy numer RODNI! Aktualności 30 kwiecień

  Nowy numer RODNI!

  Majowy numer RODNI jest już dostępny. Podobnie jak w zeszłym miesiącu, zmienione sa nieco punkty dystrybucji. Niektóre miejsca, w których zwyczajowo RODNIA była wyłożona są wciąż  nieczynne. W tym miesiącu RODNIĘ znaleźć można głównie w sklepach, marketach i kioskach.

 • Aktualności - 2020-04-30 Bieruńskie obiekty kulturalne i sportowe zyskały nowy blask! Aktualności 30 kwiecień

  Bieruńskie obiekty kulturalne i sportowe zyskały nowy blask!

  Bieruń sukcesywnie zyskuje nowe oblicze, a bieruńskie obiekty kulturalne, sportowe i oświatowe nowy blask! Dzieje się tak za sprawą remontów, które są intensywnie przeprowadzane od kilku tygodni. Pracownicy bieruńskich jednostek organizacyjnych bardzo owocnie wykorzystują czas, kiedy obiekty są nieczynne i gruntownie je odnawiają. Zrealizowano prace porządkowe, naprawcze, modernizacyjne i konserwacyjne w niemalże  wszystkich

 • Aktualności - 2020-04-29 Rewitalizacja przestrzeni wokół Walencinka Aktualności 29 kwiecień

  Rewitalizacja przestrzeni wokół Walencinka

  Trwa kolejny etap prac związiązanych z renowacją i konserwacją Sanktuarium Świętego Walentego w Bieruniu. Obecnie rewitalizacji poddawana jest przestrzeń wokół kościoła. Wykonywane są ścieżki spacerowe oraz elementy ogrodzenia.

do góry