Strona główna/Aktualności

Znaleziono wiadomości: 342.

 • Aktualności - 2019-06-19 „BUDŻET OBYWATELSKI 2020” - ruszyła V edycja! Aktualności 19 czerwiec

  „BUDŻET OBYWATELSKI 2020” - ruszyła V edycja!

  Ruszyła piąta edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Tym razem mieszkańcy mogą zdecydować o podziale 900 tysięcy złotych. Już od poniedziałku 17 czerwca można zgłaszać swoje propozycje projektów i pomysły, które będą mieć szanse na realizację w 2020 roku. Na pomysły mieszkańców czekamy do 14 lipca br.

 • Aktualności - 2019-06-18 Komunikacja na liniach gminnych w wakacje Aktualności 18 czerwiec

  Komunikacja na liniach gminnych w wakacje

  Szanowni Mieszkańcy! Informujemy, że od dnia 21 czerwca br. linie gminne A, A1, B i D ze względu na zakończenie roku szkolnego przestają kursować. Od tego dnia kursować będzie linia wakacyjna C. Z rozkładem jazdy linii C zapoznać można się tutaj:   Kursowanie autobusów w dniu 19 czerwca odbywać się będzie zgodnie z rozkładem jazdy sprzed okresu, w którym obowiązywały skrócone lekcje w szkołach.

 • Aktualności - 2019-06-18 Prezenty powitalne dla najmłodszych bierunian Aktualności 18 czerwiec

  Prezenty powitalne dla najmłodszych bierunian

  W dniach 12 i 13 czerwca Burmistrz Miasta Bierunia odwiedzał kolejne rodziny, w których urodzili się mali bierunianie.

 • Aktualności - 2019-06-17 Zaproszenie na Noc Świętojańską w Bieruniu -materiał w Radio Express FM (odsłuchajcie) Aktualności 17 czerwiec

  Zaproszenie na Noc Świętojańską w Bieruniu -materiał w Radio Express FM (odsłuchajcie)

  Zachęcamy do odsłuchania materiału radiowego na temat planowanego programu imprezy i przewidzianych atrakcji zbliżającej się NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ, który wyemitowany został w Radio Express FM. 

 • Aktualności - 2019-06-17 Ogłoszenie o publicznym transporcie zbiorowym Aktualności 17 czerwiec

  Ogłoszenie o publicznym transporcie zbiorowym

  Gmina Bieruń, jako organizator komunikacji w publicznym transporcie zbiorowym  na liniach gminnych w transporcie drogowym informuje, że w Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczono ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie drogowym.

 • Aktualności - 2019-06-14 Nabór wniosków o przyznanie nagród sportowych Aktualności 14 czerwiec

  Nabór wniosków o przyznanie nagród sportowych

  30 czerwca mija termin składania wniosków o przyznanie nagród sportowych. Nagroda jest jednorazowym świadczeniem pieniężnym wypłacanym z budżetu Miasta Bierunia jako wyraz uznania dla zawodników, trenerów oraz działaczy sportowych za osiągnięte wyniki sportowe oraz promowanie miasta Bierunia w związku ze współzawodnictwem sportowym.

 • Aktualności - 2019-06-12 Nabór kandydatów na ławników sądowych na kadencję 2020-2023 Aktualności 12 czerwiec

  Nabór kandydatów na ławników sądowych na kadencję 2020-2023

  W 2019 r. kończy się kadencja ławników sądowych wybranych przez Radę Miejską w Bieruniu w 2015 r. W związku z powyższym Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach przekazał Radzie Miejskiej w Bieruniu informację dotyczącą ilości ławników do wyboru na kadencję 2020-2023, z terenu Bierunia.

 • Aktualności - 2019-06-12 Nowa bieżnia przy SP3 Aktualności 12 czerwiec

  Nowa bieżnia przy SP3

  Nowa bieżnia oraz skocznia w dal przy Szkole Podstawowej nr 3 są już gotowe. To kolejna ważna inwestycja sportowa zrealizowana w naszym mieście przez Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 • Aktualności - 2019-06-11 Patrole rowerowe Straży Miejskiej w Bieruniu Aktualności 11 czerwiec

  Patrole rowerowe Straży Miejskiej w Bieruniu

  Słoneczna pogoda, z jaką mamy ostatnio do czynienia sprzyja aktywności fizycznej podejmowanej na świeżym powietrzu. Mieszkańcy korzystając z uroków ciepłych dni, znacznie częściej odwiedzają tereny zielone w naszym mieście. Rowerowe patrole Straży Miejskiej mają za zadanie doglądać miejsc takich jak: „Grobla”, „Paciorkowce”, „Mini arboretum” czy obszar wokół zbiornika wodnego „Łysina”, w celu zapewnienia

 • Aktualności - 2019-06-11 Rekultywacja boiska piłkarskiego UNII Bieruń Stary Aktualności 11 czerwiec

  Rekultywacja boiska piłkarskiego UNII Bieruń Stary

  Trwa rekultywacja bocznego boiska piłkarskiego, na którym swe mecze oraz treningi rozgrywa Klub Sportowy UNIA Bieruń Stary. Jest to obiekt zarządzany przez Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

do góry