• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności

Aktualności

Znaleziono wiadomości: 1804.

 • Aktualności - 2023-11-21 Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy i najmu Aktualności 21 listopada

  Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy i najmu

  Informujemy, że na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Bieruniu, a także na stronie internetowej www.bierun.pl został wywieszony wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy i najmu. 

 • Aktualności - 2023-11-18 Zobacz film! Inwestycje miejskie 2023 Aktualności 18 listopada

  Zobacz film! Inwestycje miejskie 2023

  Wiele w tym roku się działo (i nadal się dzieje) w Miasto Bieruń pod względem inwestycji! Drogi, infrastruktura sportowa, termomodernizacja, budowa kanalizacji - to tylko niektóre przykłady realizowanych zdań .Przypomnijmy, że w tym roku w budżecie Miasta Bierunia na inwestycje została przeznaczona kwota 51milionów złotych! Co zostało wykonane za te pieniądze? Gdzie prace wciąż trwają? Zobaczcie film!

 • Aktualności - 2023-11-17 Bieruń w projekcie Hack the Climate Aktualności 17 listopada

  Bieruń w projekcie Hack the Climate

  Bieruń aktywnie angażuje się w 'Hack the Climate' - projekt, który łączy polskie i norweskie miasta w celu znajdowania innowacyjnych rozwiązań dla klimatu . W ostatnich dniach października, bieruńscy urzędnicy brali udział w warsztatach w Warszawie. Razem z innymi samorządami koncentrowali się na szukaniu rozwiązań dla klimatycznych wyzwań.

 • Aktualności - 2023-11-15 Nowy numer RODNI jest już dostępny! Aktualności 15 listopada

  Nowy numer RODNI jest już dostępny!

  Nowy, listopadowy numer "RODNI" jest już dostępny w stałych punktach dystrybucji. W numerze jak zawsze znajdziecie obszerny raport z inwestycji, relacja z miejskich obchodów Świeta Niepodległości oraz imprez kulturalnych i sportowych, informacja o wynikach Budżetu Obywatelskiego i wiele innych, ciekawych artykułów.

 • Aktualności - 2023-11-14 Pracownicy Urzędu Miejskiego w Bieruniu otrzymali odznaczenia państwowe! Aktualności 14 listopada

  Pracownicy Urzędu Miejskiego w Bieruniu otrzymali odznaczenia państwowe!

  19 pracowników Urzędu Miejskiego w Bieruniu uhonorowanych zostało Medalami za Długoletnią Służbę przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 9 listopada w budynku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się uroczystość, podczas której Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz wręczył wyróżnienia. Pracownikom towarzyszył Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia, który wnioskował o te wyróżnienia.

 • Aktualności - 2023-11-13 Trzy drogi na bieruńskiej Starówce zostały kompleksowo przebudowane! Aktualności 13 listopada

  Trzy drogi na bieruńskiej Starówce zostały kompleksowo przebudowane!

  Słowackiego, Latochy i Kopcowa - te trzy ulice na bieruńskiej starówce zostały kompleksowo zmodernizowane. Wszystko w ramach potężnej inwestycji za ponad 5 mln zł., na którą Bieruń pozyskał dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. 13 listopada rozpoczął się odbiór techniczny tej inwestycji.

 • Aktualności - 2023-11-13 Święto Niepodległości w Bieruniu - ZOBACZCIE FOTORELACJĘ Aktualności 13 listopada

  Święto Niepodległości w Bieruniu - ZOBACZCIE FOTORELACJĘ

  Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Bieruniu składały się z kilku elementów, dzięki czemu każdy Mieszkaniec mógł znaleźć coś dla siebie. Była uroczystość złożenia kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Śląskich na rynku, był spacer historyczny pn.: "Groby wojenne w Bieruniu", był też symfoniczny Koncert Niepodległościowy. Zobaczcie fotorelację z tych wydarzeń!

 • Aktualności - 2023-11-10 Trwa asfaltowanie drogi wewnętrznej na osiedlu Chemików Aktualności 10 listopada

  Trwa asfaltowanie drogi wewnętrznej na osiedlu Chemików

  Wre robota na drodze przy budynku gminnym, w którym mieści się Dzienny Dom SENIOR +. Obecnie trwa asfaltowanie odcinka jezdni przy budynkach nr 125-139. Przypomnijmy, że realizowane są tam dwa zadania, które ostatecznie uporządkują spory fragment infrastruktury drogowej na osiedlu Chemików.

 • Aktualności - 2023-11-08 W Bieruniu powstanie żłobek miejski Aktualności 8 listopada

  W Bieruniu powstanie żłobek miejski

  Świetna wiadomość! Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia podpisał umowę na dofinansowanie budowy gminnego żłobka w Bieruniu, a właściwie oddziałów żłobkowych, w których przewidzianych jest 46 miejsc dla naszych najmłodszych mieszkańców. Na to długo wyczekiwane przedsięwzięcie Miasto Bieruń pozyskało dofinansowanie rządowe w kwocie blisko 2 mln zł. Fundusze pochodzą z Programu rozwoju instytucji opieki nad

 • Aktualności - 2023-11-06 Zakończono przebudowę ulic Domy Polne i Szynowa Aktualności 6 listopada

  Zakończono przebudowę ulic Domy Polne i Szynowa

  Zakończyły się prace związane z gruntowną przebudową i rozbudową ulic Domy Polne i Szynowa. Ta rozległa i bardzo kosztowna inwestycja zakładała nie tylko budowę i przebudowę jezdni, chodnika oraz zjazdów, ale także sporo robót instalacyjnych - związanych z budową kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

do góry