• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/E-URZĄD czynny tylko w godzinach pracy Urzędu Miejskiego!

E-URZĄD czynny tylko w godzinach pracy Urzędu Miejskiego!

Aktualności 10 Czerwca 2022

W odpowiedzi na zapytania naszych Mieszkańców informujemy, że z uwagi na ciągle trwający trzeci stopień alarmowy CHARLIE-CRP, platforma e-urzad jest dostępna dla mieszkańców tylko w godzinach pracy Urzędu. Dopóki alarm nie zostanie odwołany, korzystanie z e-urzędu w godzinach wieczornych i w weekendy nie będzie możliwe. Ma to związek z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa serwerom. Przepraszamy za utrudnienia.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie przedłużające trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE-CRP) na terytorium całego kraju. Ostrzeżenie zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Ma to oczywiście związek z trwającą na Ukrainie wojną.

 

 

alarm

Stopień CHARLIE-CRP został wprowadzony w związku z atakiem Rosji na Ukrainę oraz wzmożonym ruchem na granicy. Ma na celu przeciwdziałanie zagrożeniom w cyberprzestrzeni.

 

Alarm wprowadzony został na podstawie przepisów ustawy o działaniach antyterrorystycznych. Obecnie obowiązywać ma do 30 czerwca, lecz może zostać przedłużony. Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień CHARLIE-CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

 

Nadal namawiamy do korzystania z e-urzędu bo bez wątpienia jest to najłatwiejszy i najwygodniejszy sposób na załatwianie spraw urzędowych. Podkreślamy jednak, że robić to można tylko w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Bieruniu. Po zamknięciu Urzędu, serwery zostają wyłączone i wówczas e-urząd nie działa.

 

eUrząd to elektroniczny urząd dostępny z fotela swojego biurka lub z telefonu! Jeśli posiadasz konto w eUrzedzie, masz szybki dostęp do informacji o swoich zobowiązaniach (podatki i opłaty) oraz o stanie Twojej korespondencji prowadzonej z Urzędem. Poprzez portal możesz zapłacić online za swoje zobowiązania oraz zobaczyć deklaracje złożone poprzez platformę ePUAP. 

 

Elektroniczne formularze, aplikacje mobilne, powiadamianie za pomocą SMS, płatności online - dzięki nowym narzędziom wykorzystywanym w kontaktach pomiędzy urzędem a mieszkańcem, urzędowe sprawy załatwiane są szybciej i bez konieczności wychodzenia z domu - KLIKNIJ TUTAJ. 

 

 eUrząd

KLIKNIJ TUTAJ

Jak założyć konto na platformie eUrząd?

Rejestracja:

  • Dostęp do danych o stanie Państwa spraw, zobowiązaniach podatkowych i opłatach, oraz niektórych, związanych z Państwem, wpisach w rejestrach prowadzonych przez Urząd jest możliwy po dokonaniu rejestracji.

  • Rejestracja wymaga posiadania konta na ogólnopolskiej elektronicznej platformie usług administracji publicznej ePUAP.

  • Jeżeli masz już konto na platformie ePUAP, to wypełnij i złóż "Wniosek o konto na platformie eUrząd"  podpisując go podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym .

  • Jeżeli nie masz jeszcze konta na platformie ePUAP, to możesz założyć je tutaj .

 

 

 

Jak samodzielnie założyć profil zaufany (ePUAP)?

Zachęcamy do obejrzenia filmiku przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji

                                             

 

 

 

Odpowiedzią na zmieniające się potrzeby mieszkańców oraz konieczność usprawnień na linii mieszkaniec - urząd stała się intuicyjna i prosta w obsłudze platforma eUrząd. Dzięki niej mieszkańcy i przedsiębiorcy - bez konieczności odwiedzania urzędu - mogą zapoznać się ze statusem załatwianych spraw. Przykładowo, sprawdzić można, czy przesłana deklaracja śmieciowa została już przyjęta przez Wydział, na jakim etapie jest rozpatrywanie naszego pisma, kto zajmuje się daną sprawą. Poza tym sprawdzić można należne kwoty do zapłaty w zakresie podatków i opłat oraz dokonać elektronicznych płatności.

 

 

eUrząd i jego korzyści dla Ciebie:

- czynny z każdego miejsca w jakim mieszkaniec się znajduje

- dostęp do informacji i składanie wniosków

- interaktywne formularze

- płatności przez internet

- oszczędność czasu

 

 

eUrząd 2

 KLIKNIJ TUTAJ i skorzystaj z eUrzędu.

 

 

Ponadto, eUrząd za pośrednictwem platformy ePUAP udostępnia formularze elektroniczne (np. deklaracja dotycząca odpadów). Portal posiada również wersję mobilną, dzięki której w każdej chwili możemy skorzystać z dostępu do  danych przy pomocy teleofonu lub innych urządzeń mobilnych.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry