• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Innowacyjny Bieruń! Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnych

Innowacyjny Bieruń! Zachęcamy do korzystania z aplikacji mobilnych

Aktualności 25 Września 2020

Dlaczego warto korzystać z aplikacji mobilnych oferowanych przez Miasto Bieruń? Internet zrewolucjonizował świat! W ostatnich latach jesteśmy świadkami tego, jak portale internetowe, nowoczesne programy komputerowe, a wreszcie także aplikacje mobilne zmianiają nasz sposób codziennego funkcjonowania. Wiele z istniejących dziś możliwości sprawia, że nasze życie jest prostsze bo sporo spraw załatwić możemy nie wychodząc z domu, a niektóre tematy i zagadnienia rozeznawać lub obserwować możemy przy użyciu jedynie telefonu.

Urząd Miejski w Bieruniu, wychodząc na przeciw wyzwaniom XXI wieku, pragnie Państwa zachęcić do korzystania z bogatej oferty aplikacji mobilnych, dzieki którym w łatwy i przystępny sposób będziecie mogli śledzić na bieżąco wszystko to, co Was interesuje i jest dla Was ważne, a co dotyczy naszego miasta. Ponadto, warto mieć świadomość tego, że obecnie wiele spraw załatwić można nie fatygując się do budynku Urzędu. 

Zapraszamy do korzystania! Ofertę aplikacji mobilnych prezentujemy poniżej:

 

      

 

1. e-Urząd - Załatwiaj sprawy urzędowe przez internet!

e-Urząd to elektroniczny urząd dostępny 24h/dobę! Jeśli posiadasz konto w eUrzedzie, w każdej chwili masz dostęp do informacji o swoich zobowiązaniach (podatki i opłaty) oraz o stanie Twojej korespondencji prowadzonej z Urzędem. Poprzez portal możesz zapłacić online za swoje zobowiązania oraz zobaczyć deklaracje złożone poprzez platformę ePUAP. KLIKNIJ TUTAJ I PRZEJDŹ DO E-URZĘDU.

Zalety e-urzedu:

 • czynny 24 godziny na dobę
 • szybki dostęp do informacji i składanie wniosków
 • interaktywne formularze
 • płatności przez internet
 • oszczędność czasu

 

e-Urząd dostępny jest nie tylko na Twoim domowym komputerze, ale również w wersji aplikacji na telefon. Można ją pobrać w Sklepie Play. Dzięki temu, za pomocą jedynie swojego telefonu możesz na bieżąco śledzić stan swoich spraw urzędowych, korzystać z elektronicznych formularzy usług i płacić rachunki.

 

 

 

2. VIZUM - Całe miasto w Twoim telefonie!

Bieruń jako jedno z pierwszych miast w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wdrożyło platformę Vizum do komunikacji z mieszkańcami i turystami. Po nim tę nowoczesną aplikację mobilną zaimplementowały również Urząd Metropolitalny GZM oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Oznacza to, że mając w swoim smartfonie aplikację Vizum.app wiedzieć będziecie nie tylko o wszystkim tym, co dzieje się w Bieruniu, ale również o imprezach sportowych i wydarzeniach kulturalnych organizowanych na terenie całej Metropolii, a także o wszystkim, co dotyczy rozkładu jazdy na obszarze wszystkich 41 gmin członkowskich Metropolii, w tym również w naszym mieście.

Informacje na temat tego, co dzieje się w Bieruniu otrzymujecie w kategoriach:

 • Aktywny Bieruń
 • Kulturalny Bieruń
 • Historyczny Bieruń
 • Społeczny pukt widzenia
 • Budujemy dla Was!
 • UWAGA! Bieruń!

 

Dzięki zakładce TRANSPORT  w aplikacji Vizum od teraz możecie szybko i sprawnie kontrolować rozkłady jazdy komunikacji publicznej i dostępnosć rowerów miejskich na terenie Metropolia GZM. A to dopiero początek... W module TRANSPORT macie przejrzysty dostęp do odjazdów i biletów tramwajów i autobusów, jednolitą mapę wszystkich dostępnych pojazdów na minuty w okolicy oraz możliwość zamawiania taksówek. 

 

Pobierz na telefon:

 

Dowiedz się więcej na temat aplikacji VIZUM KLIKAJĄC PONIŻEJ:

 

3. ECO HARMONOGRAM - Bądź na bieżąco z wywozem śmieci!

Przypominamy, iż MASTER-Odpady i Energia Sp. z o.o. wspólnie z Urzędem Miejskim w Bieruniu udostepniają darmową aplikację mobilną „EcoHarmonogram”, która umożliwia łatwy dostęp do zawsze aktualnego harmonogramu odbioru odpadów z konkretnej ulicy. "EcoHarmonogram" stanowi również przewodnik po eko-edukacji. Dzięki tej mobilnej usłudze możliwe jest regularne powiadamianie o zbliżających się terminach odbioru odpadów z Państwa ulicy.

 

Pobierz na telefon:

 

4. Airly -aplikacja mobilna, która pomoże na bieżąco monitorować stan powietrza w miejscu, gdzie przebywacie!

Czujniki Airly zamontowane w Bieruniu ułatwią decyzję: warto wybrać się na spacer, czy może lepiej zostać w domu... Dane dotyczące jakości powietrza w naszym mieście zbierane są z sześciu stacji, na ulicach: Chemików, Krakowskiej, Turystycznej, Granitowej, Węglowej, Warszawskiej. Za pomocą aplikacji mobilnej Airly możecie śledzić stan powietrza w każdym momencie. Aplikacja ta umożliwia m.in. zapamiętanie ulubionych lokalizacji, w których przebywacie najczęściej np. praca, dom oraz otrzymywanie powiadomień o jakości powietrza, czy stworzenie widgetu na ekran główny telefonu.

 

Pobierz:

Podobne wiadomości:

do góry