• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Całe miasto w Twoim telefonie? Pobierz aplikację VIZUM

Całe miasto w Twoim telefonie? Pobierz aplikację VIZUM

Aktualności 1 Października 2019

Bieruń jako jedno z pierwszych miast w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wdrożyło platformę Vizum do komunikacji z mieszkańcami i turystami. W najbliższych tygodniach ta nowa aplikacja mobilna implementowana będzie przez Urząd Metropolitalny GZM. Wszelkie treści proponowane mieszkańcom i turystom przez Miasto Bieruń oraz przez Metropolię będą z sobą spójne i kompatybilne.

 

 

 

Vizum to pierwsza na świecie platforma komunikacji kontekstowej, w której wiadomości docierają tylko do osób w danym miejscu i w wyznaczonym czasie. Dzięki temu ograniczony zostaje coraz bardziej dokuczliwy szum informacyjny. Odbiorcy mogą kontrolować informacje od wielu nadawców i wiedzieć o wszystkim co ważne tylko w ich okolicy.

 

Jako jedno z pierwszych miast województwa śląskiego i Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii rozpoczynamy użytkowanie niezwykłego narzędzia komunikacji, które jest dostępne dla każdego, kto ma telefon komórkowy z dostępem do Internetu. Użytkowanie obejmie konkretne obszary i tematy.

 

 

Posty na temat tego co dzieje sie w mieście dostępne są w ramach następujących kategorii:

  • Aktywny Bieruń - Zapowiedzi imprez sportowych w mieście (Bieruński Ośrodek Sportu i Rekreacji)
  • Budujemy dla Was! - Informacje o realizowanych w mieście inwestycjach (Bieruń.pl)
  • Historyczny Bieruń - Inicjatywy podejmowane przez  Muzeum Miejskie w Bieruniu
  • Kulturalny Bieruń - Zapowiedzi wydarzeń kulturalnych i imprez miejskich w Bieruniu (Bieruński Ośrodek Kultury)
  • Społeczny Punk Widzenia - Programy i projekty społeczne realizowane przez Urząd Miejski w Bieruniu oraz ogłoszenia i informacje przekazywane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
  • Uwaga! Bieruń - Ostrzeżenia i komunikaty!

 

 

Wszystkie najważniejsze informacje z Bierunia na Twoim telefonie w jednym miejscu? Tak, wystarczy pobrać na swój smartfon bezpłatną aplikację Vizum ze sklepu Play. Gdy tylko będziesz znajdować się na terenie Bierunia, informacje same pojawią się w aplikacji, także w formie powiadomienia push. Informacje wyświetlą się zaraz po zatwierdzeniu jej przez administratora. Aplikacja nie wymaga podawania żadnych danych przez użytkownika w momencie, gdy służy tylko do przeglądania wprowadzonych informacji.

 

 

Wiadomość do mieszkańców będą dostarczane w 6 kategoriach. Po instalacji aplikacji, konieczne jest włączenie lokalizacji. Później jednak będzie także działała bez niej. Wystarczy w Vizum kliknąć Nadawcy i „Obserwuj” przy każdej z kategorii. Wiadomości na głównym ekranie można usuwać, a jeśli są nieaktualne, staną się po prostu nieaktywne.

 

Poniżej linki do sklepów z aplikacjami do pobrania:

Sklep Play: https://link.vizum.app/bierun-android

App Store: https://link.vizum.app/bierun-iphone

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry