Strona główna/Aktualności/Tablice ledowe wyświetlające informacje o aktualnym stanie powietrza

Tablice ledowe wyświetlające informacje o aktualnym stanie powietrza

Aktualności 9 Stycznia 2020

W Bieruniu funkcjonują już dwie tablice ledowe, które obok czujników jakości powietrza oraz aplikacji mobilnej dopełniają system Airly mający za zadanie na bieżąco monitorować stan powietrza w naszym mieście i dostarczać mieszkańcom informacji na ten temat. Tablice umieszczone są na ulicy Krakowskiej (przy SP nr 1) oraz na ulicy Warszawskiej (przy SP nr 3). 

 

Przypomnijmy, że od listopada 2019 roku Miasto Bieruń korzysta z systemu Airly - składającego się z innowacyjnych i skutecznych narzędzi służących do pomiaru jakości powietrza i dostarczania najbardziej rzetelnych i aktualnych danych dotyczących zanieczyszczeń do możliwie największej ilości ludzi. 

Na terenie Bierunia znajdują się czujniki mierzące w czasie rzeczywistym stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10, a także najważniejsze parametry pogodowe. Dają one informację o jakości powietrza w lokalizacji, w której są umieszczone. Dane dotyczące jakości powietrza w Bieruniu zbierane są z sześciu stacji: Chemików, Krakowska, Turystyczna, Granitowa, Węglowa, Warszawska.

Dane z sensorów przesyłane są co minutę na serwery, gdzie po ich weryfikacji i kalibracji udostępniane są m.in. na platformie, w aplikacjach, na tablicach LED oraz poprzez raporty.

 

 

Gdzie można śledzić informacje o jakości powietrza w poszczególnych częściach Bierunia?

  • na platformie  - airly.pl
  • na stronie internetowej naszego Miasta - bierun.pl, w specjalnej zakładace Jakość powietrza.
  • w aplikacji na telefon, którą pobrać można poprzez sklep Google Play KLIKNIJ TUTAJ oraz poprzez App Store KLIKNIJ TUTAJ
  • na tablicach LED umiejscowionych na ulicach Krakowskiej i Warszawskiej (obok szkół)

 

Tablice są monokolorowe, prezentują treści wyraźnie, można je dostrzec z dużej odległości. Na daną chwilę odczytamy na nich prosty komunikat tekstowy oraz graficzny - docelowo zaplanowana jest jednak modyfikacja komunikatu do bardziej szczegółowych treści o stanie powietrza.

 

Podobne wiadomości:

do góry