• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Przed nami drugi etap wydawania węgla zakupionego w ramach zakupu preferencyjnego

Przed nami drugi etap wydawania węgla zakupionego w ramach zakupu preferencyjnego

Aktualności 1 Stycznia 2023

Lada moment Gmina Bieruń rozpocznie drugi etap wydawania węgla zakupionego w oparciu o Ustawę o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Gmina zadeklarowała w swoim Biuletynie Informacji Publicznej chęć realizacji programu w okresie od 01 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Oczekujemy jedynie na aneks do umowy z Polską Grupą Górniczą, od której kupujemy węgiel. Po jego podpisaniu będziemy mogli zawrzeć umowę na wydawanie węgla naszym mieszkańcom z Kwalifikowanym Dostawcą Węgla.

Zakładamy, iż tak jak dotychczas dystrybucją węgla na terenie naszej gminy zajmować będzie się firma WĘGLOSPED K. Gwóźdź i Wspólnicy Sp. J. z siedzibą w Lędzinach, a cena węgla pozostanie bez zmian, tzn. za tonę mieszkaniec zapłaci 1 680,00 zł brutto, z a półtorej tony  2 520,00 zł brutto (cena nie obejmuje kosztów transportu).

 

węgiel

 

Wnioski mieszkańców chcemy zacząć przyjmować od 9 stycznia; do końca tego tygodnia na naszej stronie internetowej pojawi się wzór wniosku. Termin przyjmowania wniosków uzależniony jest jednak od zawarcia aneksu do umowy pomiędzy Gminą Bieruń a Polską Grupą Górniczą, na który, jak wspomnieliśmy na wstępie, nadal oczekujemy.

Oferta PGG dla naszej gminy na okres od stycznia do kwietnia to prawie 500 ton węgla; przypominamy, iż dotychczas otrzymaliśmy 320 ton. Do ubiegłego piątku rano wydano 238,5 tony opału, a węgiel odebrało 157 osób z 201 poinformowanych o możliwości dokonania wpłaty i odbioru paliwa. Zatem „końcówka” węgla z puli przewidzianej dla nas przez PGG na rok 2022 wydawana będzie jeszcze w styczniu 2023 r.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku i zakupem preferencyjnym opału, spełniające oczywiście warunki wynikające z ustawy, prosimy o śledzenie naszej strony - wszelkie informacje będziemy publikować tu na bieżąco.

Podobne wiadomości:

do góry