• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Preferencyjny zakup węgla - na jakim etapie jesteśmy

Preferencyjny zakup węgla - na jakim etapie jesteśmy

Aktualności 24 Listopada 2022

Mieszkańców, którzy złożyli wnioski o preferencyjny zakup paliwa stałego informujemy, iż Gmina Bieruń w ubiegły piątek, 18 listopada, zawarła umowę na dystrybucję węgla z Polską Grupą Górniczą S.A. Równolegle złożyliśmy zamówienie zbiorcze na cały sortyment węgla (łącznie 324 tony), wynikający z oferty PGG dla naszej gminy, tj.:

  • Retopal Ekogroszek - pochodzenie: KWK Piast-Ziemowit,
  • Groszek - pochodzenie: ROW Marcel,
  • Orzech - pochodzenie: ROW Marcel.

 

- Co istotne, węgiel będzie dostępny w dogodnej dla naszej mieszkańców lokalizacji, na składzie węglowym firmy WĘGLOSPED przy ul. Lędzińskiej, na granicy Bierunia i Lędzin. Firma ta jest Kwalifikowanym Dostawcą Węgla w PGG, co miejmy nadzieję stanowić będzie ułatwienie w kontaktach z Polską Grupą Górniczą - mówi Sebastian Macioł - Zastępca Burmistrza Miasta Bierunia, koordynujący w naszym mieście kwestie związane z zakupem węgla.

- Niestety, mimo zapewnień ze strony przedsiębiorcy górniczego o dostępności opału od zaraz, węgiel na ten moment nie jest jeszcze osiągalny na składzie. Z informacji przekazanej nam wczoraj przez PGG wynika, iż spółka węglowa kończy podpisywanie umów pomiędzy nią a gminami i prosi o cierpliwość. Wiemy też, iż węgiel ma być na skład węglowy dostarczany partiami, pojazdami o ładowności 25 ton, więc nie możemy liczyć na jednorazowe zrealizowanie naszego zamówienia w całości. Jak tylko otrzymamy ze składu węglowego informację o dostępności opału, będziemy telefonicznie informować osoby zakwalifikowane do preferencyjnego zakupu (a na ten moment wpłynęło około 190 wniosków) o możliwości dokonania wpłat i odbioru zakupionego węgla. My również prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość - nasze działania obecnie są w pełni uzależnione od dostępności węgla w Polskiej Grupie Górniczej - dodaje Sebastian Macioł.

 

wegiel

 

 

Czytaj również:

Kategoria: powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
doc Wniosek o zakup węgla.doc 77.5KB Plik: Wniosek o zakup węgla.doc
pdf Wniosek o zakup węgla.pdf 215.27KB Plik: Wniosek o zakup węgla.pdf

Podobne wiadomości:

do góry