• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Informacja w sprawie zakupu węgla na preferencyjnych warunkach

Informacja w sprawie zakupu węgla na preferencyjnych warunkach

Aktualności 7 Listopada 2022

Szanowni Mieszkańcy,

Informujemy, że Gmina Bieruń złożyła do Wojewody Śląskiego deklarację przystąpienia Miasta Bieruń do zakupu węgla w ramach ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe. Dystrybucję węgla prowadzić będziemy za pośrednictwem składu węglowego; obecnie jesteśmy na etapie rozeznania cen rynkowych, aby wynegocjować dla Was najkorzystniejszą cenę.

 

węgiel

Osoby zainteresowane zakupem węgla na preferencyjnych warunkach informujemy, iż zgodnie z  Ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych maksymalna cena węgla może wynieść 2000 zł brutto za tonę i nie zawiera kosztu transportu ze składu do Mieszkańca.  

Uprawnionymi do zakupu węgla po preferencyjnej cenie będą gospodarstwa domowe, którym przysługuje dodatek węglowy (otrzymały dodatek bądź go otrzymają).

Łączny limit zakupu węgla będzie wynosił 3 tony na jedno gospodarstwo domowe: w ramach tego limitu można będzie kupić maksymalnie: 1,5 tony w okresie do 31.12.2022 roku oraz kolejne 1,5 tony w okresie od 01.01.2023 roku do 30.04.2023 roku.

Wzór wniosku będzie dostępny na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Bieruniu.

Obecnie Gmina Bieruń, zgodnie z obowiązującymi procedurami, dokonała rejestracji na portalu rządowym cieplo.gov.pl i oczekuje na aktywację konta na tym portalu. Po aktywacji konta w ciągu kilku dni roboczych do gminy zwrócić ma się podmiot dystrybuujący węgiel wskazany przez Ministerstwo Aktywów Państwowych w celu zawarcia z gminą umowy. Po jej zawarciu możliwa będzie sprzedaż węgla przez gminę poprzez skład węglowy, z którym gmina zawierać będzie kolejną umowę na dystrybucję węgla dla naszych mieszkańców.

O kolejnych krokach będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej miasta i mediów społecznościowych.

Podobne wiadomości:

do góry