• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Procedura rozpatrywania wniosków o preferencyjny zakup węgla

Procedura rozpatrywania wniosków o preferencyjny zakup węgla

Aktualności 13 Listopada 2022

Szanowni Mieszkańcy!

Od środy 10 października br. przyjmujemy Wasze wnioski o preferencyjny zakup 1,5 tony węgla. Przypominamy, iż wnioski dotyczą zakupu węgla do końca roku; w celu zakupu kolejnej 1,5 tony węgla  w roku przyszłym przyjmować będziemy oddzielne wnioski w styczniu 2023 r. Wzór takiego wniosku załączymy na naszej stronie internetowej w pierwszych dniach przyszłego roku.

 

Poniżej przedstawiamy w formie graficznej, jak wygląda procedura rozpatrywania składanych przez Was wniosków.

schemat

Informujemy jednocześnie, iż nadal oczekujemy na kontakt ze strony dystrybutora węgla (Polska Grupa Górnicza), która wskaże swojego Kwalifikowanego Dostawcę Węgla (KDW) dystrybuującego węgiel dla naszej gminy. Oczekujemy również z PGG na akceptowalny projekt umowy, wskazujący na prawa i obowiązki Sprzedającego (PGG) oraz Kupującego (Gmina). Wreszcie, po wskazaniu przez PGG obsługującego naszą gminę KDW, będziemy mogli już z konkretnym podmiotem gospodarczym podjąć rozmowy na temat warunków cenowych wydawania węgla i jego ewentualnego transportu do gospodarstw domowych.

Powyższe postępowanie wymusiła na nas dzisiejsza decyzja PGG, która wyklucza, aby na rzecz gminy występował inny podmiot gospodarczy, kupujący od PGG i sprzedający mieszkańcom węgiel po warunkach wynegocjowanych z gminą. Mimo zapewnień z początku tego tygodnia, iż takie rozwiązanie będzie możliwe, PGG wycofała się ze składanych deklaracji, więc dotychczasowe negocjacje gminy ze składami, mające na celu uzyskanie jak najlepszej ceny, stały się nieaktualne.

Oczekujemy zatem na podpisanie umowy z PGG i dopiero wówczas Państwa wnioski będą mogły być realizowane. Wg zapewnień PGG węgiel, przynajmniej w ilości kilkuset ton na każdą obsługiwaną gminę, będzie dostępny w tym roku.

 

Przypominamy, aby wnioski  o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych składać niezwłocznie - to ilości z nich wynikające będą wskazywane w umowie zawieranej pomiędzy Gminą Bieruń a PGG i taką też ilość węgla w pierwszym rzucie zapewni gminie przedsiębiorca górniczy.

 

węgiel

 

Czytaj również:

Kategoria: powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
doc Wniosek o zakup węgla.doc 77.5KB Plik: Wniosek o zakup węgla.doc
pdf Wniosek o zakup węgla.pdf 215.27KB Plik: Wniosek o zakup węgla.pdf

Podobne wiadomości:

do góry