• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Dodatki węglowe dla kilku gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym samym adresem

Dodatki węglowe dla kilku gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym samym adresem

Aktualności 16 Listopada 2022

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieruniu - Dział Świadczeń i Spraw Alimentacyjnych informuje, iż z uwagi na zmianę przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym obecnie istnieje możliwość uzyskania więcej niż jednego dodatku węglowego dla gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym samym adresem.  

 

dodatek

 

W przypadku, gdy do dnia 30 listopada 2022 r. nie będzie możliwe ustalenie odrębnego adresu miejsca zamieszkania dla poszczególnych gospodarstw zamieszkujących pod tym adresem w odrębnych lokalach, a wywiad środowiskowy potwierdzi odrębne zamieszkiwanie pod tym adresem kilku gospodarstw domowych  oraz wykorzystywanie przez nie oddzielnego lub współdzielonego źródła ogrzewania, przyznanie dodatku węglowego następuje w drodze decyzji administracyjnej. Jednakże decyzja taka może być wydana nie wcześniej niż w dniu 01.12.2022 r.

W związku z powyższym informujemy, iż gospodarstwa domowe, które otrzymały zawiadomienie o pozostawieniu ich wniosku bez rozpoznania, mogą ponownie ubiegać się o wypłatę dodatku węglowego. Wniosek należy złożyć do dnia 30 listopada 2022 r. i wówczas pod wskazanym we wniosku adresem zostanie przeprowadzony wywiad środowiskowy w celu potwierdzenia zamieszkiwania w odrębnych lokalach kilku gospodarstw domowych wykorzystujących oddzielne lub współdzielone źródła ogrzewania.

 

Formularze wniosków wraz z załącznikami można pobrać i złożyć w Punkcie Obsługi Interesantów zlokalizowanym w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu - Działu Świadczeń i Spraw Alimentacyjnych przy ul. Władysława Jagiełły 1 (segment A - budynek parterowy) w godzinach urzędowania Ośrodka, tj. tj. w poniedziałki w godz. 7.30 - 17.00, w środy i czwartki w godz. 7.30 - 15.30 oraz w piątki w godz. 7.30 - 14.00.

 

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami

Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu - Działu Świadczeń i Spraw Alimentacyjnych

pod numerami telefonów:  (32) 708 04 89 i (32) 708 04 90

lub poprzez adres e-mail : sekretariat@mops.bierun.pl

Podobne wiadomości:

do góry