• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Węgiel trafił do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy

Węgiel trafił do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy

Aktualności 12 Grudnia 2022

Długo nasi mieszkańcy znajdujący się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej musieli czekać na węgiel, ale w końcu 6 grudnia sprawiliśmy im mikołajkowy prezent.

Dostarczony do nich węgiel to efekt porozumienia zawartego w dniu 14 października br. pomiędzy Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów a Polską Grupą Górniczą, w myśl którego osobom samotnym czy niepełnosprawnym, objętym stałą pomocą społeczną przysługiwała tona węgla po cenie niespełna 1500 zł brutto. Osoby te musiały spełnić jeszcze kilka wymagań, m.in. nie mogły dokonać już zakupu węgla w PGG od 11 marca 2022 r. Ostatecznie przysługującą im ilość węgla zwiększono do 1,5 tony, ujednolicając ją z ilością wskazaną w Ustawie o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

 

węgiel

Gmina Bieruń jako jedyna gmina w powiecie bieruńsko-lędzińskim przystąpiła do programu, a po weryfikacji okazało się, iż 11 naszych mieszkańców zakwalifikowano do wydania węgla. I tu zaczęły się problemy, bo byliśmy gotowi na odbiór, rozważenie węgla i jego dostawę pod wskazane adresy, tylko… nie było węgla . Około 5 tygodni nieprzerwanych zabiegów o odbiór węgla w końcu przyniosły efekt - dotarł on do potrzebujących.

 

węgiel

 

Przy okazji chcielibyśmy podziękować firmie Węglosped z Lędzin, która nieodpłatnie przyjęła węgiel na swój skład, rozważyła i dokonała jego załadunku na pojazdy dostarczające paliwo pod docelowe adresy.

Podobne wiadomości:

do góry