• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Uwaga! Zmiana taryfy za odprowadzenie ścieków

Uwaga! Zmiana taryfy za odprowadzenie ścieków

Aktualności 27 Października 2022

Jak poinformowało Bieruńskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunlanej, od dnia 1 listopada będzie obowiązywać nowa taryfa za odprowadzanie ścieków. 

oczyszczalnia ściekówOczyszczalnia ścieków w Bieruniu. Zdjęcie poglądowe

 

Zmiania cen wynika przezde wszystkim ze wzrostu cen energii. Cena za odprowadzenie ścieku będzie wynosiła 8,81  zł/m3 (w stosunku do obecnej 8,07 zł/m3). Dodatkowo pojawi się abonament 5,34 zł (faktura elektroniczna) lub 10,04 zł (faktura papierowa).

Poniżej pełna treść komunikatu BPiK: 

Bieruńskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Komunalnej jest zmuszone do korekty cen świadczonych usług.

Przez ostatnie lata byliśmy najtańszym przedsiębiorstwem w regionie. Nasze ceny usług przekładały się na najniższy koszt za 1m3 odprowadzonych ścieków wśród okolicznych gmin. Pomimo naszych skutecznych inwestycji w ograniczanie zużycia prądu i faktu, że w porównywalnym okresie (2022 do 2021) zużywamy o 14% mniej energii, sytuacja zmusiła Zarząd BPIK do złożenia wniosku o skrócenie obowiązującej taryfy ściekowej, na co po obszernej analizie i kontroli przystał organ regulujący ceny wody i ścieków (Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie).

Zmiana cen świadczonych usług wynika głównie z regularnie podwyższanej ceny energii, która stanowi jeden z największych udziałów w kosztach w procesie oczyszczania ścieków. Porównując podobne okresy podwyżka cen energii dla BPIK wyniosła aż 241%. Cena za odprowadzenie ścieku będzie wynosiła 8,81 zł/m3 w stosunku do obecnej 8,07 zł/m3, dodatkowo pojawi się abonament 5,34zł (faktura elektroniczna) lub 10,84 zł (faktura papierowa).

 

BPiK logo

 

Podobne wiadomości:

do góry