• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Zielony Budżet Miasta Bierunia - WYNIKI!

Zielony Budżet Miasta Bierunia - WYNIKI!

Aktualności 28 Czerwca 2021

Zespół Oceniający projekty złożone w ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia dokonał wyboru! Do realizacji wybranych zostało 6 projektów, które zrealizowane będą w różnych częściach miasta - 3 z nich w starobieruńskiej części miasta, 2 w nowobieruńskiej części miasta i jeden w Ścierniach. KLIKNIJ I ZOBACZ, KTÓRE PROJEKTY ZOSTANĄ ZREALIZOWANE!

ZBMB

 

Zespół Oceniający obradujący w składzie: Zastępca Burmistrza Bierunia Sebastian Macioł - przewodniczący Zespołu, Magdalena Kutynia (Wydział Promocji), Agnieszka Szczygieł (Wydział Gospodarki Komunalnej), Anna Gawlica (Wydział Ochrony Środowiska), Edward Andrejczuk (Rada Miejska), Michał Kucz (Stowarzyszenie Mieszkańców ATLANTYDA) zapoznał się z wynikami dwóch etapów weryfikacji - formalnym oraz merytorycznym.

Do etapu ostatniego zakwalifikowanych zostało 8 wniosków opiewających na łączną kwotę 159 470 zł. Kwota przewidziana na realizację projektów złożonych w ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia to 100 000 zł. Zespół Oceniający wskazał do realizacji 6 zadań, których wartość szacunkowa łącznie wynosi 99 520 zł. Dokonując wyboru brał pod uwagę przede wszystkim stopień wpływu na poprawę estetyki w mieście.

3 spośród 6 wybranych zadań zlokalizowanych jest w obszarach wjazdowych do miasta (1 projekt przy wjeździe do Bierunia od strony Tychów, 2 projekty przy wjeździe do Bierunia od strony Oświęcimia), w związku z czym ich realizacja wpłynie na poprawę wizerunku miasta. Pozostałe trzy wskazane przez Zespół Oceniający projekty zlokalizowane są: na Łysinie, na osiedlu Chemików oraz przy ulicy Pszennej w Ścierniach.

 

 OTO WYKAZ WYBRANYCH DO REALIZACJI PROJEKTÓW:

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim projektodawcom za udział w I edycji Zielonego Budżetu Miasta Bierunia. Również te projekty, które nie zostały wybrane do realizacji, wskazały nam wasze potrzeby i kierunki na które nalezy zwrócić uwagę zazieleniając miasto w przyszłości.

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Wkrótce wystartuje 6. edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bierunia. Śledźcie naszą stronę www.bierun.pl i bądźcie na bieżąco.

 

ZBMB

 

 Wybrane przez Zespół Oceniający zielone projekty zrealizowane zostaną w 2022 roku.

Szczegóły na stronie internetowej: www.zielonybierun.budzet-obywatelski.org

 

Dowiedz się wszystkiego o realizacji Zielonego Budżetu Miasta Bierunia:

 

 

Podobne wiadomości:

do góry