• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Katalog inspiracji - ZIELONY BUDŻET

Katalog inspiracji - ZIELONY BUDŻET

Aktualności 10 Maja 2021

Do 6 czerwca 2021 roku Mieszkańcy Bierunia mają czas na opracowanie swojej koncepcji zielonego projektu. Przypomnijmy, że w ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia składać można zarówno wnioski o drobne nasadzenia - drzewko, rabata, kilka roślin cebulowych, jak również wnioski o realizację większych przedsięwzięć nasadzeniowych  - o wartości aż do 30 000 zł. Aby ułatwić Mieszkańcom zadanie, prezentujemy poniżej sporo inspiracji wraz z wizualizacjami, dotyczących rozmaitych możliwości jakie daje Zielony Budżet. Zachęcamy tym sposobem do udziału!

Skwer                                                               Zieleń na Skwerze Powstańców Śląskich w Bieruniu

 

Galerie zdjęć z inspiracjami zielonych projektów znajdują się na dole artykułu.

Na stronie internetowej www.zielonybierun.budzet-obywatelski.org znajduje się podzakładka KATALOG INSPIRACJI, w której znajdziecie wiele ciekawych pomysłów na zielone projekty, posegregowanych w kategorie - KLIKNIJ I ZOBACZ.

Warto przejrzeć zamieszczone tam realizacje i potraktować je jako inspirator swoich pomysłów. Co ważne, na stronie www.zielonybierun.budzet-obywatelski.org znajduje się również podzakładka PRZYKŁADOWY KOSZTORYS, na której sprawdzić można ceny poszczególnych usług i zakupów niezbędnych do realizacji zielonych projektów - KLIKNIJ I ZOBACZ.

Funkcjonalności te z całą pewnością pomogą naszym Mieszkańcom w przygotowaniu propozycji projektów do Zielonego Budżetu Miasta Bierunia. Uwaga! Przypominamy, że każdy Mieszkaniec może złożyć więcej niż jeden wniosek. Zatem możliwości pomysłów są tu niemalże nieograniczone. KLIKNIJ I ZŁÓŻ WNIOSEK.

 

Kategorie

Poniżej znajdują się galerie zdjęć prezentujące poszczególne kategorie zielonych projektów, które realizować można w ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia. Zachęcamy do szczegółowego przyjrzenia się im. Warto też zwrócić uwagę na zrealizowane już w mieście nasadzenia, by posłużyły one jako przykład dobrych praktyk.

Jak złożyć wniosek?

Można to zrobić w wersji "tradycyjnej" poprzez wypisanie papierowego formularza wniosku (dostępnego na dole strony oraz w przedsionku Urzędu Miejskiego) i wrzucić do do skrzynki podawczej znajdującej się w przedsionku Urzędu Miejskiego lub złożyć w kancelarii Urzędu Miejskiego.

Ale można też złożyć go online na wspomnianej powyżej platformie internerowej www.zielonybierun.budzet-obywatelski.org, która daje wiele ciekawych możliwości i oferuje liczne ułatwienia. Poza  KATALOGIEM INSPIRACJI oraz PRZYKŁADOWYM KOSZTORYSEM daje też możliwość sprawdzenia własności gruntu, na którym zielony projekt miałby być realizowany - KLIKNIJ I ZOBACZ JAK TO DZIAŁA!

Na portalu mapowym, zaznaczyć należy opcję GOSPODAROWANIE NIERUCHOMOŚCIAMI, a następnie kliknąć w STRUKTURĘ WŁAŚNOŚCI. W miejscu tym sprawdzić można, czy grunt na którym planowana jest realizacja zielonego projektu to teren Gminy. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem, inicjatywy w ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia realizowane mogą być jedynie na gruncie będącycm własnością Miasta Bierunia lub będącym własnością Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystymi Miasta Bierunia.

Niezależnie jednak od dostępnych na platformie internetowej opcji, każdy projektodawca uzyskać może oczywiście niezbędne informacje przez telefon. Zachęcamy do kontaktu!

  • Wydział Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości - tel.: (32) 708 09 58 (w sprawie własności gruntu)
  • Wydział Promocji - tel.: (32) 708 09 51 (w sprawie regulaminu i zasad Zielonego Budżetu)

 

SkwerZieleń na Skwerze Powstańców Śląskich w Bieruniu

 

  • Rabaty z drzewami i kwitnącymi bylinami, krzewami oraz trawami
  • Kolorowe rośliny cebulowe: tulipany, narcyzy, krokusy, kamasje
  • Nasadzenia drzew na terenach miejskich lub renowacja istniejących terenów zielonych
  • A może po prostu łąka kwietnia
Wszystko to inicjowane może być przez Was w ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia!
 
 
 
plakat

 

Poniżej sporo ciekawych inspiracji. Zdjęcia z nasadzeniami drzewek wykonane zostały w Bieruniu. Pozostałe kategorie nasadzeń zawierają zdjęcia wykonane w sąsiednich miastach. Zobaczcie, jak piękne projekty realizować można w ramach Zielonego Budżetu Miasta Bierunia!

 

 

 

 

 

 

platformaSkorzystaj z platformy internetowej

 

RENOWACJA RABAT

Zobacz zdjęcie PRZED i PO

 

przed  po

                 PRZED                                                        PO

 

Czytaj również:

 

Kategoria: powiązane pliki [3]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Zarządzenie wraz załącznikami 1.4MB Plik: Zarządzenie wraz załącznikami
docx Formularz zgłoszenia 99.04KB Plik: Formularz zgłoszenia
docx HARMONOGRAM ZIELONEGO BUDŻETU MIASTA BIERUNIA 87.98KB Plik: HARMONOGRAM ZIELONEGO BUDŻETU MIASTA BIERUNIA

Podobne wiadomości:

do góry