• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Uwaga! Będą utrudnienia w ruchu drogowym - ulica Kopcowa

Uwaga! Będą utrudnienia w ruchu drogowym - ulica Kopcowa

Aktualności 4 Kwietnia 2022

Informujemy, że z dniem 4 kwietnia br. (poniedziałek) rozpoczną się prace związane z budową ścieżki rowerowej na ul. Kopcowej w Bieruniu (odcinek od skrzyżowania z ul. Kadłubową do skrzyżowania z ul. Chemików), realizowanej przez firmę INFRAX Sp. z o.o. z Bojszów w ramach projektu pn.: „Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń Stary - etap II”.  

KopcowaWzdłuż tego odcinka Ulicy Kopcowej powstanie ścieżka rowerowa

Na odcinku ul. Kopcowej objętej przebudową, tj. od skrzyżowania z ul. Kadłubową do skrzyżowania z ul. Chemików, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jezdnia ul. Kopcowej będzie częściowo zwężona, ale ruch będzie się odbywał w obu kierunkach. W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu drogowym, również roboty prowadzone będą etapowo.

 

mapkaNa mapce zaznaczono odcinek, na którym realizowane będa prace budowlane

 

Prosimy o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania tymczasowego! Za powstałe utrudnienia w ruchu przepraszamy. Budujemy dla Was sieć dróg rowerowych.

 

KopcowaOd 4 kwietnia pojawią się utrudnienia w ruchu na ul. Kopcowej

 

Przypomnijmy, że w skład wieloelementowej inwestycji zwanej Centrum Przesiadkowe - etap II wchodzą:

- Budowa infrastruktury rowerowej w starobieruńskiej części miasta obejmująca realizację następujących zadań:

 • Wydzielenie drogi rowerowej z jezdni ulicy Krakowskiej wraz z połączeniem jej z drogą rowerową wzdłuż ulicy Barańcowej (a z dworcem autobusowym z drugiej strony).
 • Budowa ciągu pieszo - rowerowego (oraz oświetlenia) na drugiej części Grobli i połączenie jej z istniejącą drogą rowerową wzdłuż ulicy Wylotowej
 • Przedłużenie drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Chemików (od miejsca, gdzie powiatowa droga rowerowa się kończy) do ulicy Turyńskiej i skomunikowanie jej z ulicą Ekonomiczną.
 • Budowa drogi rowerowej łączącej ulicę Marcina (gdzie powstała nowa ściażka rowerowa, przy okazji remontu ulicy Łysinowej i Marcina - KLIKNIJ TUTAJ) z ulicą Licealną (do wybudowanego w 2018 roku parkingu - KLIKNIJ TUTAJ).
 •  Budowa ciągu pieszo - rowerowego od kładki na rzece Mlecznej do ulicy Kopcowej, a dalej drogi rowerowej wzdłuż ulicy Kopcowej - aż do połączenia z dworcem autobusowym.
 •  Przedłużenie wybudowanej w 2019 roku równolegle do ulicy Turystycznej drogi rowerowej oraz chodnika wzdłuż ulicy Św. Kingi (w stronę Starostwa Powiatowego) i dalej  - od ulicy Św. Kingi aż do ulicy Zarzyny. (KLIKNIJ TUTAJ)
 •  Zrealizowanych zostanie też wiele mniejszych zadań, o których informować będziemy na bieżąco. Powstanie między innymi 9 punktów monitoringu.

MapkaNa mapce zaznaczono powstające w tym roku drogi rowerowe - w ramach Centrum Przesiadkowego, etap II

 - „Metamorfoza” dworca autobusowego obejmująca m.in.:

 • Utworzenie wiaty rowerowej
 • Posadowienie toalety kontenerowej (przystosowanej również dla osób niepełnosprawnych)
 • Gruntowny remont tzw. Kadłuba

 

CP2

 

Inwestycja zrealizowana powinna być do końca roku 2022. Przypomnijmy, że Miasto Bieruń otrzymało dofinansowanie w wysokości 2 629 171,63 zł na realizację projektu pn. „Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń Stary - etap II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020Dzięki pozyskanym środkom zrealizuje kolejny szeroko zakrojony projekt o łącznej wartości ponad 3 miliony złotych. Projekt zakłada przystosowanie dworca autobusowego w Bieruniu Starym na Centrum Przesiadkowe i olbrzymią rozbudowę infrastruktury rowerowej w mieście. 

 

Czytaj również:

 

Podobne wiadomości:

do góry