• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Ścieżki rowerowe w Bieruniu. Jak idzie budowa?

Ścieżki rowerowe w Bieruniu. Jak idzie budowa?

Aktualności 24 Listopada 2021

Zakończono pierwszy etap prac związanych z budową ścieżek rowerowych na trasach: ul. Św. Kingi - Zarzyna oraz ul. Licealna - ul. Marcina. Kolejny etap rozpocznie się po nowym roku, gdy warunki atmosferyczne polzwolą na układanie asfaltu.

Zakończono układanie obrzeży drogi, wykonano podbudowę oraz fundamenty pod słupy oświetleniowe - na takim etapie jest realizacja ścieżki rowerowej biegnącej od istniejącego ciągu pieszo rowerowego wzdłuż ulicy Marcina (obok parkingu samochodowego) do ulicy Licealnej oraz ścieżki rowerowej biegnącej od Starostwa Powiatowego do Zarzyny (będącej kontynuacją ciągu pieszo-rowerowego wybudowanego wzdłuż ulicy Turystycznej dwa lata temu).

 

ŚcieżkaTa istniejąca obok CIG droga rowerowa wydłużona zostanie aż do ul. Zarzyny

 

Przypomnijmy, że ścieżki rowerowe budowane są w ramach projektu znanego jako Centrum Przesiadkowe etap II. W sumie w przyszłym roku powstanie 3,4 km infrastruktury rowerowej, która dopnie istniejące drogi rowerowe i połączy je w spójną całość.

W przyszłym roku ścieżka rowerowa łącząca ulicę Marcina z ulicą Licealną poprowadzona zostanie dalej - przez teren szkoły (Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich) aż do kładki na rzece Mlecznej, a dalej - od kładki na rzece Mlecznej do ulicy Kopcowej oraz wzdłuż ulicy Kopcowej - aż do połączenia z dworcem autobusowym.
 
MapaNa mapie zaznaczono przebieg nowych dróg rowerowych
 
 
 
Co jeszcze przed nami?
  • Wydzielenie drogi rowerowej z jezdni ulicy Krakowskiej wraz z połączeniem jej z drogą rowerową wzdłuż ulicy Barańcowej (a z dworcem autobusowym z drugiej strony).
  • Budowa ciągu pieszo - rowerowego (oraz oświetlenia) na drugiej części Grobli i połączenie jej z istniejącą drogą rowerową wzdłuż ulicy Wylotowej
  • Przedłużenie drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Chemików (od miejsca, gdzie powiatowa droga rowerowa się kończy) do ulicy Turyńskiej i skomunikowanie jej z ulicą Ekonomiczną.

 

ścieżkaWybudowana dwa lata temu wzdłuż ul. Marcina ścieżka rowerowa pobiegnie do ulicy Licealnej (obok parkingu)

 

 

Więcej na temat projektu zwanego Centrum Przesiadkowe etap II przeczytacie KLIKAJĄC TUTAJ.

 

Miasto Bieruń otrzymało dofinansowanie w wysokości 2 629 171,63 zł na realizację projektu pn. „Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń Stary - etap II” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020Dzięki pozyskanym środkom zrealizuje kolejny szeroko zakrojony projekt o łącznej wartości 3 093 143,09 zł.

 

 

Podobne wiadomości:

do góry