• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich!

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla wszystkich pełnoletnich!

Aktualności 22 Listopada 2021

Od 23 listopada wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą mogły skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.

 

szczepienia grypa

Do tej pory do bezpłatnych szczepień przeciw grypie uprawnieni byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Od 23 listopada prawo to będą miały wszystkie osoby dorosłe - to efekt podpisanej przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowelizacji rozporządzenia w sprawie metody zapobiegania grypie w sezonie 2021/2022.

- Zależy nam na tym, by jak najwięcej Polaków chciało i mogło ochronić się przed grypą, dlatego od 23 listopada rozszerzamy grupę, która będzie miała możliwość przyjęcia bezpłatnej szczepionki. Zwiększamy także liczbę szczepionek w aptekach -  podkreśla szef resortu zdrowia.

Jak dodaje, jest to szczególnie ważne w czasie trwającej czwartej fali pandemii COVID-19: 

- Sezon grypowy zaczął się w październiku i zbiegł się z kolejną falą wzrostu zakażeń koronawirusem, dlatego zdecydowaliśmy, że każdy dorosły będzie mógł zadbać dodatkowo o swoje zdrowie, wystarczy, że zgłosi się na szczepienie do wybranego punktu szczepień - wskazuje minister zdrowia.

 

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie (dostępne tutaj), a następnie udać się na wizytę do lekarza kwalifikującego do zabiegu.

Gdzie w Bieruniu bezpłatnie zasczepisz się przeciw grypie?

Na mocy rozporządzenia ws. metod zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 na terenie Bierunia szczepienia przeciwko grypie realizuje:

  • Multimed Sp. z o.o., ul. Granitowa 22, tel. 32 216 21 07

Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.

Więcej informacji o akcji szczepień przeciwko grypie znajdziecie na stronie Ministerstwa Zdrowia: www.gov.pl/web/zdrowie

 

Podobne wiadomości:

do góry