Strona główna/Aktualności/Rekord bieruńskiej WOŚP!

Rekord bieruńskiej WOŚP!

Aktualności 24 Stycznia 2019

Znamy ostateczną kwotę zebraną podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bieruniu. Jak informuje bieruński sztab WOŚP, w  tym roku udało się zebrać rekordową sumę o kilkaset złotych poprawiając jeszcze zeszłoroczny świetny wynik zbiórki. A wszystko to dzięki zaangażowaniu i wielkoduszności bieruńskiej społeczności, która na ten cel darowała aż 114 223,05 zł! Na ten wynik oprócz tradycyjnej kwesty składają się działania wielu środowisk, wolontariuszy i ludzi dobrej woli.  

 

Tak dużą kwotę udało się zebrać dzięki wsparciu płynącemu ze zorganizowanych licznych imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych, w tym m.in. 5. Bieruńskiego Biegu „Utopca”, koncertów w  bieruńskich klubach i w kinoteatrze „Jutrzenka”, a także z kwest prowadzonych we wszystkich bieruńskich przedszkolach i szkołach.

 

Wspólne pomaganie rozpoczęliśmy już 4 stycznia w bieruńskim GWARKU, gdzie odbył się koncert kapeli „Bieruń Blues Band”. Znakomite brzmienie gitar, harmonijki ustnej i sekcji dętej oraz specyficzny vocal, to dodatkowe plusy koncertu. W trakcie koncertu można było oglądać bardzo ciekway pokaz zdjęć zorganizowany przez Towarzystwo Turystyki Aktywnej.

 

 

11 stycznia mieliśmy okazję spotkać się w Piwiarni WARKI,  gdzie odbyły się licytacje, w trakcie których można było wylicytować gadżety związane z tegorocznym finałem WOŚP. Ten przemiły wieczór wzbogacony został przez koncert zespołu "Tender Songs"!

 

 

Sobota 12 stycznia również miała bardzo muzyczny charakter. Tym razem to mieszkańcy Bierunia pokazali swoje talenty w trakcie Wośp-owego Karaoke zorganizowanego w Pubie PIWNICA.

 

 

Najbardziej intensywny był oczywiście finał, który był podzielony na dwie części. Rano tradycyjnie odbył się Bieg „Utopca” i piknik rodzinny a po popołudniu impreza w Jutrzence. Więcej na ten temat przeczytać można TUTAJ.

 

 

Tegoroczna akcja to kolejny sukces bieruńskiego sztabu i najlepszy dowód ogromnej ofiarności mieszkańców. Dziękujemy wszystkim za udział!

Podobne wiadomości:

do góry