Strona główna/Aktualności/VI Bieruński Bieg Utopca wraz z Finałem WOŚP za nami!

VI Bieruński Bieg Utopca wraz z Finałem WOŚP za nami!

Aktualności 15 Stycznia 2020

Już po raz szósty sportowa impreza pod nazwą Bieruński Bieg Utopca towarzyszyła Finałowi Wielkiej Orkietrze Świątecznej Pomocy w Bieruniu. Na starcie zjawiło się blisko 800 biegaczy a na hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów odbył się Piknik Rodzinny. Organizatorem WOŚP w Bieruniu był Sztab Bieruń, działający pod Stowarzyszeniem „Nasz Region". Nad przebiegiem imprezy czuwało prawie 100 wolontariuszy.

Podczas Pikniku Rodzinnego na odwiedzających czekały liczne atrakcje. Wystawcami byli m.in: Modelarnie LOK, UKS Unia Bieruń, Świetlica Wsparcia Dziennego „Nadzieja", klub sportowy RONIN, straż pożarna wraz z ratownictwem medycznym, wystawcy z branży cukierniczej oraz Miasto Bieruń. 

                                                Stoisko Miasta Bierunia połączone z wystawą Muzeum Miejskiego w Bieruniu

pt. „Bieruńskie Utopce w twórczości Romana Nygi"

 

Miasto jak zawsze aktywnie włączyło się w organizację imprezy. Na miejskim stoisku można było zapoznać się z folderami opowiadającymi o najciekawszych zakątkach Bierunia, wziąć udział w konkursie z nagrodami oraz porozmawiać o Bieruńskich Utopcach. Wszak to one są symbolem słynnej imprezy sportowej jaką jest Bieruński Bieg Utopca.

 

                                                     Fragment wystawy „Bieruńskie Utopce w twórczości Romana Nygi"

 

Imprezę sportową na Rynku otworzył bieg z udziałem dzieci. Najmłodsi uczestnicy popisali się szybkością i sprawnością. Zapewne są wśród nich przyszli uczestnicy Bieruńskiego Biegu Utopca.

 

Bieg z udziałem dzieci

 

Zmagania uczestników tytularnego biegu odbywały się na dwóch dystansach: 17 km oraz 5,65 km. Drugi dystans zgromadził także amatorów nordic walking, którzy mieli okazję przemaszerować malowniczą trasę wokół zbiornika wodnego Łysina w nieco wolniejszym tempie. Łącznie Bieg zgromadził 800 uczestników! Śmiałkowie starujący w biegu na 17 km mieli do pokonania wymagającą trasę wiodącą przez grząskie pola, nieutwardzone, błotniste drogi oraz liczne pagórki. Większość uczestników przemierzała trasę z uśmiechem, nie zabrakło jednak sportowej rywalizacji i walki o najlepsze miejsca. Podium prezentowało się następująco:

 

Bieg na 17 kilometrów: Mężczyźni: 1 m-ce Karol Sokołowski (1:05:58), 2 m-ce Paweł Buczek (1:06:04), 3 m-ce Roman Kovar (1:06:15), Kobiety: 1 m-ce Iwona Ćwik (1:06:54), 2 m-ce Anna Skupień (1:17:30), 3 m-ce Ola Orkwiszewska (1:19:06)   

Bieg na 5,6 kilometrów: Mężczyźni: 1 m-ce Mateusz Drąg (00:19:31), 2 m-ce Mateusz Michalec (00:20:07), 3 m-ce Jan Marian Wróblewski (00:20:31). Kobiety: 1 m-ce Michalina Malina (00:22:58), 2 m-ce Monika Duży (00:25:42), 3 m-ce Jolanta Kańtoch (00:26:06)

 

Uczestnicy biegu deklarowali powrót za rok i ponowny udział w imprezie. Wszak to nie tylko impreza sportowa ale też pomaganie w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz możemy wspominać VI edycję Biegu dzięki chwilom uwiecznionym na zdjęciach przez Pawła Święsa. 

 

Podobne wiadomości:

do góry