Strona główna/Aktualności/Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bieruniu

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bieruniu

Aktualności 14 Stycznia 2020

Za nami wielkie wydarzenie jakim był 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz wiadomo, że pobity został nowy rekord w uzbieranych środkach. W całej Polsce wciąż podliczane są kwoty z licytacji, puszek i aukcji. Rozdano 35 milionów serduszek WOŚP! Środki z tegorocznej edycji Orkiestry przeznaczone zostaną na wspomaganie dziecięcej medycyny zabiegowej. Nad bieruńskim Finałem Wielkiej Orkiestry czuwał Sztab WOŚP Bieruń, działający pod Stowarzyszeniem Gospodarczo-Ekologicznym „Nasz Region". W sztabie znalazło się blisko 100 osób! Kwota zebranych środków na dzień 15.01.2020 wynosi blisko 70 tys. złotych. Dokładna kwota będzie znana na początku przyszłego tygodnia.

Jak co roku Finał obfitował w liczne wydarzenia towarzyszące. Wszystko rozpoczęło się 4 stycznia w Pubie Gwarek nad Łysiną, gdzie odbyła się dyskoteka z Dj MKabsonem. Kolejny event miał miejsce w Bieruńskim Pubie, gdzie koncert zagrał Bieruń Blues Band. Koncert połączony był z pokazem zdjęć Sebastiana Macioła o tytule „Powrót do Islandii". 11 stycznia amatorzy karaoke mieli szansę dać popis przed publicznością zgromadzoną w Pubie Piwnica. Na wszystkich tych wydarzeniach pojawiali się wolontariusze wraz z puszkami WOŚP. 

 

                                                                Dyskoteka w Pubie Gwarek. fot. Arkadiusz Poznański

Koncert Blues Band w Bieruńskim Pubie. fot. Arkadiusz Poznański

Karaoke w Pubie Gwarek. fot. Arkadiusz Poznański

 

Po artystycznych akcentach przyszła kolej na wielkie wydarzenie sportowe jakim bez wątpliwości jest Bieruński Bieg Utopca. VI edycja biegu odbyła się w dzień ogólnopolskiego Finału Orkiestry Świątecznej Pomocy i zgromadziła niemalże 800 uczestników. Organizacja biegu wiązała się z dużym wysiłkiem sztabu. Na wszystkich uczestników czekały sygnowane koszulki, numery startowe oraz medale z wizerunkiem Utopca. Profesjonalnego wizerunku biegu dopełniał elektroniczny system pomiaru czasu Datasport. Szerzej o biegu oraz zwycięzcach pisaliśmy tutaj: KLIKNIJ.

 

Start biegu na Rynku w Bieruniu. fot. Paweł Święs

 

Równolegle z Biegiem Utopca trwał Sportowy Piknik Rodzinny na hali sportowej przy ul. Szarych Szeregów. Tam też mieściło się biuro zawodów biegu, gdzie zapisani uczestnicy odbierali numery startowe. Podczas pikniku trwały liczne licytacje i pokazy m.in dyscyplin sportowych oraz akcji ratowniczych, natomiast najmłodsi uczestnicy pikniku mogli skorzystać z malowania twarzy. Swoje wystawy przygotowało wiele podmiotów, w tym m.in. Miasto Bieruń. Wśród licytowanych przedmiotów znalazła się m.in. płaskorzeźba autorstwa Ireneusza Wierzby.

 

Wolontariusz WOŚP podczas licytacji. fot. Arkadiusz Poznański

 

Akcentem kończącym 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bieruniu był koncert zespołu Niereformowalni w Piwiarni Warki. Dzięki niestrudzonej pracy wolontariuszy bieruński sztab odnotował kolejny sukces w organizacji wymagającej imprezy, jaką jest Finał WOŚP. To, czego mogliśmy doświadczyć w niedzielę 12 stycznia, oraz wiele dni wcześniej, jest efektem wielu poświęceń oraz czasu spędzonego na przygotowaniach ekipy WOŚP, która swoją pracę wykonuje całkowicie charytatywnie.

 

Koncert zespołu Niereformowalni. fot. Arkadiusz Poznański

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry