Strona główna/Aktualności/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Bieruniu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Bieruniu

Aktualności 15 Stycznia 2019

Jaki prezent na osiemnastkę? Najlepiej milion złotych. Szaleństwo? Nie. Właśnie tyle pieniędzy zebrano w ciągu osiemnastu bieruńskich finałów WOŚP. Wprawdzie orkiestra grała już po raz 27. ale w naszym mieście, w tym roku zbieraliśmy pieniądze po raz osiemnasty. Przez te lata, podarowaliście na poprawę funkcjonowania służby zdrowia ponad 1 000 000 złotych.

 

 

Tradycyjnie, poważną kwotą konto orkiestry zasilili uczestnicy V Biegu Utopca, których znajdziecie na powyższych zdjęciach. Wśród 924 biegaczy najwięcej emocji wzbudził bieg na dystansie 17 kilometrów, aż pod lędzińskiego Klimonta i z powrotem. Zwycięzcą został Piotr Pałka z Częstochowy, który uznał, że trasa była bardzo trudna. Tym większe gratulacje należą się radnej Natalii Grosman, która z uśmiechem pokonała ten wymagający dystans. Z kolei bieg na 5,6 kilometra najszybciej pokonał Jan Wróblewski z Bielska - Białej. Ten dystans pokonali też radni: Edward Andrejczuk i Jarosław Mokry. Warto również odnotować udział posła Marka Wójcika oraz generała Romana Polko, którzy co roku uczestniczą w tej kultowej bieruńskiej imprezie. Burmistrz Krystian Grzesica, tym razem wystartował w kategorii Nordic Walking wraz z gośćmi z partnerskiego miasta Moravsky Berouna.

 

 

Po biegu na starobieruńskiej hali odbył się piknik sportowy, w czasie którego można się było zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Na przybyłych tu biegaczy i innych gości czekało wiele atrakcji, m.in.: pokaz sztuk walki, spotkanie z tyską drużyną futbolu amerykańskiego Falcons oraz wiele ciekawych gier i zabaw.

Swoje stoisko wystawiło również Miasto Bieruń wraz z Muzeum Miejskim w Bieruniu (w organizacji), na którym wyświetlany był pokaz zdjęć wykonanych podczas SPACERU FOTOGRAFICZNEGO w Bieruniu. Jedną z gównych atrakcji finału WOŚP na hali sportowej była loteria fantowa, w której udział wzięło kilkaset osób. Rower ufundowany przez radnych wylosował Marcin Pala z ekipy Chwalisza ze Ścierń.

 

 

27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mógł zakończyć się inaczej, niż kolejnym wielkim muzycznym akcentem. Już po godzinie 18.00 w kinoteatrze "JUTRZENKA" zgromadzili się wszyscy fani mocnych brzmień, a to za sprawą niepowtarzalnego zespołu Tequila Sunrise. Tradycyjnie już po koncercie, o godz. 20.00 wspólnie obejrzeliśmy światełko do nieba.

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry