Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Za nami 7. Bieruński Bieg Utopca w wyjątkowej letniej odsłonie

Za nami 7. Bieruński Bieg Utopca w wyjątkowej letniej odsłonie

Aktualności 22 Czerwca 2021

Tym razem nie było śniegu, był za to morderczy upał. Ograniczenia związane z COVID-19 spowodowały przesunięcie 7. edycji Biegu Utopca ze stycznia na czerwiec. Uczestnicy musieli więc zmierzyć się z zupełnie innymi warunkami.

7. Bieruński Bieg Utopca7. Bieruński Bieg Utopca

W niedzielę, 20 czerwca temperatura przekraczała 30 stopni w cieniu. W tych warunkach na starcie biegu na 17 km stanęło ponad 200 osób, z których najlepsza pokonała trasę w czasie 1 godzina 6 minut i 19 sekund! Nie był to rekord Biegu Utopca, ale zważywszy na warunki pogodowe, jest to wynik naprawdę imponujący! Na wielkie gratulacje zasługują wszyscy, którzy pokonali w niedzielę ten dystans.

Bieg Utopca

Kolejne 165 osób wystartowało w biegu na 5,65 km. Najlepszy czas uzyskany na tym dystansie to 20 minut i 17 sekund. Tu również czapki z głów. Tę samą odległość pokonali amatorzy nordic walking. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale.

Bieg Utopca

Przed startem biegu głównego, na Rynku odbyły się biegi dziecięce. Wszyscy młodzi biegacze odebrali z rąk burmistrza Bierunia Krystiana Grzesicy pamiątkowe medale i upominki.

Bieg Utopca

Około godziny 13.00 na Rynku odbyła się dekoracja najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach, Trodfea wręczyly burmistrz Krystian Grzesica, z-ca burmistra Sebastian Macioł i dyrektor Bieruńskiego Ośrodak Sportu i Rekreacji Michał Żerdka.

Bieg Utopca

Na trasie i na mecie 7. Bieruńksiego Biegu Utopca przygotowana była woda dla zawodników. Służby medyczne, które zabezpieczały bieg, udzieliły pomocy jenedj osobie, która źle się poczuła podczas biegu, nie wymagała jednk hospitalizacji.

Gorąco dziękujemy wszystkim za udział i kibicowanie! Do zobaczenia na 8. edycji Bieruńskiego Biegu Utopca, która planowana jest na styczeń - znowu w zimowych warunkach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z pierwszej w historii miasta letniej edycji Bieruńskiego Biegu Utopca.