• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Mobilna wystawa plenerowa trafiła na Rynek

Mobilna wystawa plenerowa trafiła na Rynek

Aktualności 20 Grudnia 2021

Ostatnim przystankiem mobilnej wystawy plenerowej zrealizowanej przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Bieruniu oraz Muzeum Miejskie w Bieruniu (w organizacji) jest bieruński Rynek. Tytuł wystawy to "GROBY WOJENNE W BIERUNIU".  Zachęcamy do oglądania!

 

wystawaWięcej zdjęć wystawy znajduje się u dołu strony

 
"GROBY WOJENNE W BIERUNIU" to wystawa mobilna, która przez minione tygodnie była przewożona i udostępniana w różnych częściach naszego miasta.m.in.: w obu bieruńskich Szkołach Podstawowych oraz na Skwerze Powstańców Śląskich (Hamrowizna). W ostatnim etapie trasy stanęła na bieruńskim Rynku, gdzie będzie można ją oglądać do końca miesiąca (tym samym do końca roku). Czytaj również - NOWA WYSTAWA PLENEROWA.
 
Podkreślmy, że wystawa jest jednym z elementów projektu pn.: "Upowszechnianie informacji o grobach wojennych żołnierzy i powstańców śląskich na terenie Gminy Bieruń", na które Miasto Bieruń pozyskało 80% dofinansowania ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzacych z Funduszu Promocji Kultury.
 
W ramach szeroko zakrojonego projektu zrealizowane zostały również dwa spacery historyczne, a ponadto wkrótce pojawią się: publikacja na temat grobów wojennych w Bieruniu, zakładka internetowa dedykowana temu zagadnieniu oraz spot filmowy. Śledźcie naszą stronę internetową i bądźcie na bieżąco.
 
 
SpacerSpacer historyczny skierowany do uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 1 w Bieruniu
 
 
 
SpacerDrugi spacer historyczny skierowany do grupy miłośników Śląska - mieszkańców Katowic, Bytomia, Mysłowic i Lędzin
 
 
Czytajcie również:
 
 
 
logo

Podobne wiadomości:

do góry