• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Koncert i podcast w jednym! "Zakochaj się w Bieruniu" zaprasza na wyjątkowe wydarzenie!

Koncert i podcast w jednym! "Zakochaj się w Bieruniu" zaprasza na wyjątkowe wydarzenie!

Aktualności 5 Maja 2023

"Zakochaj się w Bieruniu" - podcast, który zachwyca swoimi tematami, powraca z kolejnym odcinkiem. Tym razem tematem przewodnim będzie muzyka, a w szczególności organy. Na fotelu gościa specjalnego zasiądzie Wacław Golonka - profesor Akademii Muzycznej w Krakowie i organista.

podcast

W najnowszym odcinku podcastu „Zakochaj się w Bieruniu”, profesor Golonka opowie o swojej pasji do muzyki, wyjaśni jak to się stało, że grał na organach Jana Sebastiana Bacha, a także zaprosi na wyjątkowy koncert do Bierunia.

 

                                                                                                      

 

Podczas koncertu, który odbędzie się 6 maja 2023 roku o godzinie 18:00 w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu, dzieci - uczniowie ze szkoły muzycznej, jaką prowadzi pan profesor -  wystąpią u boku profesjonalnej Krakowskiej Kameralnej Orkiestry Smyczkowej Arco Andare, a także uczniowie z zaprzyjaźnionej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I st. w Krościenku nad Dunajcem.

Wydarzenie to jest dofinansowane przez Urząd Miejski w Bieruniu, który wraz z burmistrzem Krystianem Grzesicą docenia znaczenie muzyki w rozwoju dziecka.

- Jesteśmy dumni z faktu, że w naszym mieście istnieje szkoła muzyczna, w której dzieci mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania muzyczne. Koncert, który odbędzie się w kościele św. Bartłomieja, będzie wspaniałym pokazem osiągnięć naszych najmłodszych mieszkańców - mówi burmistrz Bierunia, Krystian Grzesica.

 

Golonka

Podcasty to coraz popularniejsza forma rozrywki i nauki. Jak podkreśla rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Bierunia, Agnieszka Kijas, "podcasty to wygodny sposób na poszerzanie swoich zainteresowań i zdobywanie wiedzy. Można je słuchać w drodze do pracy, podczas spaceru czy nawet w czasie gotowania. Dlatego warto zagłębić się w świat podcastów i odkryć coś dla siebie".

W najnowszym odcinku podcastu "Zakochaj się w Bieruniu" nie tylko będzie można posłuchać o fascynującej historii muzyki organowej, ale również o pasji i zainteresowaniach samego profesora Golonki. W trakcie nagrania odwiedziliśmy szkołę muzyczną w Bieruniu, gdzie dzieci przygotowywały się do koncertu, co pokazuje, jak ważne jest rozwijanie zainteresowań muzycznych już od najmłodszych lat.

 

podcast

Nie przegapcie nowego odcinka podcastu "Zakochaj się w Bieruniu", który już jest dostępny na platformach streamingowych. Znajdziecie tam fascynujące historie i niebanalne spojrzenie na różne tematy, które z pewnością zainteresują każdego słuchacza.

Wydawane przez bieruński magistrat podcasty „Zakochaj się w Bieruniu”, dostępne są obecnie na wielu kanałach streamingowych w tym na najpopularniejszej platformie, jaką jest spotify. Można ich też słuchać na aplikacjach anchor, radio public, czy google podcast. 

 

 

podcast

 

LINK DO PODCASTÓW MIEJSKICH - KLIKNIJ TUTAJ

Podobne wiadomości:

do góry