• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Dni Bierunia i Dożynki za nami. Zobacz fotorelację!

Dni Bierunia i Dożynki za nami. Zobacz fotorelację!

Aktualności 14 Września 2023

Wspaniałe koncerty, tradycyjny korowód i mnóstwo atrakcji na Rynku. Za nami Dni Bierunia i Dożynki. Zobaczcie, jak bawili się mieszkańcy Bierunia i ich goście. 

Dni Bierunia Koncert Cleo. Dni Bierunia 2023

Dni Bierunia 


Sobota, 9 września była bardzo bogata w wydarzenia. Już od godziny 14.00 na scenie odbywały się występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych z bieruńskich placówek oświatowych. Następnie zaprezentował się zespół Melodica z Czech. Występ był prezentem dla społeczności Bierunia od miasta partnerskiego Moravskiego Berouna. W tym roku przypada 25-lecie tego partnerstwa. 
 
Swoimi umiejętnościami w tańcu klasycznym imponowała Marta Bryła - młoda, niezwykle utalentowana bierunianka. Dla publiczności zaśpiewał też Michał Bober, który wykonał piosenki z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Gwiazdą wieczoru była popularna wokalistka CLEO, która rozgrzała publiczność. Podczas jej koncertu Bieruński Rynek pękał w szwach. 
 
Po koncercie odbył się pokaz świateł i laserów, a imprezę zakończyła zabawa z DJ-em Adminem.
 
 

Dni Bierunia 2023

Dni Bierunia 2023

Dożynki

Obchody Dożynek Miejskich rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Bartłomieja. Następnie, o godzinie 15.00 spod Sanktuarium św. Walentego ruszył tradycyjny dożynkowy korowód, prowadzony przez Orkiestrę Dętą Piast, na czele z władzami miasta i pocztami sztandarowymi. W korowodzie licznie uczestniczyły też reprezentacje placówek oświatowych, klubów sportowych i stowarzyszeń. 

Po oficjalnym otwarciu Dożynek, na Rynku odbył się obrzęd chleba. Burmistrz Bierunia Krystian Grzesica przyjął z rąk starostów dożynkowych Patrycji Trombali i Sebastiana Sleziony symboliczny bochen z tegorocznych plonów i podzielił się nim z mieszkańcami. Potem na scenie wystąpiły zespoły folklorystyczne Ściernianeczki i Nowobierunianki, a także Ziemia Bieruńska. Publiczność zabawiał też Grzegorz Poloczek z zespołem, a wieczór zakończył się koncertem zespołu Krywań. 

 

Dożynki 2023

Dożynki 2023

Miasta partnerskie

W dwudniowym święcie miasta uczestniczyły delegacje z Miast Partnerskich Bierunia: Ostroga, Gundelfingen, Meung sur Loire i Moravskiego Berouna. Z Czech przyjechała do nas najliczniejsza grupa mieszkańców, by wspólnie świętować 25-lecie partnerstwa pomiędzy obydwoma miastami. Goście przygotowali dla mieszkańców Bierunia poczęstunek w namiocie przy Rynku. Każdy mógł tam spróbować produktów tradycyjnej kuchni czeskiej. Mieszkańcy Moravskiego Berouna zwiedzili też Sanktuarium św. Walentego, Groblę i kościół. św. Bartłomieja. 

Czeskie stoiskoStoisko miasta partnerskiego Moravskiego Berouna na Dniach Bierunia 

 

Czeskie stoiskoStoisko miasta partnerskiego Moravskiego Berouna na Dniach Bierunia

Organizatorami Dni Bierunia i Dożynek byli:
Miasto Bieruń i Bieruński Ośrodek Kultury

logo Bierunia

 

Podobne wiadomości:

do góry