• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Centrum Dystrybucyjne ACTION w Bieruniu zostało otwarte

Centrum Dystrybucyjne ACTION w Bieruniu zostało otwarte

Aktualności 14 Lutego 2022

Holenderska sieć ACTION otwarła w Bieruniu swoje Centrum Dystrybucyjne. Obiekt o powierzchni 60 800 m2, zlokalizowany przy ulicy Logistycznej, obsługuje około 90 sklepów ACTION w południowej Polsce. Docelowo ma obsługiwać ich około 200. Centrum planuje w najbliższym czasie zatrudnić około 200 osób.


Otwarcie ACTION w BieruniuUroczystość otwarcia Centrum Dystrybucyjnego ACTION w Bieruniu

Oficjalne otwarcie centrum odbyło się 9 lutego. W konferencji prasowej poprzedzającej uroczystość wzięli udział: burmistrz Bierunia Krystian Grzesica, dyrektor generalny sieci dyskontów Action w Polsce Sławomir Nitek oraz Joost Bous - Supply Chain Director w firmie ACTION. 

- To drugie centrum dystrybucyjne holenderksiej sieci w Polsce i pierwsze poza granicami Holandii, które w całości będzie obsługiwane przez firmę ACTION. Inne centra dystrybucyjne poza są obsługiwane przez dostawców usług logistycznych - wyjaśniał Joost Bous. - Centrum działa od października ubiegłego roku i ten czas już utwierdził nas w przekonaniu, że to była dobra decyzja, by właśnie tutaj je ulokować. Miejsce jest świetnie skomunikowane z węzłami autostradowymi, jest dobre połączenie zarówno z północą Polski jak i z Czechami, a do tego są tu ludzie z odpowiednim wykształceniem, kwalifikacjami i nastawieniem oraz dobry klimat inwestycyjny.

Otwarcie ACTION w BieruniuJoost Bous - Supply Chain Director w firmie ACTION

 

Warto zaznaczyć, że cały obiekt, wybudowany dla ACTION przez firmę Panattoni, został zaprojektowany i zbudowany z wielką troską o środowisko naturalne. Uzyskał certyfikację BREEAM na poziomie Excellent, przy czym wśród budynków o tym poziomie certyfikacji ma obecnie najwyższą punktację w Polsce.

 

- To nowoczesna przyjazna środowisku konstrukcja. Wyjątkowy budynek, który może być chlubą Bierunia - podkreślał Sławomir Nitek, dyrektor generalny ACTION w Polsce. 

- Dokonaliśmy szeregu adaptacji terenu, żeby zbudować to centrum w jak najbardziej ekologiczny sposób. Mamy 11 tysięcy paneli słonecznych na dachu i własny system gospodarki wodnej i energetycznej. Zbieramy deszczówkę, której używamy do spłukiwania toalet i do celów gospodarczych. Mamy stację ładowania samochodów elektrycznych - wyliczał Joost Bous. - To wszytko pasuje do naszych wartości i standardów, jakie wyznaczyła sobie firma ACTION.

 

Centrum dystrybucyjne ACTION w BieruniuCentrum dystrybucyjne ACTION w Bieruniu. Materiały prasowe

 

Inwestycję zrealizowaną przez ACTION i Panattoni bardzo dobrze ocenia burmistrz Bierunia Krystian Grzesica: - Dla mnie to jest jeden z historycznych momentów dla miasta - mówił podczas konferencji prasowej. - Cieszę się że ACTION zechciało zlokalizować swoje tak nowoczesne centrum dystrybucyjne właśnie tutaj. Ta nowoczesność, byłą jedną z przyczyn, dla których dość wyjątkowo odstąpiłem od wydawania decyzji środowiskowej i raportu oddziaływania na środowisko dla tej inwestycji, ponieważ byłem pewien, że zostaną tutaj zachowane najwyższe standardy ekologiczne.

- Zrównoważony rozwój to obecnie priorytet dla Bierunia i tutaj zgadzamy się z ACTION - dodaje burmistrz. - Nasze miasto przeobraża się i przechodzi transformację. Mamy jedną z największych w Europie kopalni węgla kamiennego, ale obecnie odchodzimy od węgla i przechodzimy na zieloną energię. Ważne jest, by po wygaszeniu kopalni, co nastąpi za kilkanaście lat, w mieście nie nastąpiło tąpnięcie, zarówno jeśli chodzi o miejsca pracy, jak i przychody do budżetu gminy. Dlatego stawiamy na rozwój różnego rodzaju przedsiębiorczości, ale też ekologię. Staramy się w sposób spójny i harmonijny łączyć rozwój gospodarczy i dbałość o środowisko, w którym żyjemy.

 

Otwarcie ACTION w BieruniuUroczystość otwarcia Centrum Dystrybucyjnego ACTION w Bieruniu

 

Sieć ACTION jest obecna w Polsce od 4 lat.
Ma dwa centra dystrybucyjne i 176 sklepów we wszystkich województwach. Obecnie zatrudnia 2500 pracowników, w roku 2022 planuje osiągnąć poziom zatrudnienia
3000 osób. 
Centrum Dystrybucyjne w Bieruniu ma 60 800 metrów kwadratowych powierzchni, z czego 58 000 metrów to powierzchnia magazynowa, która może pomieścić ok. 56 000 palet. ACTION oferuje zróżnicowany, rotujący asortyment
z obszarów m.in.: dom i ogród, rękodzieło, majsterkowanie, dekoracje, hobby, zabawa.

 

Podobne wiadomości:

do góry