• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Transformacja energetyczna i gospodarcza w Bieruniu. ZOBACZCIE FILM!

Transformacja energetyczna i gospodarcza w Bieruniu. ZOBACZCIE FILM!

Aktualności 25 Stycznia 2023

Jak Miasto Bieruń przygotowuje sie do ery "po węglu"? Co robi, by nie dopuścić do zapaści gospodarczej i degradacji społecznej, gdy zamknięciu ulegną kopalnie węgla kamiennego PIAST i ZIEMOWIT? W jaki sposób buduje ekologiczną, nowoczesną i efektywną gospodarkę miejską? O tym wszystkim dowiecie sie oglądając najnowszy odcinek programu MIASTA W TRANSFORMACJI, realizowanego przez portal Śląska Opinia. Zachęcamy do obejrzenia!

 

                                                             

Miasto po węglu. Jaka przyszłość czeka Bieruń?

W odcinku pt.: MIASTA W TRANSFORMACJI: BIERUŃ głos zabierają Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia i dr Janusz Michałek - Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

  • Burmistrz Krystian Grzesica opowiada o staraniach Bierunia związanych z przyciąganiem na teren miasta nowych inwestorów i powstawaniem innowacyjnych zakładów pracy, które docelowo uniezależnią nasz samorząd od istnienia kopalni.
  • Prezes Janusz Michałek opowiada o bardzo owocnej współpracy Miasta Bierunia z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.

 

 

HAGERW Bieruniu powstaje nowy zakład pracy

 

Podkreślmy: Bardzo dynamicznie rozwijane są tereny inwestycyjne w Bieruniu. Zarówno zagraniczni, jak i rodzimi inwestorzy lokują tu swój kapitał, zapewniając tym samym nowoczesne miejsca pracy i stałe wpływy z podatków do budżetu naszego miasta. Zachęcamy również do obejrzenia materiału filmowego zrealizowanego rok temu przez portal SILESIA24.PL na ten temat oraz galerii zdjęć (u dołu strony) prezentującej wybudowaną rok temu drogę przy KSSE, która otwiera przedsiębiorcom nowe tereny inwestycyjne.

 

                                                           

Nowe Inwestycje w Bieruniu. Burmistrz Grzesica: Chcemy przyciągnąć nowych mieszkańców - SILESIA 24.PL

Podkreślmy: Bieruń to miasto przyjazne dla przedsiębiorców, co przekłada się na fakt, iż bardzo wiele firm lokuje swoje zakłady właśnie w naszym mieście. Warto podkreślić, że 38 ha terenu udostępnionego w Bieruniu w ramach Tyskiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne, jest już w pełni zagospodarowane.

Tereny zajęte zostały przez firmy głównie z branży samochodowej, są to m.in.: Lear, Tenlong, Auto Partner, Flexide, Sanhua, ale jest też branża mleczarka - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, która rozpoczęła już budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego wraz z magazynami i własną oczyszczalnią. Buduje się też hala produkcyjna firmy Hager - wyspecjalizowanej w wytwarzaniu produktów elektrycznych dla przemysłu.

 

grafika

Przypomnijmy, że Krystian Grzesica - Burmistrz Miasta Bierunia wielokrotnie wypowiadał się w mediach na temat transformacji energetycznej i gospodarczej naszego miasta. W zeszłym roku wziął udział w debacie zorganizowanej przez portal ŚLĄSKA OPINIA -  "Jak fundusze europejskie przyspieszą transformację gmin górniczych w województwie śląskim?" Posłuchajcie!

 

                                                            

 Fundusze europejskie i sprawiedliwa transformacja. Jaka przyszłość czeka gminy górnicze? - ŚLĄSKA OPINIA.PL

 

 

Czytaj również:

 

action

 Wzdłuż ulicy Oświęcimskiej w Bieruniu powstały nowoczesne hale magazynowe zatrudniające setki ludzi

 

 

Podobne wiadomości:

do góry