• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zielona inwestycja w Bieruniu zapewni pracę dla minimum 500 osób!

Zielona inwestycja w Bieruniu zapewni pracę dla minimum 500 osób!

Aktualności 4 Maja 2021

Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica złożył gospodarską wizytę w rozbudowującym się Centrum Logistycznym przy ulicy Logistycznej. Realizowany tam trzeci etap ogromnego projektu inwestycyjnego zapewni miejsca pracy dla conajmniej 500 osób. Zakończony ma zostać w III kwartale 2021 roku. W międzyczasie ruszy realizacja czwartego, ostatniego etapu przedsięwzięcia. Łącznie w Centrum Logistycznym pracować będzie minimum 1200 osób.

panattoni

 

Budowany obecnie z rozmachem obiekt realizowany jest na zamówienie holenderskiego inwestora, który ma bardzo ambitne plany względem rozwoju swojej działaności w Bieruniu. Powstająca infrastruktura to inwestycja zielona - wykorzystująca najnowsze technologie OZE i innowacje ekologiczne, które w województwie śląskim dopiero zaczynają być wdrażane. Warto podkreślić, że projekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.
 
Ta część Centrum Logistycznego planowana jest częściowo jako inwestycja typu build-to-suit. Dwa budynki zaoferują 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni logistycznej. Pierwszy budynek oferujący ponad 58 000 m2 powierzchni magazynowej oraz 2 500 m2 powierzchni biurowej został już w całości wynajęty holenderskiemu inwestorowi. Drugi budynek zaoferuje swoim przyszłym najemcom 37 000 m2 powierzchni magazynowej i 2 900 m2 powierzchni biurowej.

W inwestycji tej wykorzystano ekologiczne rozwiązania. W planie projektu uwzględnione zostały m.in. panele fotowoltaiczne, solary podgrzewające wodę, zrównoważony system zarządzania wodą deszczową, a także bardziej oszczędne oświetlenie LED. Zadbano również o zaplanowanie zieleni wokół inwestycji według standardów certyfikacji BREEAM oraz wyposażenie centrum w stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

 

Rozwój w zielonych barwach. Panattoni od ponad roku w swoim standardzie oferuje certyfikację realizowanych obiektów metodą BREEAM co najmniej na poziomie Very Good. W tym roku firma poszła o krok dalej i postanowiła certyfikować wybrane inwestycje na poziomie Excellent. Na potrzeby tej realizacji Panattoni zaimplementuje m.in. panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne do podgrzewania wody i stacje ładowania samochodów elektrycznych. Realizacje na poziomie Excellent są jednym z kluczowych elementów strategii zrównoważonego rozwoju firmy na rok 2021. Nie jest to jedyna rewolucyjna zmiana w działalności przedsiębiorstwa. Panattoni w ciągu najbliższych miesięcy zasili obiekty o łącznej powierzchni 3 mln. m kw. energią z odnawialnych źródeł, a liczba ta będzie rosła w następnych latach. Do 2025 r. deweloper planuje osiągnąć neutralność emisyjną i spełnić cele porozumienia paryskiego 25 lat przed czasem.

panattoni

 

Centrum Logistyczne w Bieruniu powstaje w strategicznej dla Klienta lokalizacji, zaledwie ok. 7 km od centrum Tychów. Inwestycja położona jest blisko trzech granic - niemieckiej, czeskiej i słowackiej, a w ciągu maksymalnie godziny można z niej dotrzeć do lotnisk w Krakowie, Katowicach lub Ostrawie. Realizacja znajduje się zaledwie 5 km od autostrady A1 łączącej południową i północną granicę Polski oraz 2 km od drogi DK44 prowadzącej do Krakowa. Lokalizacja nowego Centrum Logistycznego pozwoli na sprawny transport samochodowy w obrębie regionu śląskiego, całego kraju oraz Europy, co idealnie wpisuje się w plany firmy na wsparcie procesów na południu oraz w centrum Polski.

 

Czytaj również:

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry