• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/W Bieruniu powstaje nowoczesny zakład produkcyjny Grupy Hager

W Bieruniu powstaje nowoczesny zakład produkcyjny Grupy Hager

Aktualności 23 Listopada 2022

Grupa Hager, wyspecjalizowana w wytwarzaniu produktów elektrycznych dla przemysłu, buduje nowoczesny zakład w Bieruniu. Łącznie będzie tu pracować około 1000 osób. 

Hager budowaBudowa fabryki Hager w Bieruniu przy ulicy Ekonomicznej.

 

Nowy obiekt, o powierzchni ponad 21 tys. mkw. powstaje przy ul. Ekonomicznej. Będzie to trzeci zakład produkcyjny Grupy Hager w Polsce oraz 23 na świecie. Budowana w Bieruniu fabryka będzie najbardziej nowoczesnym zakładem w Grupie. Obiekt spełni wytyczne, jakie nakłada certyfikacja BREEAM na poziomie Excellent. Fabryka będzie zasilana w prąd z instalacji fotowoltaicznej.

Budowa zakończy się latem 2023 roku.


We wtorek, 21 października Grupa Hager symbolicznie zainaugurowała rozpoczęcie budowy. W wydarzeniu wzięli udział członkowie zarządów Grupy Hager i Panattoni (który realizuje budowę na zlecenie Hagera), a także burmistrz Bierunia Krystian Grzesica, zastępca prezydenta Miasta Tychy Igor Śmietański i Rafał Żelazny - wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Hager inauguracja budowy Inauguracja budowy fabryki Hager w Bieruniu

 

- Inwestycja Grupy Hager w Bieruniu cieszy mnie z wielu powodów - mówi Krystian Grzesica, burmistrz Bierunia. - Każde takie przedsięwzięcie to dla nas kolejny krok w stabilną przyszłość, zarówno jeśli chodzi o finanse gminy, jak i zabezpieczenie rynku pracy dla mieszkańców. To dla nas bardzo ważne, szczególnie w kontekście transformacji energetycznej regionu. Bieruń to miejsce przyjazne dla przedsiębiorców. Od lat rozwijamy tereny inwestycyjne. Budujemy nowoczesną infrastrukturę, staramy się optymalnie wykorzystać dogodne położenie Bierunia względem ważnych tras komunikacyjnych. Zapewniamy przedsiębiorcom szybką, profesjonalną i przyjazną obsługę. Z dumą stwierdzam, że przynosi to efekty. Bieruń cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Swoje zakłady mają już u nas m.in. TENGLONG, LEAR, AUTO-PARTNER, SISTEMA POLAND, ACTION, HAVI LOGISTICS. Jednak w ostatnim czasie powstawały tu przede wszystkim duże powierzchnie magazynowe. Tym bardziej cieszy mnie inwestycja firmy Hager, związana stricte z produkcją, co otworzy nowe możliwości zatrudnienia dla mieszkańców Bierunia. Ponadto będzie to kolejny duży obiekt przemysłowy na terenie naszego miasta, wybudowany z zachowaniem najwyższych standardów jeśli chodzi o ekologię.


Podczas inauguracji budowy fabryki Hager w Bieruniu zamiast wmurowania kamienia węgielnego nastąpiło symboliczne posądzenie pierwszego drzewa na terenie inwestycji. Po zakończeniu budowy zostanie ono przesadzone w docelowe miejsce.


Hager inauguracja Symboliczne posadzenie pierwszego drzewa na terenie inwestycji przez członków zarządu Grupy Hager.

 

Podobne wiadomości:

do góry