• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Burmistrz Bierunia wziął udział w debacie na temat sprawiedliwej transformacji

Burmistrz Bierunia wziął udział w debacie na temat sprawiedliwej transformacji

Aktualności 6 Kwietnia 2022

Stowarzyszenie BoMiasto wspólnie z portalem internetowym Śląska Opinia zorganizowało debatę na temat wpływu funduszy europejskich na transformację gmin górniczych w województwie śląskim. Jednym z uczestników debaty był Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica. Zachęcamy do odsłuchania lub obejrzenia debaty!

 

                                     

 

Jak fundusze europejskie przyspieszą sprawiedliwą transformację gmin górniczych w województwie śląskim? Na to pytanie podczas debaty na żywo odpowiedali Burmistrz Bierunia Krystian Grzesica, Wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer i europoseł Jan Olbrycht (były Marszałek Województwa Śląskiego i były Burmistrz Cieszyna).

Gospodarzem spotkania był Grzegorz Franki - Prezes Związku Górnosląskiego.

Więcej na:

https://slaskaopinia.pl

https://facebook.com/slaskaopinia

https://instagram.com/slaskaopinia

https://twitter.com/slaskaopinia

 

Debata

 

Sprawiedliwa transformacja to  proces zmiany rodzaju gospodarki z wysokoemisyjnej na zeroemisyjną ze szczególnym uwględnieniem dobrostanu lokalnej ludności pod względem ciągłości zatrudnienia i środowiska w którym żyją. Polega ona na stworzeniu alternatywnych gałęzi gospodarki i zapewnieniu miejsc pracy osobom, które je stracą w wyniku stopniowego zamykania przedsiębiorstw takich jak kopalnie czy elektrownie.

Podobne wiadomości:

do góry