• język migowy
 • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Postępy prac na łączniku Ekonomicznej i Hodowlanej

Postępy prac na łączniku Ekonomicznej i Hodowlanej

Aktualności 27 Lipca 2021

Pierwszy odcinek łącznika pomiędzy ulicami Ekonomiczną i Hodowlaną wygląda już imponująco! Ułożono chodnik z kostki betonowej, a na jezdni i ścieżce rowerowej pojawił się asfalt. Na kolejnych odcinkach cały czas trwają pracę przy podbudowie drogi. Inwestycja zakończona zostanie na początku przyszłego roku.

 

łącznik

Inwestycja jest podzielona na dwa etapy. Koszt pierwszego etapu to 4 miliony 790 tysięcy złotych. Zdecydowaną większość kosztów, bo łącznie około 4 miliony złotych, pokryją dofinansowania, które miasto pozyskało w zeszłym roku z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków krajowych.W ramach tego etapu zrealizowany zostanie blisko półkilometrowy odcinek drogi. W kolejnych latach Miasto Bieruń planuje realizację drugiego odcinka, który ostatecznie połączy ulicę Ekonomiczną z ulicą Hodowlaną.

 

 

Inwestycja zrealizowana zostanie do stycznia 2022 roku. Polega ona w szczególności na:

 • budowie drogi wraz z kanalizacją deszczową
 • budowie oświetlenia ulicznego na odcinku od istniejącego słupa posadowionego przy ulicy Ekonomicznej do końca realizowanej inwestycji
 • budowie kanalizacji technologicznej

 

 

mapka

 

W ramach inwestycji wykonane zostaną:

 • jezdnia z mieszanek mineralno-bitumicznych
 • ścieżka rowerowa z mieszanek mineralno-bitumicznych koloru czerwonego
 • chodniki z kostki betonowej
 • zjazdy z kostki betonowej
 • elementy ulic: kraweżniki betonowe i obrzeża betonowe
 • kanalizacja deszczowa
 • oświetlenie uliczne składające się z 18 słupów i 18 opraw typu LED

 

 

Podkreślmy: Bieruń to miasto przyjazne dla przedsiębiorców, co przekłada się na fakt, iż bardzo wiele firm lokuje swoje zakłady właśnie w naszym mieście. Warto podkreślić, że na 38 ha terenu udostępnionego w Bieruniu w ramach Tyskiej Podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne, do zagospodarowania pozostały już tylko 4 ha.

Pozostałe 34 ha zajęte zostały przez firmy głównie z branży samochodowej, są to: Lear, Tenlong, Auto Partner, Flexide, Sanhua, ale jest też branża mleczarka - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, która rozpoczęła już budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego wraz z magazynami i własną oczyszczalnią.

Ponieważ tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bieruniu już w znacznym stopniu zapełniły się projektami inwestycyjnymi, Miasto Bieruń przymierza się do otwarcia dla kolejnych inwestorów nowych terenów inwestycyjnych. Dlatego własnie w tym roku trwa budowa strategicznej drogi - łącznika ulic Ekonomicznej i Hodowlanej wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową oraz infrastrukturą techniczną.

 

                                            

 

Czytaj również:

Podobne wiadomości:

do góry