• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

trawa

Strona główna/Aktualności/Płyty z Pieśniami do Świętego Walentego

Płyty z Pieśniami do Świętego Walentego

Aktualności 15 Lutego 2022

Kilkadziesiąt płyt IN HONOREM SANCTI VALENTINI rozdanych zostało wraz z autografami artystów w piątek, 11 lutego po koncercie. Przypomnijmy, że tegoroczne obchody Święta Patrona Miasta Bierunia - Świętego Walentego rozpoczęliśmy wspaniałym koncertem wokalno-organowym: "Pieśni do Świętego Walentego". Koncert ten promował płytę wydaną w 2020 roku wspólnie przez Miasto Bieruń i Województwo Śląskie. Na organach fenomenalnie zagrał wirtuoz muzyki organowej - Wacław Golonka, natomiast pieśni basem wyśpiewał Marcin Wolak. Czy ktoś z Mieszkańców lub Przyjaciół Bierunia marzy o takiej płycie?

płytyAby otrzymać płytę należy w kancelarii Urzędu wypowiedzieć wskazane hasło!

Mamy wspaniałą wiadomość! Z okazji uroczystych obchodów Odpustu ku czci Świętego Walentego - Patrona Miasta Bierunia pragniemy rozdać kolejne kilkadziesiąt płyt z Pieśniami do Świętego Walentego - IN HONOREM SANCTI VALENTINI. Osoby chętne, zgłaszać się mogą do kancelarii Urzędu Miejskiego w Bieruniu. Aby bezpłatnie otrzymać płytę należy wypowiedzieć w kancelarii hasło: "Święty Walenty jest patronem Miasta Bierunia".

 

płytaUrząd Miejski rozda bezpłatnie kilkadziesiąt takich płyt

 

W piątek 11 lutego w bieruńskiej świątyni wystąpili: Wacław Golonka, który grał na organach oraz Marcin Wolak - śpiew. Artyści zaprezentowali kilka pieśni poświęconych świętemu Walentemu oraz inne utwory z repertuaru klasycznego - czytamy w serwisie internetowym NoweInfo.pl

- Pełnia brzmienia bieruńskich organów oczarowała słuchaczy szczególnie, kiedy zabrzmiała toccata i fuga Jana Sebastiana Bacha. Nie mogło zabraknąć też starej, tradycyjnej pieśni ludowej „O tym świętym Walencinie”, która rozpoczęła koncert - informuje NoweInfo.pl.

Po koncercie artyści rozdawali bezpłatnie płyty ufundowane przez Miasto Bieruń dla Mieszkańców i Gości, rozdawali autografy oraz odpowiadali na pytania dotyczące pieśni, którym nadali nowego brzmienia. Nie ma wątpliwości co do tego, że stare pieśni ludowe zyskały nowe życie poprzez nowe, niezwykłe i absolutnie mistrzowskie arażacje organowe.

 

płyty

 

Aby otrzymać bezpłatnie płytę: "Pieśni do Świętego Walentego", trzeba przyjść do Urzędu Miejskiego w Bieruniu i w kancelarii na parterze wypowiedzieć hasło: ŚWIĘTY WALENTY JEST PATRONEM MIASTA BIERUNIA.Do rozdania mamy kilkadziesiąt pięknie wydanych i doskonale zilustrowanych płyt.

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry