• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Walentynkowy autobus z Bierunia do Tychów - niezapomniana podróż pełna miłości

Walentynkowy autobus z Bierunia do Tychów - niezapomniana podróż pełna miłości

Aktualności 8 Lutego 2024

W tym roku, począwszy od środy 7 lutego, mieszkańcy Bierunia i Tychów będą mieli wyjątkową możliwość świętowania Dnia Zakochanych w niecodzienny sposób. Autobus linii 31, który kursuje na trasie między Bieruniem a Tychami, zamienił się w mobilny symbol miłości - autobus św. Walentego. To nie lada atrakcja, która niewątpliwie wprowadzi mieszkańców w romantyczny nastrój, związany z obchodami walentynek, które w Bieruniu świętowane są bardzo hucznie. Dlaczego?

 

autobus

 

Walentynki na kołach - wyjątkowy autobus

Walentynkowy autobus został specjalnie zaaranżowany, by każdy pasażer mógł poczuć się wyjątkowo. Pojazd z nowego taboru PKM - Solaris IV generacji -  ozdobiono specjalnymi walentynkowymi elementami nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Pasażerowie podróżujący linią 31 będą mogli zrobić sobie romantyczne selfie z zabawnymi dymkami, zawierającymi śląskie wyznania miłosne takie jak "Dej kusika" czy "Jo Ci przaja". Na oparciach pojawią się też naklejki z zabawnymi napisami w stylu: „Nie ma mnie na Tinderze, ale znajdziesz mnie w Bieruniu”. Takie detale z pewnością dostarczą wiele radości i będą doskonałą okazją do świętowania miłości w nietypowy sposób.

Tradycja spotyka nowoczesność

Walentynki w Bieruniu to coś więcej niż tylko święto zakochanych. Dzięki św. Walentemu, patronowi miasta, który jest uznawany za opiekuna zakochanych, Bieruń co roku przeżywa wyjątkowe chwile. W mieście znajduje się nawet zabytkowe drewniane sanktuarium pod wezwaniem tego świętego, przez mieszkańców pieszczotliwie nazywane Walencinkiem. Bieruń też co roku staje się miejscem uroczystego odpustu ku czci patrona.


Wyjątkowo w tym roku, ze względu na zbieg walentynek ze środa popielcową, główne uroczystości zostały przeniesione na niedzielę, 11 lutego. Tego dnia Bieruński rynek oraz ulica Krakowska zamienią się w kolorowy jarmark, gdzie na kramach będzie można nabyć mnóstwo walentynkowych słodkości, rękodzieła i przedmiotów w kształcie serca, w tym charakterystyczne dla regionu bieruńskie całuski - biszkoptowe ciastka z adwokatowym nadzieniem, pokryte czerwoną polewą. 

 

autobus

Autobus, który łączy serca

Autobus św. Walentego, kursujący między Bieruniem a Tychami, stanie się symbolicznym mostem łączącym serca mieszkańców obu sąsiadujących ze sobą miast. W dniu odpustu, 11 lutego, jak również w same Walentynki, 14 lutego, autobus będzie oferował pasażerom szczególne atrakcje. Nie tylko będą mieli okazję zrobić sobie walentynkowe selfie, ale również spotkają hostessy, które będą rozdawać bieruńskie słodkości.

 

 

Kulminacyjnym punktem walentynkowych obchodów będzie prezentacja tego wyjątkowego autobusu na bieruńskim rynku, zaplanowana na 14 lutego o godzinie 11:40. Wydarzenie to, z udziałem władz Bierunia i Tychów, będzie otwarte dla wszystkich, którzy chcą doświadczyć walentynkowej atmosfery. Bieruń będzie reprezentować burmistrz Krystian Grzesica, a Tychy  Maciej Gramatyka, pełniący obowiązki Prezydenta Miasta Tychy.

 

Czytaj również:

 

Podobne wiadomości:

do góry