• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Miasto z lotu ptaka

Krzysztof Ficek

Pochodzący z Bierunia Krzysztof Ficek to wybitny specjalista w zakresie ortopedii i medycyny sportowej. W 2001 r. obronił doktorat na podstawie pracy „Wyniki operacyjnego leczenia chorych ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów kolanowych skojarzoną metodą artroskopii i osteotomii minimalnej” na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.W 2014 r. Uchwałą Rady Wydziału Wychowania Fizycznego AWF im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, nadano mu stopień naukowy doktora habilitowanego na podstawie dorobku naukowego.

W Bieruniu założony w 2001 r. przez dr. Krzysztofa Ficka, Ośrodek Galen-Ortopedia Sp. Z o.o., prowadzi działalność medyczną w zakresie kompleksowego leczenia schorzeń i urazów układu ruchu. Ta kilkumilionowa inwestycja na terenie naszego miasta sprawiła, że częstym stało się mówienie o Klinice w Bieruniu w kontekście leczenia sławnych sportowców. Ośrodek opiekuje się wieloma wybitnymi sportowcami, mistrzami olimpijskimi, mistrzami Polski, Europy i świata. Wysoki standard usług , profesjonalizm Ośrodka sprawia, że wielu sportowców i nie tylko przyjeżdża do naszego miasta w celu uzyskania kompleksowej usługi w zakresie diagnostyki i rehabilitacji. Doktor habilitowany Krzysztof Ficek to bierunianin, dla którego bezinteresowna pomoc klubom sportowym z terenu miasta, szkolenia trenerów, sprawiają satysfakcję i radość. Jako wybitny specjalista przyczynia się do promocji zdrowia wśród dzieci, młodzieży oraz osób starszych.

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Uchwała Rady Miejskiej Nr VI/13/2015 z dnia 25 czerwca 2015 r. 91.99KB Plik: Uchwała Rady Miejskiej Nr VI/13/2015 z dnia 25 czerwca 2015 r.
do góry