• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Miasto z lotu ptaka

Henryk Skupień

Henryk Skupień jest związany z Bieruniem od urodzenia. W 1972 r. ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Śląskim a w latach osiemdziesiątych studium zarządzania jednostkami opieki zdrowotnej w Warszawie. Swoją pracę zawodową związał z opieką zdrowotną, zarządzając przez wiele lat aż do dnia dzisiejszego, na różnych szczeblach, jednostkami służby zdrowia.

Był radnym z funkcją V-ce przewodniczącego Rady III kadencji, radnym IV kadencji i V kadencji w czasie której pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej. Czynnie włączał się do spraw związanych z poprawą codziennego życia mieszkańców Bierunia, brał udział w reformie górniczej służby zdrowia powołując fundację Unia Bracka.

Udzielał się również w innych dziedzinach takich jak kultura, sport, turystyka, w latach wielkich przemian ustrojowych walczył aktywnie o samodzielność Bierunia. Był także współzałożycielem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bieruńskiej „Porąbek”, Stowarzyszenia Pro Harmonia, Bieruńskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych. Za wszystkie podejmowane z sukcesem inicjatywy i działania na rzecz miasta Bierunia otrzymał w 2011 roku Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Kategoria: powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
pdf Uchwała Rady Miejskiej Nr VII/5/2014 z dnia 26 czerwca 2014 r. 92.66KB Plik: Uchwała Rady Miejskiej Nr VII/5/2014 z dnia 26 czerwca 2014 r.
do góry