• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Trwa budowa ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż ulicy Turystycznej

Trwa budowa ciągu pieszo - rowerowego wzdłuż ulicy Turystycznej

Aktualności 9 Października 2019

Rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem ciągu pieszo - rowerowego łączącego obecną drogę rowerową (przy Centrum Inicjatyw Gospodarczych w Ścierniach) z ulicą Św. Kingi, prowadzącą do Starostwa Powiatowego w Bieruniu.

 

Inwestycja realizowana jest przez firmę JKM Sp z.o.o. z Mikołowa. Jej koszt to 415 740,00 zł. Planowany termin zakończenia to koniec 2019 roku.

 

 

 

Podkreślmy, że inwestycja ta jest jednym z kilku zadań, które zrealizowane zostaną w ramach projektu pn. „Kompleksowa strategia niskoemisyjna przeciwdziałająca zmianom klimatu na terenie gminy Bieruń obejmująca budowę dwóch zintegrowanych centrów przesiadkowych w dzielnicy Bieruń Nowy i Bieruń Stary - etap I”. Gmina Bieruń pozyskała na ten projekt dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

Szeroko zakrojone zadanie zakłada:

  • Remont budynku dworca kolejowego w Bieruniu Nowym - KLIKNIJ TUTAJ
  • Budowę drogi rowerowej wzdłuż ulicy Węglowej (wraz z instalacją samoobsługowej stacji naprawy rowerów) - KLIKNIJ TUTAJ oraz TUTAJ.
  • Wykonanie oświetlenia drogi rowerowej biegnącej pomiędzy Bieruniem Starym a Bieruniem Nowym (od ulicy Kościelnej do ulicy Baryki) - KLIKNIJ TUTAJ.

oraz właśnie:

  • Budowa ciągu pieszo-rowerowego łączącego obecną drogę rowerową (przy Centrum Inicjatyw Gospodarczych w Ścierniach) z ulicą Św. Kingi, prowadzącą do Starostwa Powiatowego w Bieruniu - KLIKNIJ TUTAJ.

 

 

 

 

 

 

Podobne wiadomości:

do góry