• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Mamy nowe przejście dla pieszych z sygnalizacją

Mamy nowe przejście dla pieszych z sygnalizacją

Aktualności 9 Października 2019

Zakończyła się budowa sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ulicę Warszawską (droga krajowa nr 44) w okolicach wlotu ulicy Kościelnej. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo pieszych na przedmiotowym odcinku drogi oraz komfort przechodzenia przez jezdnię.

 

 


W sierpniu zrealizowane zostały prace związane z elektryką w pasie drogi krajowej, natomiast we wrześniu przeprowadzono prace obejmujące przebudowę ulicy Kościelnej. Inwestycja została już zakończona. 7 października nastąpił jej odbiór. Wykonawcą robót była firma Elektroserwis Spółka Cywilna Barbara Wachowiak, Dariusz Wachowiak S.C. z siedzibą w Mysłowicach. Koszt inwestycji to ponad 370 tysięcy złotych.

 

 

Całość zadania objęła:

  • budowę przejścia dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ulicę Warszawską (połączenie osiedla Granitowa z ulicą Kościelną)
  • przebudowę ulicy Warszawskiej polegającą na budowie odcinka chodnika w rejonie przejścia dla pieszych oraz uzupełnienie oznakowania pionowego i poziomego
  • rozbudowę ulicy Kościelnej (budowę chodnika w rejonie skrzyżowania z ulicą Warszawską wraz z korektą łuku na wlocie ulicy Warszawskiej)
  • przebudowę przepustu oraz oświetlenia drogowego.

  

Oficjalny odbiór prac nastąpił 7 października. Przejście dla pieszych wraz z sygnalizacją zostało oddane już do użytku mieszkańców.

 

Podobne wiadomości:

do góry