• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Zniżki dla osób powyżej 60. roku życia

Zniżki dla osób powyżej 60. roku życia

Aktualności 20 Stycznia 2020

Zniżki w sklepach, aptekach, punktach usługowych, instytucjach kultury i ośrodkach sportu. Zobaczcie z jakich programów skorzystać mogą bieruńscy seniorzy, by za towary i usługi płacić mniej. 

 

 

 

OGÓLNOPOLSKA KARTA SENIORA

Każdy senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Wystarczy, że przystąpi do Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

 

Formularz można samodzielnie pobrać ze strony: www.glosseniora.pl, wypełnić i przesłać na adres: Al. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków. (Organizatorem programu jest Stowarzyszenie MANKO z Krakowa) - KLIKNIJ, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ.

 

Ogólnopolska Karta Seniora umożliwia korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach, instytucjach i ośrodkach zdrowia. Takich punktów w Polsce jest już ponad 1500, a z każdym dniem ta liczba rośnie.

 

 

 

 ŚLĄSKA KARTA SENIORA

Śląska Karta Seniora  to oferta specjalnych usług, ulg oraz szczególnych uprawnień pozwalających na udostępnienie zasobów instytucji kultury, rekreacji i edukacji na terenie Województwa Śląskiego w celu dodatkowego wsparcia i wzbogacenia życia seniorów.

Grupą uprawnioną do korzystania ze Śląskiej Karty Seniora są osoby, które ukończyły 60. rok życia. Dokumentem legitymacyjnym umożliwiającym skorzystanie z uprawnień oferowanych w projekcie jest dowód osobisty. Więcej na www.seniorzy.slaskie.pl.

 

Wybór dowodu osobistego, jako dokumentu potwierdzającego możliwość skorzystania z projektu to rozwiązanie korzystne i efektywne z uwagi na powszechny dostęp do dowodu osobistego i wygodę dla seniorów, a także obniżenie kosztów realizacji projektu (nie ma potrzeby opracowywania i druku dodatkowych kart). 

 

I. Oto wykaz obiektów, które odwiedzić można ze zniżką:

 

II. Oto lista firm honorujących Śląską Kartę Seniora (oferujących zniżki dla osób po 60. roku życia) - KLIKNIJ.

 

 

 

 BIERUŃSKA KARTA „AKTYWNI SENIORZY 60+”

Karta „AKTYWNI SENIORZY 60+” przysługuje mieszkańcom Bierunia w wieku od 60. roku życia. Celem programu jest podniesienie poziomu aktywności i sprawności mieszkańców w wieku powyżej 60. roku życia poprzez zwiększenie dostępności do dóbr kultury, zachęcenie do uczestnictwa  w wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a także kształtowanie pozytywnego wizerunku bieruńskich seniorów.

Wsparcie polega na zapewnieniu seniorom ulg poprzez umożliwienie zakupu tańszych biletów wstępu na płatne imprezy kulturalne, sportowe i edukacyjne organizowane przez jednostki organizacyjne miasta.

 

Posiadając bieruńską kartę „AKTYWNI SENIORZY 60+” mieszkańcy mogą również taniej skorzystać z pływalni, kręgielni, groty solnej, siłowni, sali fitness oraz innych obiektów sportowych w naszym mieście.

 

Ulgi udzielane są po okazaniu specjalnej karty, którą uprawnieni mieszkańcy otrzymują po złożeniu wniosku w Urzędzie Miejskim w Bieruniu.

W ramach realizacji programu miasto Bieruń nawiązuje również współpracę z prywatnymi przedsiębiorcami, w celu rozszerzenia możliwości uzyskania ulg na towary czy usługi, oferowane przez te podmioty.

 

 

 

 

 EMERYCI I RENCIŚCI MAJĄ TANIEJ

Niezależnie od zniżek oferowanych w ramach kart seniora w muzeach państwowych za bilet każdy emeryt zapłaci połowę ceny normalnej biletu. Większość galerii, skansenów, ogrodów botanicznych czy ogrodów zoologicznych również udziela zniżek dla emerytów (do 25 procent ceny biletu). Zasadny sprzedaży placówki te ustalają samodzielnie, zwykle jednak wystarczy okazać w kasie legitymację emeryta albo rencisty. O zniżki można także pytać w wybranych kinach i teatrach. Również niektóre kluby sportowe i placówki rekreacyjne mają pule biletów ulgowych dla emerytów powyżej 65. roku życia. Cena takiego biletu zwykle wynosi połowę ceny normalnego biletu na mecz.

Podobne wiadomości:

do góry
top_baner