• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Usługi opiekuńcze dla osób w wieku 75+

Usługi opiekuńcze dla osób w wieku 75+

Aktualności 13 Stycznia 2022

W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Programu „Opieka 75 +” na rok 2022, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bieruniu rozeznaje zasadność przystąpienia do programu na usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób w wieku 75+.

seniorzy

Celem programu jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych w tym specjalistycznych  usług opiekuńczych, dla osób w wieku 75 lat i więcej, które są osobami samotnymi (zgodnie z art. 6 pkt  9 ustawy o pomocy społecznej)  lub są osobami samotnie gospodarującymi (zgodnie z art. 6 pkt 10 ustawy o pomocy społecznej) a także tych, które pozostają w rodzinie, w zakresie:

  • zapewnienia ww. osobom wsparcia i pomocy adekwatnej do potrzeb i możliwości wynikających z wieku i stanu zdrowia w ramach usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych;
  • poprawy jakości życia osób w wieku powyżej 75 lat i więcej.

 

Osoby zainteresowane tą formą wsparcia proszone są o zgłaszanie takiej potrzeby do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu do dnia 19.01.2022 roku, pod numerem telefonu 32 708 04 79.

 

Więcej informacji o programie „Opieka 75 +” znajdziecie TUTAJ

MRiPS Logo

 

Podobne wiadomości:

do góry