• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Od 9 czerwca zmiany w karcie dużej rodziny

Od 9 czerwca zmiany w karcie dużej rodziny

Aktualności 8 Czerwca 2021

25 maja 2021 r. ogłoszona została ustawa z dnia 15 kwietnia 2021 r. o zmianie ustawy o Karcie Dużej Rodziny. W momencie wejścia w życie tej nowelizacji ustawy, czyli od 9 czerwca 2021 r. wszystkie aktywne Karty Dużej Rodziny uzyskają formę elektroniczną. Oznacza to, że nie będzie już wniosków o domówienie elektronicznej formy KDR.

karta

 

Każdy posiadacz aktywnej karty (niezależnie od tego czy jest to karta plastikowa, elektroniczna, czy  obie formy karty) będzie ją mógł wyświetlić w aplikacji mObywatel . Aplikacja mObywatel jest dostępna stronie www.gov.pl. Rodzice i małżonkowie rodziców będą mogli wyświetlać karty pozostałych członków rodziny (tak jak w aplikacji mKDR).

Natomiast aplikacja mKDR, na której dotychczas były wyświetlane Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej zostanie zamknięta z końcem czerwca 2021r.

Osoby, które nie mają dostępu do aplikacji mObywatel (np. cudzoziemcy), będą musiały pozostać przy kartach tradycyjnych (plastikowych).

Opłaty za wystawienie duplikatu karty w formie tradycyjnej oraz za jej domówienie, jeśli ktoś posiada tylko kartę w wersji elektronicznej będzie wynosić 10,00 zł (dziesięć zł).

 

Więcej informacji nt. Karty Dużej Rodziny można uzyskać w Wydziale Nadzoru i Spraw Społecznych pod numerem telefonu (32) 708 09 42.

Podobne wiadomości:

do góry