• język migowy
  • BIP
Oficjalny portal miasta Bierunia

Urząd Miasta Bieruń

Panorama miasta Bieruń

Urząd Miasta Bierunia

Strona główna/Aktualności/Dzienny Dom SENIOR+ wraca do działalności! ZOBACZ FILM

Dzienny Dom SENIOR+ wraca do działalności! ZOBACZ FILM

Aktualności 22 Maja 2021

Dobre wieści! 14 maja do swojej codziennej działalności wrócił SENIOR+, miejsce w którym rozkochali się bieruńscy Seniorzy. Dzienny Dom SENIOR+ to inicjatywa, która funkcjonuje przy wsparciu finansowym Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Placówka ta powstała w Bieruniu w marcu 2018 roku i działa już czwarty rok. - Bardzo się cieszę i odczuwam niewymowna dumę, że udało nam się w Bieruniu stworzyć tak wyjątkowe miejsce - mówi Krystian Grzesica, Burmistrz Miasta Bierunia - Są jeszcze wolne miejsca! Można się zapisywać. Zachęcam naszych wspaniałych bieruńskich Seniorów do korzystania z Dziennego Domu SENIOR+ - dodaje.

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 Dzienny Dom SENIOR+ wraca do normalnego funkcjonowania!

Zobaczcie film prezentujący działalność Dziennego Domu SENIOR +

                                             

 

 

Dzienny Dom „Senior +” znajduje się na ul. Chemików 139 w Bieruniu. Trwają zapisy do niego. Są jeszcze wolne miejsca! Obecnie do SENIORA+ zapisanych jest kilkanaście osób, które do swojej dyspozycji mają łącznie siedem pomieszczeń - sześć mniejszych oraz jedną dużą salę, przeznaczoną na zajęcia grupowe. Seniorzy brać udział mogą w zajęciach rehabilitacyjnych, które odbywają  się  pod okiem specjalistów, w zajęciach kulinarnych, psychologicznych oraz sportowo-rekreacyjnych. Mają również możliwość  skorzystania z ciepłego posiłku, kawiarenki, porad dietetycznych, szerokiej oferty kulturalnej, a także usług aktywizujących społecznie, np.: spotkań z dziećmi i młodzieżą.

 

Placówka dla Seniorów wchodzi w strukturę organizacyjną Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bieruniu. Swoim wsparciem obejmuje osoby, które ukończyły 60. rok życia, są nieaktywne zawodowo i zamieszkują na terenie miasta Bierunia. Więcej na temat Dziennego Domu SENIOR+ dowiedzieć można się KLIKAJĄC TUTAJ.

 

 

Od roku 2015 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizuje Program Wieloletni „Senior +” na lata 2015-2020 skierowany do jednostek samorządu terytorialnego (wcześnie Program „Senior-WIGOR”). Celem strategicznym Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w placówkach „Senior +” przy dofinansowaniu działań jednostek samorządu w rozwoju na ich terenie sieci Dziennych Domów „Senior +” i Klubów „Senior +”. Program polega na wsparciu tworzenia placówek typu „Senior +”, w tym Dziennych Domów „Senior +” i Klubów „Senior +” przez jednostki samorządu, których strategie rozwoju pomocy społecznej uwzględniają rozwój infrastruktury dla osób starszych lub w których brak jest innej infrastruktury pomocy społecznej tego typu. Więcej na temat programu przeczytać można KLIKAJĄC TUTAJ.

 

KLIKNIJ I ZOBACZ FILM!

Podobne wiadomości:

do góry